آلیسون فلیکس و آتلتا هزینه مراقبت از مادران المپیک را پرداخت می کنند

[ad_1]

ورزشکارانی مانند آلیسون فلیکس نادر هستند. نه تنها به این دلیل که بیشترین مدال قهرمانی دو و میدانی قهرمانی جهان را در اختیار دارد ، یا اینکه او تنها زنی است که شش طلای دو و میدانی المپیک را بدست آورده است ، یا اینکه در آستانه سلطه بر اوست. پنجم بازی های المپیک در اواخر این ماه ، اما به دلیل اینکه او همه این کارها را در حالی که مادر است انجام می دهد.

این واقعیت که فلیکس هم مادر است و هم یک ورزشکار حرفه ای نباید قابل توجه باشد. زنان دارای فرزند به همان اندازه توانایی رکورد زدن ورزشکاران را دارند – حتی 10 ماه بعد از عمل سزارین. اما عدم حمایت شدید از مادران تقریباً هر کاری انجام می دهد ، به ویژه ورزشکار حرفه ای بودن ، به این معنی است که زنانی مانند آلیسون فلیکس هنوز هم از این قاعده مستثنی هستند. این در مورد استعداد یا رانندگی نیست ، “اگر پشتیبانی نمی کنید ، اگر منابع ندارید ،” فلیکس می گوید ، “شما فقط نمی توانید این کار را انجام دهید.”

بنابراین فلیکس در این مورد کاری انجام می دهد. وی با همکاری Athleta و بنیاد ورزش زنان ، برنامه کمک هزینه 200000 دلاری را برای کمک به تأمین هزینه های مراقبت از کودکان مادران ورزشکار در توکیو در ماه جاری آغاز کرده است. “هنگامی که محدودیت مالی دارید ، باید بگویید” این گزینه های من است. ” با پشتیبانی ، گزینه های شما باز می شود. ” “من فکر می کنم که این ترجمه به اجراهای بهتر تبدیل خواهد شد. [With support] شما یک ورزشکار بهتر ، یک فرد بهتر ، یک مادر بهتر هستید. “

این تأثیر زیادی در مادرانی دارد که به توکیو می روند. لورا وبستر ، والیبالیست نشسته ، مدال طلا ، چهار بار پارالمپیک ، دریافت کننده کمک هزینه و مادر ، می گوید: “زنان نیازی به انتخاب بین رویاهای نخبه ورزشی و مادری ندارند ، اما ما به حمایت نیاز داریم.” “مادرانگی یک کار طاقت فرسا و زیبایی است که ما هرگز دست از کار نمی کشیم ، حتی اگر در آن سوی دنیا باشیم.”

کمک هزینه مراقبت از کودک Power of She Fund 10000 دلار به مادران ورزشکاری که در سال 2022 در توکیو و بازی های المپیک زمستانی پکن شرکت می کنند ، اعطا می شود ، از جمله وبستر ، پرتابگر چکش گوئن بری و دونده آلیفین تولیاموک به همراه شش ورزشکار دیگر. آنها مواردی مانند اردوگاه های تابستانی و مسافران ، پروازهای اعضای خانواده را که می توانند به عنوان مراقب وارد شوند ، پوشش می دهند – همه مواردی که تفاوت محسوسی را برای مادران رقابتی ایجاد می کند.

وبستر می گوید: “من یک مادر خانه نشین هستم بنابراین حافظ برنامه ها ، برنامه های روزمره و همه چیز خانواده ام هستم.” “هنگامی که من غایب هستم ، جدا کردن از آنچه در خانه اتفاق می افتد بسیار دشوار است و فقط بر روی آموزش خود تمرکز می کنم. یکی از بزرگترین عوامل استرس زا من این است که اطمینان حاصل کنم فرزندانم مراقبتهای مداوم از کودکان دارند. من همیشه بخشی از ذهنم را چک می کنم تا اطمینان حاصل کنم که آنها در مکان مورد نیاز خود هستند و آنچه را که برای جبران عدم حضور من لازم است ، دارند.

دو مسابقه اول فلیکس پس از به دنیا آوردن دخترش کاملاً بیدار کننده بود. او می گوید: “من تازه در انتهای شیردهی قرار داشتم و می فهمیدم که چگونه بطری ها را در اتاق هتل بشوییم و پوشک ها را عوض می کنم.” مواردی که باید تدارکات ساده در جاده دیدار بعدی او بود ، ناگهان به چالش های عملی بزرگی در مادر شدن تبدیل شد. در مسابقات جهانی دوحه ، او یک هم اتاقی منصوب شد. او می گوید: “شما به طور كامل نمی توانید یك كودك یك ساله را با یك ورزشكار دیگر كه باید مسابقه دهد به اتاق بیاورید.” “من واقعاً درگیر بودن در یک منطقه زمانی کاملاً متفاوت بودم – من سعی می کنم این کودک را در یک برنامه قرار دهم و هنوز هم سعی می کنم رقابت کنم. خستگی ناشی از تمام آنهایی که از نظر جسمی و روحی شما را از توانایی انجام وظیفه دور می کند. “

مردان ورزشکار دارای فرزند با چالش های یکسانی روبرو نیستند. فلیکس می گوید: “من به عملی شیردهی فکر می کنم و نمی توانم به شما بگویم که تعداد زیادی هواپیما و اتاق پشتی در پیستی که مجبور به پمپاژ آن هستم. این مواردی است که با آنها روبرو نیستند.”

هنوز هم انتظار می رود زنان از بین مادر بودن و حرفه ای بودن یکی را انتخاب کنند – واقعیتی که بیش از یک میلیون زن توسط این بیماری همه گیر از کار خارج شده اند و به طرز حیرت انگیزی آن را روشن کرده اند. برای مادران در ورزش ، چالش فیزیکی بارداری و مادری وجود دارد. بری می گوید: “به زنان گفته می شود كه نمی توانند هر دو را انجام دهند.” “این نباید باشد.”

دیدن رقابت مادران و پیروزی آنها مهم است. فلیکس می گوید: “من خودم می دانم ، فقط تماشای سرنا ویلیامز که هنوز آنقدر مسلط است ، این باعث الهام من شد.” “من امیدوارم که ما همین کار را برای زنان دیگر انجام دهیم.”

در آن مسابقه در مسابقات جهانی دوحه ، فلیکس که در قراردادش با اتلتا مقرراتی برای سفر دخترش کامرین با او به مسابقات داشت ، خوشبختانه منابعی در اختیار داشت تا اتاق دیگری برای خانواده اش فراهم کند. با حمایت ، تنها 10 ماه پس از زایمان ، او وارد مسیر شد. و سپس او رکوردی را که قبلاً در اختیار اوسین بولت بود شکست تا به تزئیناترین ورزشکار پیست ، مرد یا زن ، در تاریخ تبدیل شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>