اضطراب اجتماعی پس از COVID: چگونه مقابله کنیم

[ad_1]

من بیشتر سال گذشته دوستانم را از دست دادم. من برگشتهای نوستالژیکی را در اینستاگرام منتشر کردم ، برنامه Zooms را با BFFs تنظیم کردم و به طور مرتب از نامزدم شکایت کردم که چقدر مشتاق بارهای قبلی هستم. او هر شب وقتی مسواک می زد شعار می دادم: “نمی توانم صبر کنم تا همه چیز به حالت عادی برگردد.”

و اکنون ، پس از ایجاد وقفه اجتماعی در سراسر جهان ، سرانجام بازگشت به وضعیت عادی در گوشه و کنار است. گزارش شده است که 64٪ از کل آمریکایی ها حداقل یک دوز واکسن Covid-19 دریافت کرده اند و اگر رسانه های اجتماعی نشانه ای از آن باشد ، مردم در حال آمادگی برای آمیختگی تابستان هستند. “Vax girl summer” ، همانطور که به آن لقب داده شده است ، تابستان داغ دخترانه جدید است. تابستان دختر واکس (معروف به دختر شات) فصلی نیست که تابستان قبل از سال اول تحصیل در دانشگاه بی شباهت باشد. این یک حالت ذهنی است که فریاد می زند ، “بیایید بیرون برویم!” با کمی “YOLO” که برای اندازه گیری خوب مخلوط شده است. پس از یک سال انزوا و وحشت همه گیر ، معاشرت بدون استرس باید بهشت ​​به نظر برسد. اما بسیاری از افراد در حال تجربه نوعی اضطراب اجتماعی هستند – حتی در نزدیكترین دوستانشان.

انتظارات من با وضعیت عادی ماه گذشته ما که وقتی سرانجام برای بیش از یک سال برای اولین بار برای شام با دوستانم از دانشگاه رفتم ، برخورد کرد. من یک قدم در قدم به شهر زدم و در حال رفتن به شام ​​با مادرم تماس گرفتم تا به او اطلاع دهم که من نه تنها به دیدن دوستان ~ IRL نمی روم بلکه همچنین یک سوتین واقعی به سرم گذاشته ام. همه چیز به دنبال بالا بود!

اما اندکی پس از ورود پیش غذاها ، متوجه شدم که در حال تمرکز بر روی موضوعات گفتگو هستم. در اتاقی پر از انسان های خوش لباس ، ناگهان احساس اضطراب در مورد شلوار جین و تی شرت استاندارد خود را کردم. مطمئن شدم که به کمد لباس کاملاً جدیدی احتیاج دارم. در برهه ای از زمان دیدم که ویدئوی TikTok را به طور طولانی توصیف می کنم که هیچ کس ندیده است. احساس کردم تا آخر شب خسته شده ام. من کاملاً انرژی زحمت کش دختر vax یا هر چیز دیگری را ساطع نمی کردم.

ظاهراً ، من در احساس اینگونه تنها نیستم. بسیاری از زنان جوانی که با آنها صحبت کردم به من گفتند این دلیل نیست که آنها از دیدن دوباره دوستان ناراضی هستند ، اما آنها به وضوح از عمل خارج شده اند.

یا همانطور که ماریسا ، 29 ساله و در شیکاگو زندگی می کند ، گفت: “من احساس می کنم یک ورزشکار است که از مصدومیت برمی گردد – من همه بازی ها را می دانم اما نحوه دریبل زدن توپ را فراموش کردم.”

سوفی ، 28 ساله ، از تورنتو: “من الان بیش از حد در حضور دیگران خودآگاه هستم. این یک نوع فلج کننده است و باعث می شود خودم آگاه باشم. “

و مولی ، 32 ساله ، از لس آنجلس: “شام های گروهی بزرگی که قبلاً دوستشان داشتم ، اکنون احساس خستگی شدید می کنم. فهمیدم که انرژی و اشتیاق یکسانی برای حضور طولانی مدت در کنار مردم ندارم. “

این فلج پس از همه گیر شدن در یک زمینه حرفه ای یا همسریابی تعجب آور نیست ، اما احساس عجیب و غریب بودن در مورد بهترین دوستانمان ممکن است ناراحت کننده باشد. به گفته آدام اسماعی Poswolsky ، کارشناس دوستی و نویسنده دوستی در عصر تنهایی، اولین قدم در پیمایش این نارضایتی ، پذیرش است. خواه زندگی انفرادی داشته باشید ، با یک شریک زندگی درگیر شوید ، با پدر و مادرتان به خانه برگردید و یا از فرزندان خود مراقبت کنید ، همه ما در حباب های فردی وجود داشته ایم. تأیید اینکه ما در مکان های مختلف بوده ایم و با اولویت های خود سر و کار داریم ، قسمت بزرگی از پذیرفتن مکانی است که اکنون در آن قرار داریم.

پیشنهاد بعدی لبخند برای نزدیک شدن به دوستی در این تابستان این است که اگر ارتباطات طی سال گذشته کم بوده است ، به دیگران آنچه را که او همه گیر می نامد ، بدهد. “ما ممکن است در برقراری ارتباط بهترین نبوده باشیم و این اشکالی ندارد. همه ما می توانیم به یکدیگر پاس بدهیم و به این موضوع به عنوان فرصتی برای تنظیم مجدد دوستی نگاه کنیم. “

هنگامی که با دوستانم برای شام می رفتم ، بدیهی است که پاسهای همه گیری خود را در خانه رها کردم. از آنجا که ما قبلاً در گذرگاه ها حرکت کرده بودیم ، مانند فارغ التحصیلی از دانشگاه و زندگی در شهرهای مختلف ، انتظار داشتم که اساساً دقیقاً همان جایی را که بیش از یک سال قبل ترک کرده بودیم ، انتخاب کنیم. اما من تأثیر بیشتری را که COVID بر پویایی جمعی ما داشت ، اثبات نکرده ام.

لبخند می گوید که ارتباط ساده و مستقیم می تواند منجر به نتیجه بهتر هنگام مانور دادن در موقعیت های ناجور با دوستان شود. به عبارت دیگر ، من می توانستم کمی در مورد TikTok و کمی بیشتر در مورد اینکه چقدر ارتباط با دوستانم (غیر اینترنتی) را از دست داده ام صحبت کنم و از آنها س askedالاتی بپرسم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>