دارنلا فریزیر ، نوجوانی که از فیلم مرگ جورج فلوید فیلمبرداری کرد ، فقط در دادگاه قتل درک شووین به شهادت رسید

[ad_1]

دارنلا فریزیر فقط یک دختر 17 ساله بود که پسر عموی 9 ساله خود را برای تنقلات به بیرون می برد که متوقف شد و فیلمبرداری کرد که افسر پلیس درک شووین بر روی گردن جورج فلوید زانو زده است. روز سه شنبه ، فریزیر در دادگاه شووین شهادت داد. او متهم به قتل در مرگ فلوید است. فیلم تلفن همراه وی یکی از مدارک اصلی دادستانی است.

فریزیر در تمام مدت حضور در جایگاه گریه می کرد. وی گفت ، “شب هایی است که بیدار مانده ام و از جورج فلوید عذرخواهی کرده ام که بیشتر از اینها کار نکرده است و تعامل بدنی نداشته ام و جان او را نجات نداده ام.” مجله نیویورک تایمز، توضیح می دهد که او علی رغم وجود چندین افسر مسلح در صحنه ، نسبت به مداخله جسمی خود احساس گناه می کند. در شهادت دلخراش ، پسر 18 ساله اکنون توصیف کرد که وقتی با فلویید که روی زمین بود مواجه شد ، در حالی که شووین به او زانو زده بود ، در کنار پسر عموی خود بود.

تصاویر فریزیر نشان می دهد که شووین تقریباً نه دقیقه روی گردن فلوید زانو زده و قبل از اینکه از هوش بیفتد ، فلوید را ضبط می کند و می گوید “نمی توانم نفس بکشم”. می دانید چه اتفاقی افتاد – فلوید درگذشت و فریزیر فیلم را در شبکه های اجتماعی بارگذاری کرد ، جایی که جرقه یک بین المللی شد جنبش خواستار عدالت برای افراد سیاه پوستی که قربانی خشونت نژادی شده اند و محاسبه عمده ای در مورد نژادپرستی ساختاری در اینجا و سراسر جهان انجام شده است.

در جایگاه شاهد ، فریزر فلوید را چنین توصیف کرد “وحشت زده ، ترسیده و خواهان زندگی اش است.” او جزئیات این را توضیح داد که چگونه وقتی تماشاگران به شووین فریاد می زدند ، اشاره کرد تا گرز او را بگیرد. وی گفت: “وقتی این کار را کرد احساس خطر کردم.”

فریزیر ، که هجدهمین سالگرد تولد خود را فقط هفته گذشته جشن گرفت ، گفت که مشاهده این حادثه هولناک بسیار تأثیرگذار بوده است. وی گفت: “وقتی به جورج فلوید نگاه می کنم ، به پدرم نگاه می کنم ، به برادرانم نگاه می کنم ، به پسر عموهایم ، عموهایم نگاه می کنم ، زیرا آنها همه سیاه هستند.” “من یک پدر سیاه پوست دارم. من یک برادر سیاه پوست دارم. من دوستان سیاه پوست دارم. این می توانست یکی از آنها باشد. “

Frazier بندرت در مورد شهادت مرگ فلوید صحبت کرده است. اما وقتی این کار را کرده ، درمورد اهدافش کاملا واضح بوده است. وی گفت: “دنیا باید ببیند من چه می بینم.” ستاره تریبون سال گذشته “مواردی از این دست بارها در سکوت اتفاق می افتد.” در فیس بوک ، او با وحشت درباره مرگ فلوید در مارس 2020 نوشت ، زمانی که سرانجام فعالان موفق شدند آن را به افکار عمومی برسانند. وی نوشت: “من هنوز نمی توانم از سرعت خبرها برای پوشاندن مرگ جورج فلوید مطلع شوم.” “فقط مرا وادار می کند که اگر مدرکی برای دیدن آنچه واقعاً اتفاق افتاده است ، چه چیز دیگری پوشانده شده است.”

دارنلا فریزیر به وضوح از مرگ فلوید پریشان بود و در مورد اینکه تحت تعقیب این ایده قرار گرفته بود که می توانست برای نجات او بیشتر کار کند یا باید انجام می داد صحبت کرد. اما او اضافه كرد ، كه ظاهراً به شووين اشاره كرد ، “مثل آنكه ، آنچه كه من بايد انجام مي دادم نيست. این چه او باید انجام می داد. “

جنی سینگر نویسنده ستاد Glamour است. تو می توانی دنبالش کن در توییتر.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>