آمریکایی های آسیایی در حال حاضر در یک واقعیت جایگزین زشت زندگی می کنند. صنعت زیبایی می تواند کمک کند

[ad_1]

حملات نژادپرستانه علیه جامعه آمریکایی های آسیایی و جزایر اقیانوس آرام (AAPI) از مارس 2020 با سرعت نگران کننده ای افزایش یافته است. طی چند ماه گذشته ، با انتشار فیلم های وحشتناک جنایات خشن علیه آسیایی ها ، پوشش تیراندازی های وحشتناک در آتلانتا و با تلاش متمرکز طرفداران و سازمان های آسیایی ، بالاخره شدت این افزایش در شعور ملی نفوذ کرده است.

من بعنوان یک زن آمریکایی کره ای باردار که در شهر نیویورک با ترس به سر می برم ، بسیار مهم است که توضیح دهم این پوشش رو به رشد و آگاهی از نژادپرستی و خشونت ضد آسیایی به سختی باعث خراش سطح تجربه AAPI می شود. هنگامی که با غیرآسیایی ها صحبت می کنم ، نژادپرستی ضد آسیایی بسیار نادر در ذهن آنها ، یا اصلاً در ذهن آنها است. وقتی با دوستان و خانواده آسیایی صحبت می کنم یا با سایر آسیایی ها در شبکه های اجتماعی درگیر می شوم ، این موضوع اغلب تنها موضوعی است که در دستور کار ما قرار دارد.

چرا چنین قطع ارتباطی وجود دارد؟ آمریکایی های آسیایی در حال حاضر در یک واقعیت متناوب زندگی می کنند. برای ما ، حملات نژادپرستانه پدیده وحشتناکی نیست که گاهی اوقات به سطح زمین می رود – مانند زن 65 ساله فیلیپینی که در پیاده رو بلوکی از آپارتمان قدیمی من پا می زند یا مرد 61 ساله چینی که در شرق هارلم لگد می زند و اکنون برای زندگی در بیمارستان می جنگد. آنها یک اتفاق روزمره و منبع ترس و اضطراب مداوم هستند. تقریباً هر آمریکایی آسیایی تبار که می شناسم می تواند یک حساب شخصی یا یکی از دوستان نزدیک یا یکی از اعضای خانواده اش را در مورد حمله نژادپرستانه در 12 ماه گذشته به اشتراک بگذارد.

اکثر آنها می توانند چندین تجربه را به اشتراک بگذارند. ما از منابعی مانند Stop AAPI Hate و AsianFeed استفاده می کنیم و از حساب هایی مانندNextShark وCeFaan پیروی می کنیم تا این اپیدمی خشونت روزانه را در کل کشور ردیابی کنیم و بفهمیم چگونه از یکدیگر و خودمان محافظت و حمایت می کنیم. با در دسترس قرار گرفتن واکسن ها و بسیاری از غیرآسیایی ها چشم به راه بازگشت به حالت عادی هستند ، بسیاری از افراد در جامعه AAPI – به ویژه زنان ، کودکان و افراد مسن – خیلی ترسیده اند که بیرون بروند.

من معتقدم صنعت زیبایی نقش مهمی در جلوگیری از نفرت آسیایی دارد. مارک های زیبایی و خرده فروشان باید در این ماجرا شرکت کنند.

اول ، این کار به سادگی کار درستی است. نژادپرستی و نفرت حملاتی علیه بشریت مشترک ما است.
افراد و سازمان ها وظیفه دارند در برابر این نیروهای مخرب بایستند.
دوم ، ضروریات تجاری قابل توجهی وجود دارد. من به عنوان یک متخصص زیبایی کره ای ، با نوآوری ها ، روش ها و مواد تشکیل دهنده زیبایی آسیا بسیار آشنا هستم و می بینم که بسیاری از مارک های جهانی زیبایی از عناصر فرهنگ زیبایی آسیا – اغلب بدون انتساب مناسب – سود می برند. بسیاری از مارک های زیبایی غیرآسیایی نیز فرمول های خود را با آزمایشگاه ها و تولیدکنندگان قرارداد در آسیا تولید می کنند. بیشتر اوقات از آنچه تصور می کنید ، محصولات ساخت فرانسه یا ایالات متحده از نوآوری های آسیا برخوردار هستند.

علاوه بر این ، مارک های زیبایی فروش قابل توجهی در آسیا ایجاد می کنند و از یک پایگاه قابل توجه مصرف کننده آسیایی در ایالات متحده بهره مند می شوند. مارک ها از فرهنگ زیبایی آسیا ، نوآوری آسیایی و مشتریان آسیایی سود می برند – آنها نمی توانند در یک لحظه بحرانی برای آسیایی ها سکوت کنند. من در این احساس تنها نیستم. بسیاری از دوستان ، خانواده و همکاران در جامعه AAPI به اشتراک گذاشته اند که آنها توجه زیادی دارند که آیا مارک های مورد علاقه آنها در برابر آنها ایستادگی می کنند یا نه. در این لحظه مارک ها حق انتخاب دارند و این انتخاب برای مصرف کنندگان آسیایی آنها بسیار مهم است.

سوم ، زیبایی مقوله ای ذاتاً احساسی است و مارک های زیبایی این امکان را دارند که به طریقی قدرتمند با جوامع خود ارتباط برقرار کنند. صنعت زیبایی ، خوب یا بد ، به شکل گیری ایده آل هایی از آنچه زیبا تلقی می شود ، کمک می کند. به عنوان مصرف کننده ، رابطه ما با زیبایی می تواند عمیقا روانشناختی ، عاطفی و شخصی باشد. حتی اگر من یک مواد مخدر کاملاً مواد تشکیل دهنده ، یک متخصص زیبایی و علاقه مند به آموزش و نوآوری در مراقبت از پوست هستم ، اما واکنش احساسی زیادی نسبت به مارک های زیبایی و خرده فروشان مورد علاقه خود دارم. آنها فقط کالاهای موجود در قفسه من نیستند – غالباً آنها مرا به یاد برخی از لحظات جشن در زندگی من می اندازند ، یا چالش هایی که در این راه با آنها روبرو شده ام. وقتی به تلفن همراه یا مایکروویو فکر می کنم ، همین تجربه را ندارم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>