آیا پسوریازیس مسری است: پاسخ هوشمندانه به 7 سوال در مورد وضعیت پوست

[ad_1]

بدیهی است که ما نمی خواهیم بگوییم که بدترین بخشی از ابتلا به پسوریازیس است ، اما به طور مرتب س questionsالات ناجور دیگران درباره وضعیت پوست شما مطرح می شود ، می تواند بیش از کمی قدیمی شود. (“آیا پسوریازیس مسری است؟” Grrrr بازهم نه.) مطمئناً ، این پرسش ها معمولاً از یک مکان خوب – یا حداقل یک کنجکاو واقعاً – انجام می شود ، اما گاهی اوقات آنها کاملاً زائد یا کاملاً احمقانه هستند. با روحیه آمادگی ، در اینجا هفت س areالی آورده شده است که ممکن است روزی در مورد پسوریازیس از شما پرسیده شود (اگر قبلاً این کار را نکرده اید) ، همراه با پاسخ های هوشمندانه برای مسلح کردن. دفعه دیگر که مادر دوست پسر شما درست در کنار میز شام به یک روش انحرافی پوست تبدیل می شود ، شما آماده خواهید بود.

آیا پسوریازیس مسری است؟

قطعاً نه! نمی توانید پسوریازیس را مانند بیماری گال “گرفتار” کنید – این یک بیماری خود ایمنی است و نه عفونت. “فرانسیسکا کارتونو” ، متخصص پوست در برایتون ، MI ، “پسوریازیس ریشه در واکنش ایمنی بدن به عوامل محیطی دارد و ژن های شما می توانند شما را مستعد ابتلا به این بیماری کنند.” عوامل شایع محیطی که باعث شعله ور شدن پسوریازیس می شوند شامل عفونت های باکتریایی (به ویژه استرپتوکوک) ، ویروس های تنفسی ، استرس ، داروها یا اصطکاک مکرر روی پوست هستند.

این همان چیزی است که کیم کارداشیان دارد ، درست است؟

لازم نیست. در حالی که کیم K. به طرز مشهوری فاش کرد که در یک اپیزود 2011 از پسوریازیس رنج می برد همگام با کارداشیان، و از آن زمان عکس های قابل اشتعال از شعله های آتش را به اشتراک گذاشته است ، همه پسوریازیس یکسان نیست. در حقیقت ، پنج نوع مختلف پسوریازیس وجود دارد که هرکدام علائم ، دلایل و روش های درمانی خاص خود را دارند. شایع ترین (80 تا 90 درصد موارد) پسوریازیس پلاک است که شامل لکه های قرمز با پوسته های سفید نقره ای است که اغلب روی آرنج ، زانو و پوست سر است. پسوریازیس گوتات یک نوع معمولاً ناشی از عفونت مانند استرپتوکوک یا آنفولانزا است. اغلب به صورت پاشیده شدن لکه ها در پایین تنه و اندام ها ظاهر می شود. نوع سوم ، پسوریازیس پوسچولار است که شامل تاول های سفید دردناکی است که اغلب روی کف دست و کف قرار دارند. چهارم: پسوریازیس معکوس ، تکه های تیره یا تغییر رنگ یافته که فاقد مقیاس معمول پسوریازیس هستند و در چین های مستعد عرق مانند زیر بغل یا زیر پستان ظاهر می شوند. آخرین روش نادر است: در پسوریازیس اریتودرمیک ، التهاب آنقدر شدید است که 80 درصد یا بیشتر بدن پوشیده شده است و ممکن است فرد احساس بیماری و کم آبی کند و نیاز به مراقبت فوری دارد.

آیا اساساً پسوریازیس همان اگزما نیست؟

آنجلا واترهال ، متخصص پوست در بوکا راتون ، فلوریدا می گوید ، اگرچه هر دو بیماری التهابی پوستی هستند و می توانند تکه های قرمز خارش دار داشته باشند ، اما تشخیص اگزما و پسوریازیس کاملاً متفاوت است. اگزما بسیار شایع تر است و حدود 30 میلیون آمریکایی در مقابل 8 میلیون مورد پسوریازیس را مبتلا می کند. این بیماری معمولاً از زمانی که خیلی جوان هستید شروع می شود و شامل بثورات خارش دار است که تمایل دارند در گوشه هایی مانند خمیدگی آرنج و زانو ظاهر شوند. این ممکن است شامل داشتن یک مانع پوستی در معرض خطر باشد ، که به مواد شوینده و پارچه اجازه نفوذ می دهد. پسوریازیس تمایل دارد کمی دیرتر توسعه یابد (معمولاً در سنین 15 تا 25 سالگی) و شامل لکه های قرمز بزرگتر و ضخیم تر است که اغلب می سوزند یا فقط خارش خفیف دارند. اینها به احتمال زیاد در منطقه واقع می شوند خارج از از زانوها و آرنج ها ، و همچنین سایر قسمت های بدن ، از جمله صورت و پوست سر. یک علامت قابل گفتن: وصله های پسوریازیس اغلب شامل پوسته پوسته شدن و ترک خوردگی نقره ای است که با اگزما مشاهده نخواهید کرد.

