جوئل کیم بوستر در حال پذیرش هویت آمریکایی آسیایی جدید است

[ad_1]

آیا کیم نام کره ای شماست؟ نام خانوادگی؟

بله ، کیم جونمین نام تولد من است. من همیشه آن را به نام خودم داشته ام ، اما دو نام میانی دارم: جوئل الكساندر كیم بوستر.

اکنون چگونه با فرهنگ کره ای خود ارتباط برقرار می کنید؟ از طریق غذا؟ من این کار را کردم – کباب زیاد کره ای.

آره اما هنگامی که من با گروه بزرگی از مردم به کباب پز کره ای می روم ، پیشخدمت همیشه به من مراجعه می کند و من بلافاصله مانند “بسیار متاسفم!” همه از من عصبانی می شوند. هر رستوران کره ای که من تا به حال رفته ام ، وقتی آنها متوجه می شوند ، آن چرخش وجود دارد. این رفتن به فضاهای کاملاً کره ای مانند آن همیشه یک تجربه پربار است ، زیرا احساس می کنم ، “آه ، فاک – کاش می کردم [speak Hangul]” به اعتبار پدر و مادرم ، [when I was] در حال بزرگ شدن ، آنها گزینه ای به من دادند. آنها مانند “هی ، ما می توانیم شما را به کلاس ها ببریم. اگر می خواهید با فرهنگ خود آشنا شوید ، ما در این باره آزاد هستیم. ” اما وقتی بچه کوچکی هستید ، دیگر احساس متفاوتی دارید. درست مثل این است که: “نه ، نه ، نه. من می خواهم تا حد ممکن احساس عادی کنم. من نمی خواهم حتی بیشتر به این فکر کنم که چطور متفاوت هستم. ” من از انجام این کار پشیمانم ، اما هرگز دیر نیست. به محض عبور موج اولیه شرم ، خوب است که بنشینیم و فقط لحظه ای بخشی از آن را احساس کنیم. و طعم غذا شگفت انگیز است.

وقتی جوانتر بودید ، آیا فرزندخوانده دیگری می شناختید؟

از طریق کلیسا ، من تعداد انگشت شماری را می شناختم. با شروع کلاس هشتم ، تا دبیرستان ، یک زن و شوهر را شناختم. من در بزرگسالی چند مورد دیگر را نیز شناخته ام که با آنها آشنا شده ام زیرا تعداد زیادی از ما وجود داریم. راستش بعد از آن اول کانن مجموعه ، وقتی من در مورد آن صحبت کردم ، طغیانی از مردم وجود داشت که دست دراز کردند و مرا پیدا کردند و در مورد آن با من صحبت کردند. من همیشه در نمایشگاه هایم با آنها ملاقات می کنم.

آیا در دوره کمدی خود ، افراد زیادی از آسیا – یا به طور خاص کره ای ها – را ملاقات کرده اید که از نظر فرهنگی با آنها ارتباط برقرار کرده اید؟ یا چه کسی به شما کمک کرد تا در مورد فرهنگ خود و به نوبه خود ، خود بیشتر بدانید؟

قطعاً کمی بالا آمده است. من از طریق اسمز ، در دریبل و دریب ، در مورد فرهنگ کره ای به طور خاص یاد گرفتم. اما نکته عجیب و غریب در مورد پذیرفته شدن به عنوان یک فرد آسیایی در آمریکا ، به ویژه بزرگ شدن در یک جامعه سفیدپوست ، این است که من پیوند بیشتری با ایده هویت آمریکایی آسیایی دارم. بیش از آنکه احساس کنم به یک دیاسپورای قومی خاص متصل هستم. من به کره ای بودنم افتخار می کنم و به فرهنگ کره علاقه دارم. اما برای من ، وقتی احساس می کنم با دیگر مردم آسیا ارتباط دارم ، به دلیل تجربه نژادی آسیایی بودن در آمریکا است ، نه به دلیل ارتباط خاصی که با میراث کره ای ام دارم. این برای من بسیار شخصی است. من یک خویشاوندی فوری با مردم آسیا احساس می کنم. و من خیلی علاقه مندم که تجربه آسیایی آمریکایی چیست.

کلیشه ها و صفات آسیایی زیادی وجود دارد که من اصلاً با آنها ارتباط برقرار نمی کنم. من عاشق کارائوکه هستم ، اما فکر می کنم این فقط به دلیل حضور در تئاتر موسیقی بود و نه به دلیل کره ای بودن. من در مورد انیمه و پوکمون چیزی نمی دانم. من در گروه فیس بوک به نام صفات ظریف آسیایی بودم و بسیاری از آنها را نمی فهمیدم ، و فکر می کنم این به این دلیل است که با هیچ دوست آمریکایی آسیایی بزرگ نشده ام. آیا این مورد شما بود؟

در خاورمیانه در جامعه ای سفیدپوست که بزرگ شدم ، همه چیز آسیایی به من داده شد و ساخته شد. هر زمان کسی کاراته را پرورش می داد ، مثل این بود: “اوه ، جوئل ، این چیز شماست.” یا “انیمه ، این چیز شماست.” همه چیز ، صرف نظر از اینکه از کجا می آمد [in Asia]، به من به عنوان شخص آسیایی در گروه نسبت داده شد و به من تحویل داده شد. من فکر نمی کنم که بسیاری از سفیدپوستان ما را از هم جدا کنند ، بنابراین همه چیز به من داده شد. بنابراین ، در بزرگسالی ، می فهمید ، “اوه ، نه ، نه ، کاراته مال تو نیست – این چینی است.” یا “این غذا مال شما نیست.” آن ویژگی که من با آن بزرگ نشده ام. من احساس می کنم خیلی با دال های گسترده آسیایی ارتباط دارم به گونه ای که مجبور شدم خودم را از بزرگسالی جدا کنم. این یک سفر عجیب و غریب بوده است که بزرگ شده ام و می خواهم آن چیزها را رد کنم ، و سپس می خواهم آن چیزها را در آغوش بگیرم ، و سپس می فهمم که اجازه ندارم بعضی از آنها را بپذیرم. من فقط مجاز به پذیرش بخشی از آن هستم. این ترکیبی وحشی از تجربیات است که در اطراف من شناور است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>