درمان پسوریازیس: 3 موردی که باعث بهبود پسوریازیس می شود – و 3 موردی که باعث بدتر شدن آن می شود

[ad_1]

پسوریازیس – که می تواند از قرمزی ، خارش پوست تا آرتروز ایجاد کند و تا حدود 7 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار دهد – یک بیماری مزمن است. اما گزینه های درمانی پسوریازیس وجود دارد که شرایط را بهبود می بخشد. در واقع ، هنگامی که شما در حال بررسی درمان پسوریازیس هستید ، بدانید که اصلاحات کوچک در سبک زندگی می توانند باعث ایجاد یک مشکل شوند بزرگ تفاوت.

از طرف تلنگر ، مواردی وجود دارد که می تواند علائم ناراحت کننده شما را حتی بدتر کند.

دانستن تفاوت بین کارهایی که باید انجام شود و مواردی که باید از آنها اجتناب شود ، در درمان پسوریازیس نقش اساسی دارد. در زیر ، متخصصان پوست سه مورد را برای بهبود پسوریازیس به اشتراک می گذارند – و سه مورد که باعث بدتر شدن آن می شوند.

3 کاری که می توانید برای بهبود پسوریازیس انجام دهید

1. از هوای خشک و سرد خودداری کنید.

هوای خشک و سرد می تواند علائم پسوریازیس را تشدید کرده و پوست خشک و پوسته پوسته را حتی بدتر کند. البته ، هیچ کس پیشنهاد نمی کند که شما فقط به منظور کنترل پسوریازیس خود به یک آب و هوای گرمتر بروید. در عوض ، هنگامی که بیرون هستید از پوست خود محافظت کنید – و افزودن یک مرطوب کننده در خانه خود برای کاهش علائم خود در نظر بگیرید ، می گوید: الکساندرا گلانت ، مدیر پزشکی دانشکده پوست در کوه سینا و عضو بنیاد ملی پسوریازیس. وی توضیح می دهد: “مرطوب كننده ها با افزودن رطوبت به هوا و محیط شما كمك می كنند” ، كه به نوبه خود می تواند رطوبت مورد نیاز پوست شما را اضافه كند.

2. از محصولات مراقبت از پوست ملایم استفاده کنید.

وقتی از پوسته پوستی رنج می برید ، دستیابی به لایه بردار شما وسوسه انگیز است. هول هشدار می دهد ، اما از بین بردن وصله های خشک پوست می تواند باعث بدتر شدن پسوریازیس شود. وی توصیه می کند از پاک کننده ها و مرطوب کننده های ملایم استفاده کنید بدون مواد معمول لایه بردار ، مانند اسید سالیسیلیک و اسیدهای آلفا هیدروکسی ، و لوفا را با یک پارچه نرم یا اسفنج بدن صاف عوض کنید.

3. به دنبال کمک حرفه ای باشید.

نه تنها یک متخصص پوست با مجوز هیئت مدیره می تواند با برنامه های درمانی هدفمند ، مانند داروهای تجویز شده موضعی و خوراکی یا داروهای تزریقی ، علائم پسوریازیس شما را تسکین دهد ، بلکه می تواند از ترسناک ترین عواقب بیماری مانند بیماری قلبی نیز جلوگیری کند. ارین بو ، MD ، رئیس بخش پوست در دانشکده پزشکی دانشگاه تولان و عضو بنیاد ملی پسوریازیس می گوید ، پس از بررسی سابقه پزشکی شما ، یک متخصص پوست می تواند “مناسب ترین روش درمانی را برای بیماران ما انتخاب کند.”

3 موردی که پسوریازیس شما را بدتر می کند

1. استرس اضافی

ما به آن مبتلا می شویم: ابتلا به پسوریازیس می تواند استرس زا باشد. با این حال ، اجازه می دهد استرس شما کنترل نشود ، می تواند منجر به التهاب شود ، که می تواند پسوریازیس را حتی بدتر کند ، او می گوید: “هر نوع استرس اضافی – عاطفی ، جسمی – می تواند شرایط التهابی پوستی را با کمک به طور کلی در سیگنال دهی التهابی در بدن ، بدتر کند.” به جای اینکه به استرس متمایل شوید ، آنچه می توانید برای کاهش آن انجام دهید: پیاده روی ، یوگا ، مدیتیشن یا ژورنال – هر آنچه برای شما بهتر است.

2. داروهای خاص

برخی از داروها – از جمله لیتیوم (برای اختلالات خلقی تجویز می شود) ، بتا بلاکرها (برای همه موارد از اضطراب گرفته تا بیماری های قلبی تجویز می شود) و داروهای ضد مالاریا – می توانند علائم پسوریازیس را تشدید کنند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که تمام داروهای مصرفی خود را به متخصص پوست خود اطلاع دهید. به این ترتیب ، او می تواند اطمینان حاصل کند که پسوریازیس را بدتر نمی کند.

3. سیگار کشیدن و نوشیدن

امیدوارم که شما به دلایل بهداشتی دیگر سیگار نکشید. (سلام ، سرطان!) اما اگر سیگار می کشید ، ممکن است علائم پسوریازیس را نیز بدتر کنید. همانطور که بو توضیح می دهد ، سیگار کشیدن می تواند منجر به تولید سیتوکین های التهابی شود که منجر به استرس متابولیک می شود – که منجر به شعله ور شدن پسوریازیس می شود و درمان موثر آن را دشوار می کند. به علاوه ، سیگار کشیدن به بیماری های قلبی کمک می کند ، و افراد مبتلا به پسوریازیس در حال حاضر خطر بیماری قلبی را افزایش می دهند. به همین ترتیب ، مصرف زیاد الکل می تواند التهاب را افزایش دهد و اثربخشی درمان را محدود کند.

اگر می توانید سیگار را ترک کنید و مصرف الکل را محدود کنید ، می توانید علائم پسوریازیس خود را بهبود ببخشید – و در کل نیز سالم خواهید بود. و این همان چیزی است که متخصصان پزشکی آن را برد-برد می نامند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>