بنیانگذار شیزا شهید در تجارت آشپزخانه اختلال ایجاد می کند

[ad_1]

از آن زمان ، او یک حرفه مأموریت محور را رقم زده است. سالهاست که متخصص ظروف آشپزی اکنون به عنوان یک کارآفرین و مدافع حقوق زنان نام خود را به دست آورده است. او همچنین یکی از بنیانگذاران صندوق Malala است که به دختران در سراسر جهان کمک می کند تا به آموزش دسترسی پیدا کنند.

در سال 2019 ، شهید و دو بنیانگذار او شرکت ظروف آشپزخانه مستقیم به مصرف کننده “Our Place” را راه اندازی کردند تا هدف آن کمبود گزینه های آشپزخانه برای آشپزخانه های چند ملیتی آمریکایی باشد و درک ما از ظروف استاندارد آشپزخانه را بر عهده بگیرد. پیش از آن ، بنیانگذار در مورد غذا ، شغل و چگونگی پیدایش ظرفی که روزگاری 30000 نفر لیست انتظار داشت ، بحث می کند.


زرق و برق: روز را چگونه شروع می کنید؟

شیزه شهید: من می خواهم یکی از کسانی باشم که مانند “من مراقبه می کنم ، از ژورنال تشکر می کنم!” اما صادقانه از خواب بیدار می شوم ، ایمیل ها را چک می کنم و چای yerba mate خود را می خورم – دوز کافئین مورد نیاز صبح من.

چه چهار منگنه همیشه در انبار شما وجود دارد؟

شرکت دیاسپرس زردچوبه ، روغن زیتون برایتلند ، نمک هیمالیایی صورتی پاکستانی و دانه های ریحان – که توخ مالانگا نیز نامیده می شود.

فکر می کنید چرا اینقدر موفق بوده اید؟

من فکر می کنم که من تمرین کرده ام که تمام تلاش خود را برای حضور نشان می دهم. در سن جوانی فرصت داوطلب شدن و ایجاد تغییر را پیدا کردم. وقتی جوان هستید و می توانید حاضر شوید و چیزی را به کسی بدهید و ببینید که به او کمک کرده است ، برای شما باقی می ماند. من همچنین یاد گرفته ام که وقتی شما ظاهر می شوید ، هیچ تصوری ندارید که چه اتفاقی می افتد.

غذای مورد علاقه همیشه شما چیست؟

Roti ، هر روز در تمام روز.

انگیزه شما در فضای ظروف آشپزی چیست؟

پاک کردن و گزینه های زیادی در دنیای آشپزی وجود دارد. مخصوصاً وقتی صحبت از بسیاری از فنون و رسم های آشپزی و کشاورزی است که توسط جوامع رنگی متعلق ، اختراع و توسعه یافته اند. هرگز به ما اعتبار داده نمی شود.

شما 20 دلار وقت دارید که در بازار کشاورزان خرج کنید. چه میخری؟

میوه – انواع توت ها ، مرکبات ، هر فصل که باشد.

وعده غذایی یک هفته ای شما چیست؟

چیزی که سریع و آسان در Always Pan من شلاق می خورد: Kitchari ، یک املت مخصوص غذا ، یا کوفته هایی که در بخار صنوبر ما بخار می شود.

مکان ما همیشه بررسی شود

میان وعده مورد علاقه ظهر؟

من عاشق دانه های نیلوفر آبی ، ذرت بو داده ، و هالدی دوده هستم که یک لاته زردچوبه است.

هنگام آشپزی به چه چیزهایی گوش می دهید؟

من نصرت فاتح علی را می شنوم ، مشهور به کوالی هایش که موسیقی معنوی آسیای جنوبی است. من همچنین پادکست Still Processing و یک کتاب صوتی خوب را گوش می دهم. من در حال گوش دادن هستم از خراش توسط تمبی لاک.

در بالا: چند منظوره Always Pan in terracotta (145 دلار).

اعتبار: جایگاه ما

چگونه در حرفه خود با طرد کنار آمدید؟

ما احتمالاً بیش از 300 بار رد شدیم ، فقط به دلیل وام تجاری برای Our Place از نظر سرمایه گذاران. من کارآفرینان دیگری را دیده ام که بسیار راحت تر از این چک می کنند. امروز وضعیت متفاوتی داریم و مشاغلی را ایجاد کرده ایم که ثابت کرده مردم از هر لحاظ اشتباه می کنند.

نکته ای در مورد طرد شدن که باید به خاطر بسپارید این است که اگر نمی خواهید این هم نوعی رد باشد. هر وقت به سراغ آن سرمایه گذار یا آن کار نرفتید ، کارفرمای بالقوه بگویید ، “هی ، من یک کار می خواهم” یا “من دوست دارم شما در تجارت من سرمایه گذاری کنی” ، یا “من دوست دارم شما شریک زندگی خود باشید با من در این مجموعه “- هر زمان که شما نمی پرسید نیز نه من فکر می کنم ما تمایل داریم که در همه زمان هایی که نرفته ایم ، کم اهمیت جلوه دهیم و خودمان را در آن جا قرار دهیم و بارهایی را که می رویم و می رویم و نه می شنویم ، بیش از حد تأکید می کنیم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>