برجستگی های تیغ: نحوه درمان و پیشگیری از آنها

[ad_1]

این مانند یک تماس رول تابستان است: شما SPF ، کلاه آفتاب خود را دارید ، و به گفته شانس ، برجستگی های تیغ دارید. مطمئناً ، آن دست اندازهای کوچک قرمز ، یا همان برجستگی های اصلاح ، پایان جهان نیستند ، اما هنوز هم می توانند تحریک کننده یا ناراحت کننده باشند – به ویژه هنگامی که درست در فصل ساحل در امتداد خط بیکینی شما ظاهر می شوند. نه تنها ممکن است احساس حساسیت و خارش داشته باشند ، بلکه حتی ممکن است حذف هرگونه ریشه زیره را کمی پیچیده تر کنند.

خبر خوب این است که شما می توانید با کمی دانش فنی اصلاح مانع از ظهور آنها شوید و برجستگی های موجود را با چند تغییر سریع در برنامه خود از بین ببرید. (نکته: مرطوب کنید.) با توجه به این نکته ، همه چیزهایی که باید در مورد برجستگی های تیغ بدانید ، از جمله اینکه چرا ظاهر می شوند ، چرا تیغ شما در س yourالات مهم است و اینکه چگونه لیزر موهای زائد بهترین دفاع دائمی شماست.

برجستگی های تیغ چیست؟

برجستگی های تیغی از نظر فنی می تواند از موهای رشد یافته تا فولیکولیت ، التهاب فولیکول مو باشد. متخصص پوست ، دین رابینسون ، MD ، از وستپورت ، کنتیکت می گوید: “آنچه مردم به عنوان برجستگی تیغ از آن یاد می کنند ، غالباً بیماری به نام pseudofolliculitis barbae است که به طور معمول شبیه برجستگی های کوچک قرمز یا جوش های سر سفید است.”

برجستگی های تیغ در مقابل سوختگی تیغ

سوختگی ریش تراش به جای اینکه روی فولیکول های مو متمرکز شود ، بیشتر نشان دهنده تحریک پوست در اطراف آن است. راشل نازاریان ، MD ، متخصص پوست در گروه پوست Schweiger در شهر نیویورک می گوید: “سوختگی با ریش تراش تحریک مشابهی است اما روی خود پوست است ، به طور معمول از روغن کاری ناکافی پوست قبل از اصلاح.” “همچنین می تواند پوست را قرمز کرده و بسیار لطیف ، دردناک یا حساس باشد.”

چه عواملی باعث برجستگی تیغ می شود؟

همانطور که اشاره کردیم ، برجستگی های تیغ اغلب مواردی از سودوفولیکولیت الباری است که نوعی فولیکولیت است. رابینسون می گوید: “فولیکولیت هنگامی رخ می دهد که فولیکول مو ملتهب شده و ممکن است عفونت سطحی ایجاد شود – به طور معمول باکتری های استاف یا قارچ.”

یکی از رایج ترین منابع سودو فولیکولیت باربی؟ تیغ کسل کننده و بیش از حد استفاده شده که برای چند هفته در دوش شما آویزان شده است. رابینسون می گوید: “تراشیدن با تیغه کسل کننده می تواند فولیکول مو را هنگام اصلاح تراشیده و بپیچاند و باعث تحریک و التهاب شود.”

سپس مسئله باکتری وجود دارد. او می گوید: “تیغه کسل کننده به این معنی است که تیغ احتمالاً مدتی در دوش شما نشسته است ، که محیط ایده آل باکتری برای رشد در آن است – مرطوب و گرم”. “اگر تیغ شما باکتری یا قارچ است ، مطمئناً فولیکولیت خواهید دید.”

اما همانطور که اشاره کردیم ، در اینجا فولیکولیت تنها مجرم نیست. برآمدگی های تیغ همچنین می تواند کار موهای رشد کرده باشد ، که در آن مویی رشد می کند و دوباره به داخل پوست خم می شود (گاهی اوقات به دلیل انسداد دهانه فولیکول ، و گاهی به دلیل کوتاه شدن موهای فرفری تا نوک تیز). این یک برجستگی قرمز و ملتهب ایجاد می کند. “برجستگی های تیغ اصطلاح پزشکی نیست ، بنابراین اغلب مردم از این اصطلاح برای اشاره به هر گونه برجستگی پوستی که پس از اصلاح متوجه شده اند استفاده می کنند. ” “معمولاً موهای داخل شده بیشتر طول می کشد زیرا موها باید قبل از چرخش به داخل رشد کنند ، در حالی که فولیکولیت معمولاً طی یک تا دو روز اتفاق می افتد.”

چگونه از دست اندازهای تیغ خلاص شویم

در صورت شک ، آن را ملایم نگه دارید. نظریان می گوید: “مناطق حساس ، مانند خط بیکینی ، باید با احتیاط درمان شوند.” او یکی از طرفداران Dove Sensitive Skin Body Wash است: “این کف نمی کند ، اما یک سطح صاف و آسان برای تیغ ایجاد می کند و از خشک شدن بیش از حد یا تحریک آن جلوگیری می کند.” همچنین می توانید از ژل اصلاح یا کرم اصلاح معمول خود استفاده کنید ، اما ژلی را انتخاب کنید که برای پوست های خشک یا حساس طراحی شده باشد.

