اولین “دختر دختر” NBA بدون اینکه بازی کند ، بازی را تغییر داد

[ad_1]

رهبری در ورزش یکی از پایدارترین باشگاه های قدیمی پسران است اما زنان در یک رگه داغ قرار دارند و به سرعت سقف شیشه ای را محافظت می کنند که از موقعیت های مربیگری ، دفاتر کمیساری و فرصت های مالکیت محافظت می شود. فقط در سال 2020 ، کالی براونسون ، رئیس ستاد تیم های کلیولند براونز ، هنگامی که به عنوان مربی پست انتخاب شد ، به بالاترین رده مربی زن در تاریخ NFL تبدیل شد. بکی هامون هنگامی که به عنوان اولین زنی که به عنوان سرمربی در جریان یک بازی فصل منظم NBA فعالیت کرد ، تاریخ را رقم زد. کیم نگ به عنوان میامی مارلینز جنرال موتورز اولین مدیر کل زن در تاریخ بیس بال لیگ برتر شد. کیتی ساورز اولین زنی بود که در یک بازی Super Bowl مربیگری کرد (سال بعد توسط دو مربی زن Super Bowl برنده Tampa Bay Buccaneers در صدر جدول قرار گرفت). اما قبل از همه این پیشگامان ، ملیسا پروکتور وجود داشت.

پروکتور ، یک زن سیاه پوست با قفل و حلقه بینی ، متناسب با صورت حساب باشگاه پسران قدیمی نیست. اما او به عنوان معاون اجرایی و مدیر ارشد بازاریابی آتلانتا هاوکس ، نیرویی قدرتمند در NBA و یکی از بالاترین رده های زنان در مسابقات لیگ بیگ است. بومی میامی در یک خانواده مهاجر بزرگ شده و ورزش های آمریکایی را تماشا نمی کند ، اما پسر عمویش او را از طریق میامی هیت به بسکتبال معرفی کرد. در همان زمان ، پروکتور از مادرش پرسید که آیا می تواند یک کار نیمه وقت پیدا کند. مادرش پاسخ داد که فقط در صورتی می تواند شغلی پیدا کند که کاری باشد که می خواهد تا آخر عمر انجام دهد. “در 15 سالگی ، به این فکر کردم و فهمیدم که هر وقت در تلویزیون مشغول تماشای بازی ها هستم ، هرگز زنانی را نمی دیدم. زنان را در حاشیه نمی دیدم و بنابراین گفتم که می خواهم اولین مربی زن شوم در NBA ، “او گفت. او مصمم بود که در NBA راه خود را آغاز کند – شروع با تبدیل شدن به اولین دختر توپ لیگ.

پروکتور هرگز بسکتبال بازی نکرده بود – او حتی هرگز به یک بازی NBA نرفته بود و نمی دانست که یک “پسر توپ” چه کاری انجام می دهد اما می دانست که این مکان برای شروع است. او نامه نوشت و با میامی هیت تماس تلفنی برقرار کرد اما بارها رد شد. پروکتور می گوید: “سرانجام مدیر تجهیزات را پیدا کردم و او سعی کرد من را دلسرد کند و به من بگوید کار گرانج است.” او به کسی دسترسی نداشت که بتواند این فرصت را برای او رقم بزند ، اما عزم ناب پروکتور او را در مسیر یافتن کار با Heat نگه داشت. وقتی او 16 ساله بود ، “مدیر تجهیزات با من تماس گرفتند و گفتند ،” می دانی ، قلب شما زیاد است ، بچه. برای یک بازی پیش فصل وارد شوید. “یک لباس به او داده شد و کار او را انجام داد.

پروکتور فوراً نشان او را گذاشت. وی گفت: “من در حال تبدیل شدن به ملکه دادگاه بودم زیرا در آنجا مشغول شلوغ کردن و غواصی برای توپهای شل و کارهایی بودم که بعضی از بچه ها لزوماً احساس نمی کردند مجبور به انجام آنها هستند.” حضور او سرانجام باعث شد دختر صاحب میامی هیت ، کلی آریسون ، نیز به یک دختر توپ تبدیل شود. اکنون این سازمان دو دختر در زمین داشت و تصمیم گرفت نام را به یک “توپچی” بی طرف جنسیتی تغییر دهد تا شامل شود.

در زمان حضور خود به عنوان یک توپچی ، پروکتور یک صندلی ردیف جلو داشت تا مایکل جوردن ، اسکاتی پیپین و دنیس رودمن را تماشا کند. او با کارکنان عملیات روز بازی ارتباط برقرار کرد تا یاد بگیرد که چه چیزی برای تهیه یک بازی لازم است. او یاد گرفت که چگونه با مالکیت ، افراد مشهوری که در دادگاه نشسته اند ، کارکنان نگهبان و امنیت تعامل برقرار کند. در آن زمان ، پروکتور به بزرگی اولین دختر توپ میامی هیت پی نبرد. او در حال شکستن موانع در ورزش بود ، اما همچنین زمینه را برای چگونگی فعالیت حرفه ای خود در صنعتی که فاقد معروف زنان است فراهم می کند. او می گوید: “من از آزادی فکر بزرگ و آزادی در کشف چیزهای مختلف بدون قضاوت بسیار سپاسگزارم.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>