باغبانی تراس برای زندگی سالم و کمک به تقویت کننده ایمنی

[ad_1]

باغبانی تراس برای زندگی سالم و کمک به تقویت کننده ایمنی
منبع تصویر: INSTA / MAYINLOHR

باغبانی تراس برای زندگی سالم و کمک به تقویت کننده ایمنی

کار در خانه ممکن است اثرات سو ad مانند خستگی ذهنی و اضطراب داشته باشد. یک روش موثر برای غلبه بر این ، درگیر کردن خود در برخی فعالیت های خلاقانه است ، “باغبانی” یک گزینه است. با زندگی بیشتر مردم در آپارتمان ها ، تراس ها و بالکن ها می توانند مکان مناسبی برای آن باشند. در اینجا چند ایده / نکته برای کمک به شما در راه اندازی باغ تراس عالی آورده شده است.

طرح

طرح اولین و در عین حال مهمترین مرحله هنگام راه اندازی باغ تراس است. می توان کل سطح را با خاک پوشاند یا از گیاهان کاشت برای پرورش گیاهان استفاده کرد. از گلدانهای خاکی یا سیمانی می توان برای راه اندازی یک باغ کوچک استفاده کرد. با این حال ، اگر قصد دارید سبزیجات خود را در تراس خود بکارید ، استفاده از کیسه های رشد یا نصب ایستگاه های رشد گزینه بهتری خواهد بود.

منطقه تراس در حالت ایده آل باید نور آفتاب مناسبی داشته باشد ، اما به منظور محافظت از گیاهان در برابر گرمای مستقیم در تابستان ها ، یک ریشه توصیه می شود.

گیاهان را انتخاب کنید:

بسته به فضا ، ما می توانیم انواع گیاهان را از میوه ها و سبزیجات ارگانیک گرفته تا گیاهان گرفته تا درختچه ها و گل ها در باغ تراس پرورش دهیم.

از آنجا که بیماری همه گیر بر اهمیت سلامتی و سلامتی مجدداً تأکید کرده است ، می توان گیاهان تقویت کننده ایمنی مانند آلوئه ورا ، گیلوی و تولسی را نیز در نظر گرفت. علاوه بر این ، در حال رشد دستگاه های تصفیه هوا طبیعی مانند Sansevieri – سبز و متنوع. Money Plant ، Areca Palm ، Spyder Pant ، Jamia و White Pathos نیز یکی از انتخاب های محبوب باغبانان خانه است.

آماده سازی خاک:

به طور کلی ، خاک باید حاصلخیز باشد ، دارای سطوح مناسب رطوبت و مواد معدنی باشد. خاک تازه از هر مزرعه با مقدار مناسب کود آلی و ورمی کمپوست برای گیاهان مناسب است. کودهای آلی یا کودهای مسن بهترین راه برای آماده سازی خاک برای باغبانی هستند زیرا تقریباً همه مواد مغذی گیاه را تأمین می کنند. برای جلوگیری از هجوم آفات می توان مقداری سموم آلی را در خاک مخلوط کرد.

برای باغبانی در خانه ، مخلوط خاک به صورت آنلاین یا مهد کودک موجود است. ذغال سنگ نارس COCO همچنین یک انتخاب بسیار محبوب برای باغداران خانه است زیرا به احتباس آب ، هوادهی ریشه ها کمک می کند و گیاه را از قارچ های خاک محافظت می کند. آن را با خاک مخلوط کنید یا 1 اینچ لایه کوکوپیت را در گلدان / گلدان بمالید تا رطوبت را حفظ کند.

آبیاری:

بعضی از گیاهان به آب بیشتری احتیاج دارند ، در حالی که بعضی دیگر به آب کمتری نیاز دارند. از این رو ، مهم است که مرتباً نیاز آب را کنترل کنیم. همچنین به فصل بستگی دارد. به طور کلی ، یک نفر باید تابستان 1-2 بار در روز آبیاری کند و شاید در زمستان هر روز یکبار آبیاری گیاهان انجام شود. بسته به دفعات بارندگی ، ممکن است در فصل بارندگی ، فاصله آبیاری بالا و پایین شود. اگر سطح خاک خشک شده است ، آن را بررسی کنید. وقت آن است که دوباره آب بخوریم. درک نیاز گیاهان مختلف ضروری است زیرا آبیاری بیش از حد ممکن است منجر به پوسیدگی ریشه شود.

ملزومات دیگر:

علف های هرز رشد گیاهان را مختل می کنند. از بین بردن علف های هرز به موقع یک عمل سالم است. این ممکن است یک بار در هفته یا دو هفته انجام شود. همچنین برای رشد سالم گیاهان می توان هر از چندگاهی از کمپوست یا کودهای آلی دیگر استفاده کرد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>