اولیویا کالپو ترکی بولونزی با کدو اسپاگتی غذای آسان و مورد علاقه او در هفته است

[ad_1]

برای کالپو ، همه چیز در مورد تعادل است. “این آن را به گزینه سالم تری تبدیل می کند که می توانم داشته باشم همه زمان ، به جای یک درمان فقط می توانم داشته باشم مقداری از زمان. ” در مورد چگونگی ساخت بولونزی بوقلمون ویژه Olivia Culpo بخوانید.

با احترام از اولیویا کالپو

بوقلمون اولیویا کالپو ، بولونزی با کدو اسپاگتی

به 3-4 نفر خدمت می کند.

عناصر

3-4 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 پیاز زرد متوسط

نمک مالدون ، به مزه

فلفل ، به مزه

2 چوب هویج متوسط ​​، سکه زده شده

2 عدد چوب کرفس ، به نصف ماه برش دهید

2 قوطی گوجه فرنگی خرد شده

½ فنجان شراب سفید

½ فنجان شیر کامل

1 کدو اسپاگتی

1 پوند بوقلمون زمینی

اختیاری: چیلی های کالابری در روغن یا پوسته فلفل قرمز برای طعم و مزه. برای طعم دادن می توانید پنیر پارمزان را نیز پر کنید.

دستورالعمل ها

فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید.

سس درست کنید! روی اجاق گاز ، شیر کامل را بگذارید تا دم بکشد. سپس شراب را اضافه کرده و هم بزنید. هنگامی که شراب تبخیر شد ، گوجه فرنگی خرد شده را به آن اضافه کنید و بجوشانید. پس از جوشیدن ، حرارت را کم کنید و بگذارید سس به مدت 45 دقیقه تا یک ساعت بدون پوشش بپزد. در صورت خشک شدن می توانید مقداری آب به آن اضافه کنید. در پایان ، نباید آب باقی بماند. سس را بچشید و نمک به آن اضافه کنید تا اصلاح شود. [Note: If you’re looking for a shortcut, Culpo recommends swapping the homemade sauce for a store-bought jar; if so, skip this step and head straight to preparing your spaghetti squash.]

در مرحله بعدی ، کدو اسپاگتی را تهیه کنید: کدو اسپاگتی را از وسط به نصف برش دهید و دانه ها و دانه ها را از آن بیرون بریزید. داخل کدو تنبل را با روغن زیتون بپاشید و نمک و فلفل بپاشید. کدو اسپاگتی را که از سمت برش خورده قرار داده و روی صفحه پخت پایین قرار داده و با چنگال سوراخ سوراخ کنید.

30-40 دقیقه تفت دهید ، تا اینکه در قسمت خارجی آن کمی قهوه ای شود. کدو سبز باید چنگال باشد اما هنوز کمی سفت باشد. زمان بسته به اندازه کدو تنبل متفاوت است. کدو را از فر خارج کنید و کدو حلوایی را برگردانید تا از طرف بالا بریده شود. وقتی لمس آن خنک شد ، با استفاده از چنگال رشته ها را از کنار کدو بتراشید و آن را کرک کنید.

در همین حال ، 3-4 قاشق غذاخوری را گرم کنید. از روغن زیتون با حرارت متوسط ​​روی اجاق گاز در یک تابه بزرگ. پیاز و نمک و فلفل را اضافه کنید تا مزه دار شود. حدود 8 دقیقه آن را بپزید.

کرفس و هویج را به ماهیتابه اضافه کنید و بپزید تا نرم شود ، حدود 7 دقیقه.

بوقلمون آسیاب شده را اضافه کرده و هم بزنید ، اما زیاد شکسته نشوید. (بنابراین آن را خشک نمی کنید!) بوقلمون را تا زمانی که دیگر صورتی نباشد بپزید.

سس خود را اضافه کنید ، سپس کدو حلوایی اسپاگتی پخته شده را که خرد شده است ، اضافه کنید. اگر حرارت را دوست دارید با خلال های کالابری یا شله فلفل قرمز مزه دار کنید.

آنا موسلین سردبیر ارشد سرگرمی در است زرق و برق

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>