جنایات ضد آسیایی نفرت در حال افزایش است. در اینجا می توانید در مورد آن انجام دهید

[ad_1]

تقریباً یک سال پیش ، با شیوع همه گیر در شهرهای آمریکا ، درباره احساس بحران برای من – به عنوان یک زن آسیایی-آمریکایی – نوشتم. اکنون یازده ماه می گذرد که ما برای اولین بار درهای ورودی خود را به COVID-19 قفل کردیم. و از آن زمان ، چیزهای زیادی تغییر کرده است – از نحوه کار ما ، به نحوه راهپیمایی در خیابان ها ، به افرادی که در دفتر بیضی شکل نشسته اند. اما علی رغم اختلال یک بار در زندگی ، یک سال بعد ، برخی چیزها به همان شکل باقی می مانند: جنایات علیه آسیایی ها در حال افزایش است ، و ما اینجا هستیم. یا بهتر بگوییم ، اینجا هستیم هنوز.

من به عنوان کسی که در جوامع غالباً سفیدپوست آسیایی بزرگ شدم ، زمان زیادی را صرف صحبت نکردن در برابر تبعیض کردم. سعی کردم تا حدی که احساس می کنم متفاوت است و درجه ای که با بچه های دیگر که می شناختم همخوانی ندارم. صحبت نکردن در مورد آنچه من را متمایز می کند – و حتی آنچه من را منحصر به فرد می کند – گامی به سوی شمول به نظر می رسید. اما با گذشت زمان ، من نسبت به ریشه های چینی و کره ای خود عشق و قدردانی عمیقی پیدا کردم و متعهد شدم که دیگر هرگز در مورد نژادپرستی نسبت به آسیایی ها سکوت نکنم. تعصب هر زمان و هر کجا که آن را ببینیم باید فراخوانی شود. و بیش از هر زمان دیگری ، آن را می بینم.

از زمان شیوع همه گیر ، جنایات نفرت انگیزی علیه آمریکایی های آسیایی در سراسر ایالات متحده افزایش آشفته و شدیدی داشته است ، فقط در سال 2020 در نیویورک با 1900٪ افزایش وحشتناک. این تعداد در سراسر کشور نیز در حال افزایش است. نماینده گریس منگ ، دموکرات از نیویورک ، قطعنامه ای در مجلس نمایندگان برای محکوم کردن افزایش جنایات نفرت ارائه کرد. وی در بیانیه ای پس از تصویب آن ، خاطرنشان كرد كه “از ابتدای همه گیر آمریكایی ،” آمریكایی های آسیایی مجبور به تحمل اعمال تحقیرآمیز و نفرت انگیز تعصب و نفرت شده اند ، از حمله های لفظی گرفته تا حملات جسمی. ”

در طی چند هفته گذشته ، خشونت ها حتی بیشتر نمایان شده اند و نتایج فاجعه بار داشته اند. در تاریخ 28 ژانویه ، ویچا راتاناپادکدی 84 ساله ، که تایلندی است ، در سانفرانسیسکو مورد حمله مرگبار قرار گرفت. سه روز بعد ، یک مرد 91 ساله چینی در محله چینی های اوکلند به زمین رانده شد. در همین حال ، در ساحل شرقی ، یک مرد 61 ساله فیلیپینی هنگام سوار شدن به مترو از ناحیه صورت بریده شد و تقریباً به صد بخیه از گونه ای به گونه دیگر نیاز داشت. این لیست کاملاً دور از لیست کامل حملاتی است که در چند هفته گذشته شاهد آن بوده ایم ، آخرین مورد کشته شدن کوین جیانگ ، جانباز 26 ساله و دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه ییل است. انگیزه های این حملات همه شناخته شده نیستند ، اما اثر تجمعی باعث شده است که آمریکایی های آسیایی مورد توجه قرار گیرند.

اگر شما یکی از میلیون ها نفری هستید که در مورد این حملات چیزی نشنیده اید ، ممکن است از خود بپرسید که چگونه ممکن است یک گروه در سکوت نسبی با چنین تبعیض عمیق و بی امان مواجه باشد. اما من تعجب نمی کنم که این خبر از خبرهای شما عبور نکرده است. بنابراین اغلب ، داستان هایی در مورد خشونت علیه آسیایی ها در مطبوعات اصلی ظاهر نمی شوند ، بلکه در موضوعات متن وحشت زده یا وب سایت های “طاقچه” منتشر می شوند. من تلاش کرده ام تا به جوامع آنلاین مانند گروه فیس بوک ، صفات ظریف آسیایی بپیوندم و سایت هایی مانند Next Shark را دنبال کنم تا اطمینان حاصل کنم که سرعت بالایی دارم. اما این وقایع فقط برای خواندن مردم آسیا نیست. همه ما باید درک کنیم که چگونه نفرت و خشونت در جوامع ما جریان دارد. و همه ما وقتی افراد مورد هدف قرار می گیرند باید خود را نشان دهیم.

حتی در حالی که جوامع و متحدان ما صدای خود را بلند می کنند ، پست هایی را به اشتراک می گذارند ، مکالمه هایی را شروع می کنند و درخواست کمک می کنند ، به نظر می رسد اخبار در رسانه های اجتماعی بیش از رسانه های خبری که در غیر این صورت به آنها مراجعه خواهیم کرد ، مورد توجه قرار گرفته است. ناامیدکننده و ترسناک است. این باعث می شود که احساس تنهایی کنیم. وقتی صحبت از تبعیض علیه آسیایی ها می شود ، این مفهوم که ما را نادیده گرفته یا حتی فراموش کرده ایم چیز جدیدی نیست. شهرت ما به عنوان “اقلیت نمونه” – نوعی لوله که به همان اندازه توهین آمیز است و اشتباه است – اغلب باعث می شود دیگران مبارزات ما را تخفیف دهند ، و آنها را به چیزی کاهش دهند که بدون کمک از آنها جدا شود یا مدیریت شود. این نگرش آسیب می بیند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>