در The Heights Review: فیلمی ساخته شده توسط – و برای – افراد Latinx

[ad_1]

وقتی برای اولین بار فهمیدم که ماریا در داستان سمت غربی توسط یک زن سفیدپوست بازی شد ، این یک خیانت بود. من که به عنوان یک کودک خود خوانده تئاتر در یک مدرسه متوسط ​​و دبیرستانی که اکثراً سفیدپوست در نیوجرسی است بزرگ شده ام ، لیستی از نقش های رویایی ام و تولیداتی که امیدوارم مدرسه ام انجام دهد را تهیه کردم. اما لیست من به شخصیت های محدود Latin Latin که می دانستم و نقش هایی که دیده ام توسط افرادی که شبیه من بودند محدود شده است – ماریا از داستان سمت غربی، میمی از اجاره، Elphaba از شرور

سالها ماریا و آنیتا همه آنچه من داشتم بودند. اما حتی در کودکی به مواردی توجه کردم داستان سمت غربی این احساس عجیب و غریب بود – مانند لهجه های اغراق آمیز ، یا این واقعیت که هیچ یک از شخصیت های پورتوریکو هنگام صحبت با یکدیگر به زبان اسپانیایی صحبت نمی کردند. با این حال ، من موسیقی و فیلم را بهترین نمایش مردم پورتوریکو در شهر نیویورک می دانستم زیرا این تنها نمایش بود ، و من آرزو داشتم که دبیرستانم هنگام اجرای آهنگ “I Feel Pretty” آواز را بخوانم آینه. بنابراین وقتی سرانجام فهمیدم که ناتالی وود لاتینکس نیست ، خیانت عمیق بود: احساس کردم نقش اصلی که فکر می کردم می توانم خودم را در آن ببینم به طور حتم توسط یک سفیدپوست غیر لاتینکس بازی می کند که می تواند در این نقش خوش طعم تر باشد.

در ارتفاعات کاریکاتور مردم لاتینکس نیست ، و همچنین فرهنگ ما را به یک یکپارچه برای مصرف سفیدپوستان کاهش نمی دهد. این جشن رویاهای ما ، موسیقی ، غذای ما و خانه های ما است.

Dascha Polanco ، Daphne Rubin-Vega و Stephanie Beatriz در در ارتفاعاتبرادران وارنر / مجموعه اورت

اقتباس فیلم که اکنون در سینماها پخش می شود ، یکی از مورد انتظارترین موزیکال های سینمایی تاریخ معاصر است. با موسیقی و شعر نوشته شده توسط لین مانوئل میراندا ، فیلم – و موزیکالی که براساس آن ساخته شده است – در محله واشنگتن هایتس در شهر نیویورک اتفاق می افتد و از بسیاری جهات نامه ای عاشقانه به جامعه لاتینکس آن است. داستان گروهی را در ال باریو دنبال می کند که افراد خود را تعقیب می کنند رویاهای کوچک و در رسیدن به آنها با موانع مختلفی روبرو هستند.

فیلم خودش نماینده خواسته ابوئلا کلودیا است: ادعای عزت ما از طریق کوچک ، از طریق جزئیات کمی که نشان می دهد ما غیرقابل مشاهده نیستیم. همانطور که من در حال تماشای فیلم با مادرم در یک اکران بودیم ، جزئیات آنقدر شخصی بود که باعث می شد ما بخندیم ، دست یکدیگر را بگیریم و گریه کنیم به روشی که قبلاً هرگز نداشته ایم. ما به مواد مخصوص سوفریتو در کنار اجاق گاز ، گنجاندن عامیانه زبان پورتوریکو ، لباس های سالن ناخن ، آووکادوهای بزرگ پرورش یافته در پورتوریکو ، مردانی که در صندلی های تاشو دومینو بازی می کردند و دکوراسیون اطراف آپارتمان لبخند زدیم . اگرچه لباس روشن و بلند بود اما هرگز احساس کاریکاتور نمی کرد. درعوض ، این احساس انعکاسی از اینکه چه کسی هستیم و افرادی که می شناسیم بود. حتی تصمیم ظریف برای درج نکردن زیرنویس در کل فیلم ، این هدف را روشن کرد: این فقط یک اقتباس صرفاً برای مخاطبان سفیدپوست نبوده است – توسط افراد لاتینکس و برای آنها ساخته شده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>