سپس ، هنگامی که از دوش خارج شدید ، یک مرطوب کننده در ناحیه تازه صاف استفاده کنید. نازاریان می گوید ، هر چقدر هم که مراقب باشید ، “اصلاح می تواند تحریک کننده باشد”. “استفاده از یک مرطوب کننده سبک ، بدون عطر و بدون الکل می تواند به تسکین پوست و فولیکول های مو کمک کند که ممکن است از این روند ملتهب شوند.” وی می گوید مرطوب کننده پوست Simple Kind To Skin Replenishing پوست “حاوی یک ضد التهاب ، بیزابولول و پرو ویتامین B5 طبیعی برای تسکین پوست تحریک شده است.” آلوئه ورا نیز یک درمان خانگی محبوب برای درمان برجستگی های تیغ است. در واقع ، یک بررسی در ژورنال می سوزد دریافت که می تواند به ترمیم زخم کمک کند.

شستشوی بدن با پوست حساس Dove

شستشوی بدن با پوست حساس Dove

مرطوب کننده غنی و ساده برای پر کردن پوست

مرطوب کننده غنی و ساده برای پر کردن پوست

چگونه می توان از برجستگی های تیغ جلوگیری کرد

اصلاح خود را درست انجام دهید.

مانند همه چیز در زندگی ، به داشتن زمان بندی مناسب کمک می کند. نظریان می گوید: “اصلاح در انتهای دوش یا حمام خود بهترین است.” “این به پوست شما حداکثر زمان را می دهد تا در آب گرم خیسانده شود و به مو اجازه می دهد تا نرم شود ، و باعث می شود تراشیدن مو نزدیک تر ، صاف تر و تحریک شود.” آب گرم نیز کلیدی است و صرف نظر از هر چیز توصیه خوبی برای اصلاح است. یک اصلاح صاف و نزدیک احتمال تحریک فولیکول های مو را به حداقل می رساند.

تیغه های خود را عوض کنید.

شعار جدید تیغ شما: هرچه تیزتر ، بهتر باشد. در حالی که تیغه های کسل کننده می توانند مو و پوست را بکشند ، تیغه های تیز و کاملاً جدید یک سر خوردن بدون درز و نزدیک ترین اصلاح ممکن را ارائه می دهند. این می تواند تفاوت ایجاد کند. نظریان می گوید: “از آنجایی که تیغه ها پس از چند استفاده کم رنگ می شوند ، آنها را با اصلاح چهارم یا حتی اگر زودتر روی پوست تیغه ها تجمع خاک یا پوست از بین رفته بیرون بیاندازید.” بعد از تراشیدن نواحی خاصی مانند زیر بغل تیغه ها را خوب بشویید ، زیرا دئودورانت قدیمی شما می تواند آنها را مسدود کرده و به قسمت بیکینی گسترش دهد.

اصلاح استراتژیک.

اگر پوست حساسی دارید ، در جهت اصلاح اصلاح فکر کنید. نازاریان توضیح می دهد: “در حالت ایده آل ، برای جلوگیری از کشیدن مو ، تیغ باید از جهت رشد مو پیروی کند در حالی که سعی می کند تعداد سکته ها را به حداقل برساند.” “اصلاح در جهت رشد مو از سوختن تیغ ​​، برجستگی و موهای رشد کرده جلوگیری می کند.” این ممکن است احساس ناخوشایند باشد ، اما نتایج بدون دست انداز فقط ارزش آن را دارد.

مرتباً لایه برداری کنید.

رابینسون می گوید: “بهترین راه برای جلوگیری از فولیکولیت ، لایه برداری منظم پوست و استفاده از تیغه تمیز و تازه هنگام اصلاح است.” “من این پاک کننده توسط CLn را دوست دارم ، که از هیپوکلریت سدیم استفاده می کند تا منافذ پوست را به راحتی و بدون آوار حفظ کند در حالی که در طول راه با باکتری ها مبارزه می کند.” پاکسازی سلولهای مرده پوست باعث می شود که آنها نتوانند به عنوان یک عامل آزاد برای همه باکتری ها عمل کنند و باعث ایجاد منافذ پوستی می شود – که می تواند به حداقل رسوب و در نتیجه تحریک کمک کند.

شستشوی بدن CLn

لیزر موهای زائد را در نظر بگیرید.

اگر هر چیزی را امتحان کرده اید و هنوز هم نمی توانید از ایجاد برجستگی جلوگیری کنید ، ممکن است زمان راه حل دائمی تر باشد: لیزر موهای زائد. رابینسون می گوید: “لیزر موهای زائد فولیکول های مو را 80٪ در مناطق تحت درمان کاهش می دهد.” “فولیکول های کمتر به معنای کمتر احتمال ابتلا به فولیکولیت است.” بعلاوه ، شما فقط مجبور به تراشیدن مو نخواهید شد – به شما این امکان را می دهد که در تابستان وقت بیشتری برای صرف هر چیز دیگری داشته باشید.

دینا پای نویسنده زیبایی در شهر نیویورک است. او را در اینستاگرام دنبال کنید deannapai.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>