آیا خودارضایی سالم است؟ یک متخصص مغز و اعصاب وزن می کند

[ad_1]

آیا خودارضایی سالم است؟ وقتی صحبت از رابطه جنسی می شود – که از قبل خیلی تابو است – صحبت در مورد استمنا یکی از ناراحت کننده ترین موضوعات است. اعتراف به رابطه جنسی با شریک زندگی یک چیز است اما اعتراف به لذت بردن از دست خود – به معنای واقعی و مجاز – یک چیز دیگر است. مخصوصاً برای خانمها. اما من به عنوان یک درمانگر و متخصص مغز و اعصاب مجازات جنسی ، خبر خوبی دارم: استمنا just فقط لذت بخش نیست ، بلکه خوش به حالت.

سالها من با افرادی که اضطراب ، افسردگی یا روابط داشتند ، کار کردم ، افرادی را که در اتاق خواب مشکل داشتند درمان کردم و دوره های جنسی انسانی را تدریس کردم (وقتی که من به عنوان دکترای علوم اعصاب مشغول انجام تحقیقات جنسی نیستم) ، و با این حال من همچنان متعجب هستم که مردم چقدر ناراحت هستند وقتی صحبت از بحث جنس به طور کلی و سلامت جنسی خودشان به طور خاص می شود. برای من غیر معمول نیست که مجبور به اطمینان از یک مجری برنامه گفتگو باشم که به من هشدار می دهد مراقب صحبت هایم در تلویزیون باشم زیرا آنها واقعاً “در مورد رابطه جنسی” در برنامه خود صحبت نمی کنند. با خودم فکر می کنم ، چه؟ شما ده ها سال است که نمایشی دارید که به مسائل بهداشتی و سبک زندگی می پردازد و در مورد آن صحبتی نکرده اید ارتباط جنسی؟ “

کار من با زوجین و انجام مطالعات آزمایشگاهی بارها و بارها ثابت کرده است که لذت فقط مهم نیست بلکه مهم است لازم– چیزی که در خودم کشف می کنم زرق و برق ستون بپرسید دکتر نان و در کتاب جدید من چرا جنسیت خوب مهم استبیشتر مبتنی بر تحقیقات من در مورد ارگاسم زنان است ، که می تواند استرس را از بین ببرد ، باعث بهبود خلق و خو ، کاهش درد ، تقویت ایمنی و افزایش عزت نفس می شود.

بنابراین وقتی کسی از من می پرسد که آیا خودارضایی سالم است ، جواب مثبت است. به همین دلیل است:

آیا بیشتر مردم خودارضایی می کنند؟

جواب کوتاه؟ آره. جواب طولانی تر؟ مردان بیشتر از زنان این کار را می کنند.

با وجود تابو مداوم پیرامون استمنا ، آمار نشان می دهد که در فرهنگ های غربی ، اکثر مردم این کار را انجام می دهند. در ایالات متحده ، تقریباً 80٪ از زنان 25 تا 40 ساله می گویند که در دوره ای از زندگی خود استمنا کرده اند ، 50٪ از زنان 18 تا 24 ساله گزارش کرده اند که در طول سال گذشته خودارضایی کرده اند.

مردان تمایل به استمنا بیشتر از زنان دارند – بیشتر به این دلیل که زنان هنوز به دلیل “بیش از حد جنسی” بودن شرمنده هستند. اگر زنان و مردان را در یک گروه قرار دهید ، تقریباً 76٪ از جوانان بزرگسال 25 تا 29 ساله در طی سال گذشته خود لذت بخشی را گزارش می دهند.

فواید خودارضایی برای سلامتی

من خودارضایی را یکی از بهترین اشکال خودمراقبتی می دانم. نه تنها احساس خوبی دارد ، بلکه برای شما نیز خوب است.

اول ، مزایای جسمی خودارضایی وجود دارد. تحقیقات من شامل شركت در شركت كنندگان در ارگاسم در اسكنر fMRI برای مستند کردن نحوه پاسخ مغز به تحریک دستگاه تناسلی است كه منجر به Big O می شود و به اوج خود می رسد. ما دریافتیم كه وقتی لذت جنسی را تجربه می كنید ، بسیاری از مناطق مغز اکسیژن بیشتری دریافت می کنند.

اکسیژن کافی برای عملکرد سالم مغز بسیار مهم است ، بنابراین افزایش گسترده جریان خون در مغز (به ویژه مناطقی که درگیر احساس ، حرکت ، شناخت ، پاداش و هورمون هستند) ، ارگاسم را به یک تمرین عالی برای تقریباً کل مغز شما تبدیل می کند. ارگاسم باعث ترشح انبوه موادی مانند مسکن طبیعی ، تسکین دهنده های استرس و تقویت کننده روحیه می شود. فکر کنید که مغز شما از یک کوکتل خوشمزه با افزایش دوپامین (همراه با پاداش و اشتیاق) ، اندورفین (مواد مخدر تولید شده در داخل کشور که باعث بهبود احساس خوب بودن) ، سروتونین (برای آرام سازی) و اکسی توسین (که پیوند را تسهیل می کند) لذت می برد. نتیجه یک ماده طبیعی بالا برای سلامتی است.

یک تمرین منظم استمنا فواید دیگری نیز دارد. هنگامی که زنان یاد می گیرند لذت های خودارضایی را بپرورانند ، ما برخی مفاهیم منفی جنسیتی را که فرهنگ ما را فراگرفته است ، کاملاً به چالش می کشیم. استمنا masturbation به جای تمرکز بر روی اینکه یک موضوع جنسی برای شخص دیگری باشد ، به ما اجازه می دهد تا بر روی موجوداتی ذاتی جنسی تمرکز کنیم که بدن آنها مکان لذت بخشی است که در بعضی مواقع فقط برای ما وجود دارد. این لذت شما را در اولویت قرار می دهد.

آیا عوارض جانبی خودارضایی وجود دارد؟

با وجود افسانه های پابرجا ، هیچ عارضه جانبی مضر در خودارضایی وجود ندارد. و نه ، شما نمی توانید خود را از خودارضایی مکرر حساسیت زدایی کنید – در واقع ، کاملاً برعکس!

گفته شد ، هر رفتاری که اجباری شود می تواند مشکل ساز شود.

چقدر استمنا زیاد است؟

من مردانی را درمان کرده ام که عملکردهای خودارضایی از کنترل آنها خارج شده است ، باعث پریشانی جسمی و عاطفی ، حتی توانایی آنها برای رفتن به کار را قطع کرده است. این رفتارهای جنسی اجباری در زنان کمتر اتفاق می افتد ، اگرچه گزارش شده است. به طور کلی ، رفتارهای جنسی خارج از کنترل می تواند هنگامی ایجاد شود که افراد در تنظیم خلق و خوی خود مشکل داشته و از رابطه جنسی برای تسکین خود استفاده کنند.

خط آخر؟ با تعهد در اولویت قرار دادن لذت خود اگرچه یک عمل استمنا regular منظم را انجام دهید ، منافع بزرگی خواهید برد.

در حکیم، Ph.D. ، یک درمانگر جنسی ، AIRSECTION خبره ، متخصص اعصاب ، متخصص روابط مجاز و نویسنده چرا رابطه جنسی خوب مهم است: درک علوم اعصاب لذت برای زندگی دقیق ، شادتر و پر از هدف. از او پیروی کن AskDoctorNan.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>