اولیویا نوسدا مکیدن آکنه را می داند ، و با آن خوب است

[ad_1]

وقتی آکنه بزرگسالان دارید ، به راحتی احساس می کنید که تنها فردی هستید که از سن 18 سالگی عبور می کند. با این حال ، هر جایی بین 12٪ و 22٪ زنان 26 تا 44 ساله دچار آکنه می شوند و این تعداد روز به روز در حال افزایش است (از طرف دیگر ، فقط حدود 3٪ از مردان بزرگسال این بیماری را تجربه می کنند). در سری جدید ما ، خاطرات آکنه ، ما از زنان با نفوذی که به طور اتفاقی دچار آکنه می شوند ، در مورد رابطه خود با پوست و محصولاتی که برای شاد نگه داشتن آن به آنها اعتماد می کنند ، می خواهیم. مورد بعدی: تأثیرگذار سلامتی اولیویا نوسدا.

برای بسیاری از ما ، آکنه چیزی است که ما آن را مخفی نگه می داریم ، صورت را با آرایش صاف می کنیم و پماد های تجویز شده را در پشت محصولات گران قیمت در بسته بندی های زیبا پنهان می کنیم. تأثیرگذار سلامتی اولیویا نوسدا کارها را کمی متفاوت انجام می دهد. در این بین محتوای معمولی آرزوها – فکر کنید مجموعه های تمرینی زیبا ، اسموتی های رنگارنگ و گل های بازار کشاورزان – چشمک هایی از چهره بدون آرایش و زیرنویس های صادقانه درباره واقعیت های مقابله با آکنه است.

گرچه او همیشه در این مورد صریح نبوده است. داستان آکنه نوسدا به همان اندازه که کلاسیک است: او شروع به شکستن در مدرسه راهنمایی کرد و در دبیرستان تلاش کرد ، با دوچرخه سواری از طریق گزینه های معمول تجویز شده از طریق درم ، اما کوتاه تر از Accutane متوقف شد زیرا پدرش دکتر بود و نمی خواست او را در چنین مواردی یک داروی سخت هسته ای او بدبخت بود. و وقتی وارد دانشگاه شد ، بدتر هم شد.

او می گوید: “برای من خیلی سخت بود.” زرق و برق. “از اینجا است که مشکلات تصویر بدن من شروع شد ، که دست به دست هم داد [with my skin issues]. من همه این دختران را دیدم که از آکنه هورمونی “کودکی” بزرگ شده اند و هنوز هم به آن مبتلا شده ام. و حالا شما در مرحله ای هستید که پیرتر هستید ، جایی که احساس می کنید پایان دنیا اگر قرار ملاقات در یک مهمانی نداشته باشید یا دوست پسر در دانشگاه ندارید. ”

او خاطرنشان كرد كه احساس ناامني زيادي كرده است زيرا او بخشي از يك شوخ طبعي و هميشه در اطراف زنان ديگر بوده است. “قرار گرفتن در کنار دختران و احساس اینکه پوست آنها رقابت پوست شماست ، این بدترین چیز بود. از این بابت خیلی ناراحت شدم »

به امید پاک کردن آن ، نوسدا کنترل بارداری هورمونی را شروع کرد و برای اولین بار آرایش سنگین را شروع کرد. “من مثل این بودم ،” خوب ، این است. ” من هیچ گزینه دیگری ندارم. “بجز حادثه ای با جوش پیشانی بزرگ در روز نیمه رسمی ارشد ، پیشگیری از تولد عادت داغ یوگای او شروع به کار کرد. برای اولین بار ، پوست او کاملا شفاف بود.

با این حال ، وقتی او 24 ساله بود ، به پورتلند نقل مکان کرد که چیزهایی را به عقب برگرداند. نوسدا می گوید: “به یاد دارم پدر و مادرم را صدا می كردم و هق هق می كردم. “مثل این بود که چه زمانی این پایان می یابد؟ حتی در این مرحله ، من خودم را به اندازه کافی می شناختم تا بدانم که این تاثیری در شخصیت من یا کسی که هستم نمی گذارد. اما من درد جسمی داشتم و دیگر نمی خواستم درد داشته باشم. بیرون می رفتم و سعی می کردم به آکنه های خود فکر نکنم ، اما بعد از آن شروع به درد می کند ، و شما در مورد آن فکر می کنید و احساس زشتی می کنید.

او ادامه می دهد ، “این چرخه معیوب است که هرگز نمی توان رها کرد. یک روز بود که روی لب پایینی ام زیتون افتاد. یادم می آید که من کل روز را فقط برای بالا بردن دستم گذاشتم … نمی توانستم روی چیز دیگری تمرکز کنم. “

در اواخر دهه 20 ، هنگامی که اسپیرونولاکتون را شروع کرد ، نوسندا ، یک داروی فشار خون که اغلب برای آکنه های هورمونی استفاده می شود ، پوست دوباره پاک شد. باز هم ، پوست او در مکان خوبی بود – تا تابستان سال گذشته ، زمانی که تصمیم گرفت هم از داروها و هم از پیشگیری از بارداری برای تنظیم هورمون هایش استفاده کند و در سراسر کشور به شهر نیویورک نقل مکان کرد. او می گوید: “سخت ترین پنج ماه آکنه ای که من تجربه کرده ام.” “احساس کردم به عنوان یک جوان 28 ساله لایق آکنه نیستم.” او می گوید که آنقدر بد شده است که از دوست پسر جدیدش (که اکنون طولانی مدت است) عذرخواهی می کند که همیشه از هم جدا شده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>