المپیک 2021: تقریباً هر کشور دارای یک پرچم زن در مراسم افتتاحیه بود

[ad_1]

المپیک 2021 رسما آغاز شده است. ورزشکاران از سراسر جهان پس از یک سال تعویق برای مراسم افتتاحیه که به نظر می رسد متفاوت از قبل از آن است ، در توکیو جمع شدند. در حالی که بیماری همه گیر هنوز هم بسیار خطرناک است ، ورزشکاران در 23 ژوئیه به یک استادیوم المپیک خالی در توکیو سرازیر شدند. (گرچه چند نفر از بزرگان خارجی انتخاب شده در سکوها از جمله بانوی اول دکتر جیل بایدن وجود داشتند.)

اما این تنها دلیل متفاوت افتتاحیه مراسم افتتاحیه در این سال نیست: برای اولین بار ، تقریباً در هر کشور یک پرچم زن داشته است.

انتخاب به عنوان پرچمدار رژه ورزشکاران در مراسم افتتاحیه (و مراسم خاتمه) افتخار بزرگی است. افسانه هایی مانند سیمون بیلز ، مایکل فلپس و میا هام همه این شناخت را داشته اند. اما جای تعجب نیست که اکثریت قریب به اتفاق پرچمداران تاریخ المپیک مردان بوده اند.

در اقدامی برای ارتقا equality برابری جنسیتی جهانی ، کمیته بین المللی المپیک سال گذشته تغییر قانون را اعلام کرد. به جای فقط یک حامل پرچم ، هر کشور مجاز است و تشویق می شود که دو ورزشکار – یک مرد و یک زن – به طور مشترک پرچم را داشته باشند. طبق گفته IOC: “با 49 درصد مشارکت زنان ، توکیو 2020 اولین بازی های المپیک برابر جنسیت خواهد بود.” “برای اولین بار ، حداقل یک ورزشکار زن و یک مرد در هر یک از تیم های شرکت کننده در بازی ها وجود خواهد داشت.”

پرچم تیم آمریکا را حمل می کنید؟ سو برد ، پنج بار المپیک ، چهار بار قهرمان WNBA ، بد زمان تمام (و نامزد مگان راپینو) ، که توسط همسالان المپیکی خود انتخاب شد تا تیم ایالات متحده را به همراه ادی آلوارس بازیکن بیس بال به ورزشگاه هدایت کند

پرنده در نمایشگاه TODAY هنگام اعلام خبر گفت: “من فکر می کنم این بهترین قسمت است – اینکه همتایان شما کسانی باشند که حرفه شما را ببینند و شما را انتخاب کنند تا ما را راهنمایی کنید.” “مردم همیشه از من می پرسند که لحظه المپیک مورد علاقه من چیست و همیشه این بوده است که در سال 2004 ، هم تیمی من در آن زمان ، که اکنون مربی من است ، Dawn Staley ، به عنوان پرچمدار انتخاب شده است. و ما باید در جبهه باشیم با او ، و این همیشه لحظه مورد علاقه من بوده است – بدیهی است خارج از برنده شدن. بنابراین در واقع نامگذاری می شود که اکنون ذهن شما را ناراحت می کند. “

این تنها تاریخی نیست که پرنده در توکیو ایجاد می کند. او در آستانه تبدیل شدن به اولین بازیکن بسکتبال است – از هر جنسیت – که 5 مدال طلای المپیک را به دست آورد.

می توانید امشب ساعت 7:30 ET از NBC یا در NBCO Olympics.com مجدداً مراسم افتتاحیه را تماشا کنید.

مشاهده همه زرق و برقs المپیک 2021 پوشش در اینجا.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>