بیش از نیمی از کارمندان هند احساس می کنند بهترین کار آنها در خارج از دفتر اتفاق می افتد: نظرسنجی

[ad_1]

بیش از نیمی از کارمندان هند احساس می کنند بهترین کار آنها در خارج از دفتر اتفاق می افتد: نظرسنجی
منبع تصویر: FILEIMAGE

بیش از نیمی از کارمندان هند احساس می کنند بهترین کارشان در خارج از دفتر اتفاق می افتد: نظرسنجی

قفل شدن در سراسر کشور Covid-19 باعث شده است که در واقع بزرگترین آزمایش “کار از خانه” در تاریخ جهانی است. این بیماری همه گیر بر اولویت افراد در مورد مکانی که می خواهند کار کنند تأثیر گذاشته است ، زیرا گزارش جدید نشان می دهد که بیش از نیمی از کارمندان در هند احساس می کنند که بهترین کار خود را در صورت عدم حضور در دفتر انجام می دهند.

حتی هنگام مقایسه شهرها ، کارمندان از فناوری استفاده می کنند و به س quالات مربوط به کار پاسخ می دهند. 85 درصد کارمندان در بمبئی ادعا می کنند که بیشتر از هر شهر دیگر مترو به پیام های مربوط به کار (WhatsApp ، SMS ، ایمیل) در خانه پاسخ می دهند. در کلکته ، 65 درصد کارمندان به پیام های مربوط به کار پاسخ می دهند که معمولاً 60 درصد آنها در دهلی و 59 درصد در بنگالورو هستند.

راجات ماتور ، رئیس تجارت ، اسکریپت ، می گوید: “قدرت فن آوری کار را” موقعیت مکانی “کرده است که با قفل مداوم بیشتر تسهیل می شود. مرزهای بین کار در خانه و فضاهای اداری به وضوح کاهش یافته است.” احساس جدید گزارش مکان توسط اسکریپت عادات محل کار جدید ما و همچنین تغییر تنظیمات ما را برجسته می کند. استنباط هایی که از شهری به شهر دیگر می رسد باعث می شود کارفرمایان بتوانند آزادی زندگی بدون هیچ گونه مطلقیت بدنی را تشخیص دهند و اقدامات بهتری را برای کارمندان خود در نظر بگیرند در این زمانهای چالش برانگیز. “

با افزایش تعداد تماس های زوم و بی وقفه زیاد بودن صفحه نمایش فردی در میان ساعات کاری خسته کننده ، نیروی کار هند بین بازگشت به دفتر کار یا تقسیم شدن تقسیم شده است. هنگامی که کارمندان سرانجام به محل کار خود بازمی گردند ، این گزارش نشان می دهد که 41 درصد قصد دارند بهترین شیوه های کار در خانه را که در حین قفل کردن استفاده کرده اند ، حفظ کنند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>