آنجلین بولی می خواست داستانهای بومی زنان را تعریف کند. اکنون او دارای پرفروش ترین و معامله Netflix است.

[ad_1]

من فقط فکر می کنم که همه این داستان های پویا را برای گفتن داریم ، اما آنچه در کتابفروشی ها و کلاس های درس می بینید ، داستانها در گذشته تنظیم شده اند. و شاید آنها روی یک نوع بومی متمرکز شده باشند – مثل اینکه قبیله من چربی نداشت! من احساس کردم مهم است که بدانم ما هنوز اینجا هستیم و بدانیم جوانان ما چه چیزی را تجربه می کنند ، و آنها احساس می کنند که دیده شده اند ، که من بزرگ نشده ام.

درباره این که افراد اوجیبوه مادری هستند یا حومه ای ، برخی بحث ها وجود دارد ، اما من آموزه هایی بسیار قدیمی دریافت کرده ام که نشان می دهد ما در اصل مادرزاد بوده ایم – همه چیز از جانب انسان ناشی می شود. و من فکر می کنم چیزی در آن وجود دارد. هر زمان من مردی را می بینم که در موقعیت قدرت قرار دارد ، به نظر می رسد … در آن شکاف های زیادی وجود دارد. من در هر جامعه قبیله ای که در آن کار کرده ام ، می بینم که وقتی زنان بومی وسایل خود را با هم جمع می کنند ، غیرقابل توقف هستند.

چه توصیه ای است که آرزو می کنید به جوان تر خود بدهید؟

من فکر می کنم تا اواخر 40 سالگی من واقعاً شروع به دیدن این موضوع کردم که داشتن مرز برای من چقدر مهم است. من به یاد می آورم که در شرایط خاص خیلی ناراضی بودم و احساس می کردم مجبورم با آن کنار بیایم و موج نزنم. و من به یاد می آورم که فکر می کردم – اگر دخترم به سراغ من می آمد و این ناراضی بود ، به او می گفتم: “خودت را دوست داشته باش ، مواظب خودت باش ، اگر در شرایط خوبی نیستی ، خودت را از این شرایط خارج کن.” و بعد بیاد می آورم که فکر کردم: “اگر خودم را مانند دخترم دوست دارم و از گفتن این حرف به او دریغ نمی کنم ، چرا نمی توانم از توصیه های خودم استفاده کنم؟” و بنابراین آنچه به خود جوانم می گویم این است که از خودم مراقبت کنم و از داشتن حد و مرز معذرت خواهی نکنم.

چه کسی به شما آموخت که مرزبندی کنید؟

من تازه فهمیدم كه اهداكنندگان باید حد و مرزهایی را تعیین كنند زیرا مصرف كنندگان هرگز این كار را نمی كنند. من بعضی اوقات در محل کار در موقعیت هایی قرار می گرفتم که احساس می کردم هرچه بدهم هرگز کافی نخواهد بود و به دلایلی که هیچ ارتباطی با من نداشت. من این جمله را جایی خوانده ام – “لازم نیست خودتان را آتش بزنید تا دیگران را گرم نگه دارید.”

بنابراین ، داستانی که ده سال در آن صرف کردید قرار است توسط مجموعه تولید کننده اوباماس برای یک مجموعه نتفلیکس اقتباس شود! آیا ایده های من در این تپه می خواهم بمیرم؟

آنچه که من از همان ابتدا گفتم این است که باید استعداد خلاق بومی وجود داشته باشد ، نه فقط جلوی دوربین ، بلکه پشت دوربین ، و در اتاق نویسندگان و در هر مرحله ، فقط باید وجود داشته باشد. این دلیل بزرگی است که من می خواستم با Higher Ground همکاری کنم ، زیرا آنها به طور کامل آن را دریافت کردند. آنها قبلاً اسامی افراد داشتند ، آنها کارهای خود را انجام داده بودند تا به من اطلاع دهند که چقدر جدی در مورد به اشتراک گذاشتن دیدگاه من برای این مجموعه بودند. من قصد ندارم با کسی که فکر می کند ، “اوه ، هستند فیلمنامه نویسان بومی وجود دارد؟ من هیچ موردی را نمی دانم ، آیا این امکان وجود دارد؟ ” من نمی خواستم در موقعیت انجام هندیان 101 باشم.

برای جشن موفقیت چگونه رفتار می کنید؟

من این حلقه را هنگام خرید معامله کتاب خریداری کردم ، این یک تورمالین سبز است ، بسیار زرق و برق دار است. [Laughs and holds up a hand full of rings.] تمام این حلقه های مختلفی که من دارم ، شبیه آنها هستم: “این برای معاملات کتاب است! این برای معامله Netflix است! این برای باشگاه کتاب ریز است! ” من آن را دوست دارم زیرا هر وقت جواهرات را می پوشم ، “بله! بله بله! “

"دختر آتش نشان" جلد کتاب

“دختر آتش نشان” نوشته آنجلین بولی (16 مارس)

یکی دیگر از رمان های YA که برای بزرگسالان خواندن کاملاً لازم صفحه است ، دختر آتش نشان داستان دختری از یک مادر سفیدپوست و یک پدر بومی است که سعی دارد جایگاه خود را در یک جامعه فاجعه بار بیشتر پیدا کند. قهرمان ما بسیار باهوش ، بسیار متفکر ، و بسیار خوب است –بولی، که از 44 سالگی شروع به نوشتن کرد و اولین کتاب خود را با 54 سال فروخت ، باعث می شود از صفحه پرش کند. قبل از اینکه همه نوجوانان این کار را انجام دهند ، یک کپی دریافت کنیددختر آتش نشان قبلاً توسط شرکت تولیدی اوباماس برای Netflix انتخاب شده است.

جنی سینگر نویسنده ستاد Glamour است. تو می توانی دنبالش کن در توییتر.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>