داروهای Biologic: انتظار شما هنگام استفاده از Biologics برای درمان دو بیماری شایع چیست

[ad_1]

وقتی برای اولین بار یاد می گیرید داروهای بیولوژیک چیست – داروهایی که از سلول های موجودات زنده گرفته می شوند و معمولاً از طریق سوزن تجویز می شوند – دقیقاً گرم و مبهم به نظر نمی رسند. با این حال ، آنها در واقع به یک روش عمده: بیولوژیک ها زندگی افراد مبتلا به بیماری هایی را تغییر می دهند که قبلاً گزینه های درمانی م fewثری نداشتند. بر خلاف داروهای سنتی ، که از ابتدا تا انتها در آزمایشگاه سنتز می شوند ، مواد بیولوژیک بر اساس پروتئین ها یا سایر اجزای جدا شده از منابع طبیعی است: انسان ، حیوانات ، گیاهان یا حتی باکتری ها. در حالی که جدیدترین داروهای بیولوژیک در میان درمان های پزشکی به عنوان پیشرفته در نظر گرفته می شود ، این گروه همچنین شامل داروهایی است که بسیار آزمایش شده و آشنا هستند: درمان های انسولین و هورمونی ، واکسن هایی که حاوی ویروس زنده هستند (مانند واکسن های زونا ، آبله مرغان و MMR) ، درمان های انقلابی سرطان و حتی بوتاکس که با استفاده از آن تولید می شود کلستریدیوم بوتولینوم باکتریها و گونه های مرتبط

خواه مبارزه با چین و چروک ها را علتی اصیل می دانید یا نه ، داروهای بیولوژیک نیز واقعاً پیشگامانه عمل می کنند: هدف قرار دادن لیزر و سوزاندن التهابی که دلیل اصلی بسیاری از بیماری های معمول و مزمن است ، به روشی که داروهای سنتی هرگز قادر به انجام آن نبوده اند. به طور خاص ، بیولوژیک ها در دستیابی به بهبودی برای بیماری های خودایمن قابل درمان ، اثبات شده اند. متأسفانه ، دستیابی به آن اثرات تغییر دهنده زندگی به سادگی کشیدن قرص نیست. بسته به داروی بیولوژیکی خاصی که پزشک برای شما تجویز کرده است ، دارو را از طریق تزریق یا تزریق IV دریافت خواهید کرد ، طبق برنامه ای که از دو بار در هفته تا هر چند ماه متغیر است. بسیاری از آنها در اطراف تزریقات در منزل هستند که از طریق “خودکارهای” انژکتور خودکار یکبار مصرف به خود تزریق می کنید. به جای یک ضربه کامل ، این ضربه درست در زیر پوست یک منطقه چربی مانند ران یا شکم شما می لغزد. یک پرستار به شما آموزش می دهد که چگونه تزریق را به درستی انجام دهید ، اما اگر هنوز خیلی ضعیف باشید ممکن است بتوانید عکس های خود را در مطب پزشک بگیرید.

دو نکته دیگر باید در نظر گرفته شود: در حالی که درمان های بیولوژیکی با واکنش های بیش از حد در سیستم ایمنی که باعث التهاب محرک بیماری می شوند تداخل می کنند ، اما همچنین می توانند خطر ابتلا به عفونت های خاص را افزایش دهند و همچنین دریافت واکسن هایی که حاوی ویروس زنده هستند خطرناک است – مانند موارد زیر MMR shot – بنابراین قبل از شروع درمان ، پزشک مطمئن خواهد شد که شما در مورد تمام واکسن ها به روز هستید. همچنین برنامه های بارداری را ذکر کنید ، زیرا اثرات طولانی مدت داروهای بیولوژیک ، دسته نسبتاً جدیدی از داروها بر نوزادان متولد نشده یا شیرده ناشناخته است.

همچنین باید قبل از شروع درمان با شرکت بیمه خود مشورت کنید ، زیرا بیولوژیک گران تر از داروهای سنتی هستند و ممکن است مواردی در مورد پوشش وجود داشته باشد. بخاطر داشته باشید که به محض یافتن دارویی که باعث بهبودی شما می شود ، به احتمال زیاد باید از آن به عنوان داروی نگهدارنده طولانی مدت استفاده کنید. اگر یک داروی بیولوژیک را متوقف کنید و بعداً باید دوباره شروع کنید ، ممکن است بدن شما آنتی بادی هایی علیه آن تشکیل داده باشد که آن را بی اثر می کند.