آیا سعی کرده اید گلوتن و لبنیات را قطع کنید؟

آزار دهنده ترین قسمت این س questionال این است که فرض می شود قطع مقصر مواد غذایی احتمالی ایده ای است که از قبل به ذهن شما خطور نکرده است (در حالی که البته کسی که به بیماری مزمن مبتلا است ، واضح است که قبلاً این مفهوم را شنیده است). در حالی که طرفداران رژیم های حذفی هستند ولو به آنها توصیه می شود ، فقط تعداد کمی از مردم با قطع مقوله های اصلی مواد غذایی ، پیشرفتهای عمده ای در پسوریازیس خود می بینند (اغلب به این دلیل که معلوم می شود آنها دارای بیماری سلیاک نیز هستند که پزشکان می توانند آزمایش کنند). همانطور که گفته شد ، مسلماً غذا خوردن تمیز می تواند برای سلامتی پوست مفید باشد و التهاب کلی را کاهش دهد. دکتر کارتونو می گوید: “من به بیمارانم می گویم که قطعاً ارتباط روده و روده وجود دارد.” رژیم غذایی غنی از میوه ، سبزیجات ، ماهی ، گوشت بدون چربی و کم لبنیات ، شکر و غذاهای فرآوری شده را توصیه می کند. “یک میکروبیوم سالم در روده شما وقتی التهاب زیادی در بدن و پوست خود دارید ، کمک می کند ، مانند مورد پسوریازیس.”

حداقل هیچ چیز جدی نیست ، درست است؟

اگرچه ممکن است پسوریازیس فقط به عنوان یک بیماری پوستی ظاهر شود ، اما چیزی فراتر از پوست عمیق است. مری روت بوچس ، متخصص پوست در نیویورک می گوید: “پسوریازیس یک بیماری سیستمیک است ، نه فقط یک بیماری پوستی.” “این با افزایش التهاب در بدن همراه است ، که یک عامل خطر برای بیماری های قلبی است. همچنین با سندرم متابولیک همراه است که شامل فشار خون بالا ، چاقی ، چربی خون بالا و مقاومت به انسولین است. همچنین دارای پیوندهایی با شرایط دیگر است که می تواند کاملاً جدی باشد. دکتر Weatherall می گوید: “حدود 30 درصد از افراد مبتلا به پسوریازیس به آرتریت پسوریازیس نیز مبتلا می شوند که می تواند منجر به درد ، سفتی و تغییر شکل مفاصل آنها شود.” به گفته بنیاد ملی پسوریازیس ، مبتلایان به پسوریازیس نیز دو برابر بیشتر از مبتلایان به پسوریازیس افسرده می شوند ، به دلیل اینکه شعله ور شدن می تواند بر عزت نفس ، روابط ، توانایی خواب و کیفیت زندگی تأثیر بگذارد.

آیا مرطوب کننده XXX را امتحان کرده اید؟

دوست شما وقتی می پرسد آیا معجون مورد علاقه و تغییر دهنده زندگی او را امتحان کرده اید ، بسیار پرشور است یا نه – اگر ترک آن شیشه آسان باشد. بسیاری از افراد تصور می كنند كه پسوریازیس یك مسئله خشك پوستی است كه به لطف مقیاس آن با رطوبت قابل درمان است ، اما گرچه لوسیون مناسب می تواند نقش مهمی در درمان داشته باشد ، اما آبرسانی به تنهایی كافی نیست. دکتر کارتونو می گوید: “این خشکی نیست که منجر به پوسته پوسته شدن شود ، بلکه حفظ لایه های زیادی از پوست است.” “در پسوریازیس ، سلول های پوست خیلی سریع برمی گردند و به جای ریخته شدن ، روی سطح پوست باقی می مانند.” آنچه شما می خواهید انجام دهید حرکت دادن این سلول ها به کنار است – بنابراین او به جای استفاده از کرم های غنی از مواد شیمیایی ، توصیه می کند از یک مرطوب کننده لایه بردار مانند AmLactin یا CeraVe SA ، همراه با یک کرم استروئیدی تجویز شده به عنوان یک یا دو منگنه استفاده کنید: “اسیدها کمک می کنند پوست را مقیاس زدایی کنید تا استروئید بتواند نفوذ بهتری داشته باشد. “

آیا نسخه ای وجود ندارد که آن را معالجه کند؟

اوه ، مطمئناً یک معالج معجزه آسا وجود دارد که شما (و نه به کیم کارداشیان!) فقط سعی نکرده اید آن را امتحان کنید! آه کشیدن دکتر Weatherall تأیید می کند: “ما در حال حاضر درمانی برای پسوریازیس نداریم.” اگرچه شما و پزشک ترکیب مناسبی را پیدا می کنید ، درمانهایی وجود دارد که می تواند شامل موضوعات ، فتوتراپی ، داروهای خوراکی و درمانهای سیستمیک “بیولوژیک” و همچنین داروی یکپارچه (که بر عواملی مانند رژیم غذایی و کاهش استرس). وی افزود: “در سالهای اخیر ، درمانهای بیولوژیک برای بیماران مبتلا به پسوریازیس متوسط ​​تا شدید بسیار موثر بوده و یک موفقیت واقعی در درمان بوده است.” “بسیاری از افراد می توانند به بهبودی طولانی مدت دست یابند و در مورد روشهای درمانی كه در حال حاضر انجام می دهیم ، پاك باشند و از كیفیت عالی زندگی هنگام زندگی با این بیماری برخوردار باشند.”

به بنیاد ملی پسوریازیس مراجعه کنید پسوریازیس.org برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدیریت پسوریازیس

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>