درباره دانته رایت ، که در یک ایستگاه راهنمایی و رانندگی توسط پلیس تیراندازی شد ، چه باید دانست

[ad_1]

نیروهای گارد ملی و افسران گشت ایالتی مینه سوتا به عنوان تقویت کننده برای اجرای قانون محلی وارد این منطقه شدند. این استقرار گسترده منابع برای سرکوب اعتراضات ، در مقایسه با سیستم های مستقر در آنجا که به یک افسر اجازه می داد مردی را به دلیل ظاهراً حرکت به سمت اتومبیل شخصی خود شلیک کند ، از چشم دور نمانده است.

این تیراندازی به طرز دردناکی یادآور موارد بسیار دیگری است که افسران پلیس سیاه پوستان آمریکایی را به ضرب گلوله کشته و کشتند. در سال 2016 ، فیلاندو کاستیل با دوست دختر خود در ماشین بود که توسط یک افسر پلیس او را مجذوب خود کرد که بعدا گفت که آنها “فقط شبیه افرادی هستند که در یک سرقت دست داشته اند.” کاستیل در اتومبیل خود مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. افسر پلیس به اتهام آدم کشی بی گناه شناخته شد.

در سال 2015 ، افسر پلیس مایکل اسلاگر به دلیل شکسته شدن چراغ عقب ، والتر اسکات را کشید. هنگامی که اسکات از اتومبیل خود پیاده شد و سعی در دویدن داشت ، اسلاگر 8 بار به او شلیک کرد و سپس دستبند زد. اسکات درگذشت ، و به ندرت در پرونده های تیراندازی پلیس ، اسلاگر به قتل در مرتبه دوم اعتراف کرد و 20 سال حکم گرفت.

در همان سال ، ساندرا بلاند توسط سرباز ایالتی برایان انسینیا در جنوب شرقی تگزاس منتقل شد و فیلم نشان داد که وی بدون دلیل مشخصی او را دستگیر می کند و سرانجام سعی کرد او را از ماشین بکشاند. او زندانی شد و سه روز بعد ، در سلول خود آویزان پیدا شد.

رهبران منتخب چه می گویند؟

رئیس جمهور بایدن یکشنبه شب گفت ، “دعای من با خانواده است. این واقعاً یک اتفاق غم انگیز است که رخ داده است” ، خواستار تحقیق در مورد تیراندازی شد. وی افزود: “مطلقا هیچ توجیهی برای غارت ، هیچ توجیهی برای خشونت وجود ندارد.” “اعتراضات مسالمت آمیز ، قابل درک است ، و واقعیت این است که ، شما می دانید ، ما می دانیم که خشم ، درد و ضربه ای که در جامعه سیاه پوستان در آن محیط وجود دارد واقعی است ، جدی است و نتیجه آن نیز است. اما خشونت و خشونت را توجیه نخواهد کرد. / یا غارت ، ”

تمرکز رئیس جمهور بر غارت به جای تیراندازی مرگبار یک سیاه پوست به دست پلیس ، با توجه به نحوه کار بایدن برای جلب نظر سیاه پوستان آمریکایی در طول مبارزات انتخاباتی تا حدودی تعجب آور است. این به لطف رای دهندگان سیاه پوستی است که به شدت از معاون سابق رئیس جمهور در انتخابات مقدماتی و ملی حمایت کردند ، بایدن رئیس جمهور است.

مایک الیوت ، شهردار مرکز بروکلین ، اولین فرد سیاه پوستی که این سمت را بر عهده داشت ، سخنان قویتری داشت. الیوت روز دوشنبه گفت: “همه ما به طور جمعی ویران شده ایم و بیش از یك سال است كه با كشته شدن جورج فلوید درگیر هستیم و همچنان كه از دادگاه درک شووین عبور می كنیم ناراحت می شویم.” تیراندازی در جامعه ما اتفاق می افتد و کشتن یک مرد جوان دلخراش و کاملا غیرقابل توصیف است. ” الیوت توییت کرد او با پدر رایت صحبت کرد و “به او اطمینان داد که همه کارها را برای اطمینان از اجرای عدالت انجام خواهم داد.”

“عدالت” به چه معناست؟

کاستیل ، اسلاگر ، بلاند و بسیاری دیگر هنگام رانندگی کشته شدند. جورج فلوید اندکی پس از ترک یک فروشگاه رفاهی کشته شد. و برونا تیلور ، فقط 26 ساله ، هنگام خوابیدن در تختخواب خود کشته شد. این س theال را به ذهن متبادر می کند – آیا آمریکایی های سیاهپوست هرگز می توانند احساس امنیت و محافظت کنند در حالی که پلیس قادر به توقف ، س questionال و حتی تیراندازی به غیرنظامیان است؟ حتی آمریکایی هایی که خواستار “بازپرداخت پلیس” یا “لغو پلیس” را افراطی دیده اند ، ممکن است اکنون آنها را با دقت بیشتری در نظر بگیرند. واضح است که سطح فعلی اصلاحات نتوانسته است جلوی کشتارهای منظم و مکرر را بگیرد.

رایت در ایستگاه ترافیک توسط پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و جان باخت. او خواهر و برادر ، پدر و مادر ، یک دوست دختر و یک پسر بچه را پشت سر می گذارد. در مرحله بعدی ، افسری که وی را شلیک کرد ، پاتر ، مورد تحقیق قرار خواهد گرفت ، و ممکن است او به جرم متهم شود. اما بسیاری از فعالان اظهار داشتند که تیراندازی و کشته شدن سیاه پوستان آمریکایی توسط مأموران اجرای قانون یک الگوی دیرینه است – نیروی پلیس آمریکا یک اختراع مدرن است که برای کمک به مالکان جنوب مزارع برای اسارت بردگان ایجاد شده است.

در حال حاضر ، خانواده و جامعه رایت به عزاداری ادامه می دهند و اعتراضات همچنان ادامه دارد. GoFundMe برای این خانواده ایجاد شده است و گروه های مینه سوتا بودجه وثیقه ای برای کمک به آزادی معترضان زندانی در نظر گرفته اند.

کیتی رایت دوشنبه شب در مراسم هوشیاری پسرش گریه کرد و گفت: “من فقط باید همه بدانند که او خیلی بیشتر از این است.” دوستان ، خانواده و معلمان سابق در مورد داونت رایت به عنوان یک فرد دوست داشتنی و خوشبخت صحبت می کردند – شخصی که تمام زندگی خود را در پیش داشت.

جنی سینگر نویسنده ستاد Glamour است. تو می توانی دنبالش کن در توییتر.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>