بیماری سایبری چیست: علائم ، درمان و موارد دیگر

[ad_1]

آخر یک روز طولانی جلوی کامپیوتر است و حالتان راحت است. شاید شما سردرد داشته باشید. شاید حالت تهوع داشته باشید. شاید شما به سایبری مبتلا باشید.

بیماری سایبری چیست؟

اگرچه به نظر می رسد این چیزی است که فقط ربات ها را آزار می دهد ، اما بیماری سایبری یک پدیده کاملاً واقعی است که هرچه زندگی ما بیشتر روی صفحه نمایش متمرکز می شود ، روز به روز بیشتر می شود.

محققان در اوایل دهه 90 شروع به استفاده از این کلمه برای توصیف هنگامی که کاربران واقعیت مجازی هنگام بازی دچار بیماری حرکت می کردند ، کردند. اما برای احساس عوارض جانبی آزار دهنده و گاهی اوقات ناتوان کننده بیماری سایبری نیازی به پوشیدن مجموعه VR نیست.

متیو کراوزون ، MD ، متخصص مغز و اعصاب در چشم و گوش ماساچوست توضیح می دهد: “بگویید شما برای مدت طولانی روی صفحه اسکرول می کنید و میدان دید شما را پر می کند – این می تواند به بدن شما حس حرکت دهد.” “با این حال ، بدن شما می داند که شما حرکت نمی کنید. این درگیری سیگنال ها است که علائم بیماری سایبری را هدایت می کند. “

تا به امروز ، بسیاری از تحقیقات در مورد بیماری سایبری مربوط به واقعیت مجازی بوده است ، بسته به میزان غوطه ور بودن مطالب ، مطالعات تخمین زده می شود از 20 تا 95٪ کاربران نوعی بیماری سایبری را تجربه کنند. با توجه به شایع بودن آن ، به احتمال زیاد آن را تجربه کرده اید.

آیا بیماری سایبری با بیماری حرکتی متفاوت است؟

با بیماری سایبری و بیماری حرکتی بین گوش و چشم شما درگیری ایجاد می شود که مغز شماست نه از طرفداران.

علائم این دو تقریباً یکسان است ، اما از نظر حسی ناشی از چیزهای متضاد است. بدن شما به دلیل بیماری حرکت در فضا حرکت می کند ، مثلاً در اتومبیل در حال حرکت یا در قایقی که در دریا تکان می خورد ، اما چشم شما همان اطلاعات را نمی گیرد. کراوزون مثالی از خواندن هنگام حضور در اتومبیل را بیان می کند: چشمان شما معطوف به کلماتی است که فکر می کنید ساکن هستید اما بقیه اعضای بدن حرکت ماشین را حس می کنند.

علائم بیماری سایبری چیست؟

کراوزون می گوید: “سرگیجه شکایت برجسته است.” “به طور معمول افراد حالت تهوع ، خستگی و خستگی دارند.”

یک مطالعه 2018 در مجله فیزیولوژی کاربردی علائم ناشی از بیماری حرکتی را در مقایسه با بیماری سایبری ناشی از VR بررسی کرد و انواع علائم همپوشانی را پیدا کرد ، که حالت تهوع شایع ترین است. شکایات دیگر شامل سرگیجه ، تعریق و احساس گرما بود.

یک مطالعه در سال 2020 نشان داد که بیماری سایبری می تواند مدت ها پس از تأثیر قرار گرفتن در معرض ، “ثبات ، هماهنگی چشم و دست ، عملکرد بینایی و رفاه عمومی” ادامه یابد. کراوزون با تکرار این یافته ها ، آشکار شدن بیماری سایبری می تواند تا هفت ساعت پس از مواجهه ادامه یابد.

چه عواملی باعث سایبری می شود؟

همه چیز از پیمایش سریع روی تلفن شما – فکر کردن با بازی کردن یا بزرگنمایی از طریق شبکه های اجتماعی – تا داشتن یک صفحه نمایش بزرگ مقابل (کامپیوتر یا تلویزیون) با تصاویر متحرک سریع ، می تواند به شما مبتلا به بیماری سایبری شود. و بله ، این می تواند شامل تماشای صحنه های اکشن در یک فیلم جاسوسی باشد.

کراوزون می گوید: “چشم ها و گوش های شما دارای یک سیستم تعادل هستند که به بدن شما کمک می کند تا مکان خود را در فضا درک کند.” “با سایبری ، چشمان شما فکر می کنند که شما در حال حرکت هستید اما ثابت هستید. این یک درگیری حسی است. “

کراوسون همچنین در کار خود ارتباطی قوی بین مبتلایان به میگرن و کسانی که از بیماری سایبری رنج می برند نیز یافته است. دلیل اصلی مبتلایان به میگرن از نظر بینایی حساس هستند و تمایل دارند که با مشکلات حرکتی نیز همراه باشند.

چگونه بیماری سایبری را درمان می کنید؟

لحظه ای که شروع علائم را احساس کردید باید از هر صفحه ای که نگاه می کنید کمی استراحت کنید. کراوسون می گوید شما باید با مشاهده افق (که ممکن است به مکان زندگی شما امکان پذیر نباشد) نشانه های بصری را که حرکت نمی دهید به مغز خود بدهید. حتی اگر نتوانید افق را ببینید ، هر چیزی در خارج یا حرکت نکردن در اطراف شما انجام می شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>