در مورد آنچه می توانید هنگام استفاده از بیولوژیک برای دو شرایط رایج انتظار داشته باشید بیشتر بخوانید – و اینکه چرا مزایای بالقوه ممکن است بیش از هر عامل ارعاب اولیه باشد.

پسوریازیس

اگر شما از درمان های موضعی ناامید شده اید که هیچ تاثیری بر پلاک های پسوریازیس شما ندارد ، بیولوژیک ها ممکن است راه حل طولانی مدت و امیدوار کننده بازی را ارائه دهند. برخلاف داروهای سیستمیک سنتی مانند متوترکسات – که مدتها برای پسوریازیس شدید تجویز می شود – که کل سیستم ایمنی بدن شما را سرکوب می کند تا التهاب کلی را کاهش دهد ، درمان های بیولوژیک پسوریازیس با رویکرد هدفمندتر می توانند پروتئین های خاصی را که باعث تورم و پوسته پوسته می شوند تداخل کنند. این می تواند به معنی اثربخشی بیشتر و خطر کمتری برای برخی عوارض جانبی جدی باشد ، از عفونت گرفته تا مشکلات کبدی و کلیوی. از بیولوژیک ها می توان با خیال راحت همراه با اشعه ماورا بنفش استفاده کرد تا اثرات پاک کنندگی پوست را دو برابر کند. همچنین دانستن اینکه درمان های بیولوژیکی پسوریازیس سابقه قابل توجهی دارد ، اطمینان بخش است: اولین مورد در سال 2003 توسط FDA تأیید شد. فقط آماده باشید تا صبور باشید. اگرچه ممکن است طی دو هفته شروع به دیدن نتایج کنید ، اما ممکن است چند ماه طول بکشد تا متوجه پاکسازی قابل توجه شوید. اما نتایج حاصل از آنجا می تواند چشمگیر باشد: بسیاری از بیماران در طی سه ماه پاکسازی کامل یا تقریباً کامل را تجربه می کنند. اگر به آرتروز پسوریازیس مبتلا هستید ، یک داروی بیولوژیک نیز می تواند درد و تورم مفصلی مرتبط با این بیماری را متوقف کند. تا آنجا که عوارض جانبی رخ می دهد ، شایع ترین آنها شامل بثورات ، تورم ، علائم شبیه آنفولانزا ، اسهال و عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی است. حتماً علائم و عوارض جانبی جدید را به پزشک خود گزارش دهید ، زیرا داروهای بیولوژیکی سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کرده و شما را مستعد ابتلا به عفونت های جدی تر می کند.

بیماری التهابی روده

برخلاف کورتیکواستروئیدهای تجویز شده معمول ، که کل بدن را تحت تأثیر قرار می دهد ، داروهای بیولوژیکی می توانند پروتئین های خاصی را نشان دهند که در ایجاد IBD نقش دارند – از جمله بیماری کرون و کولیت اولسراتیو – و حتی گاهی اوقات در دستیابی به بهبودی موثرتر هستند. بسته به اینکه پزشک از نظر بیولوژیک برای IBD چه دارویی تجویز کرده است ، ممکن است آن را از طریق تزریق داخل رحمی یا تزریق در منزل یا ترکیبی از این دو دریافت کنید. تزریق ممکن است بین 30 دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. با تزریق در خانه ، گاهی اوقات در ابتدای درمان دوزهای “شروع کننده” بیشتر می شود ، پس از آن زمان بین عکسبرداری را افزایش می دهید. در حالی که برخی از افراد بلافاصله بهبود علائم را تجربه می کنند ، تجربه تسکین ممکن است دو ماه طول بکشد. اگر هنوز در آن مرحله متوجه عوارض آن نشوید ، پزشک احتمالاً پیشنهاد می کند یک بیولوژیک متفاوت را امتحان کنید – وقتی صحبت از IBD می شود ، گاهی اوقات ممکن است کمی آزمایش و خطا طول بکشد تا نتیجه ای را پیدا کنید که برای شما بهتر باشد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>