رابطه جنسی پس از از دست دادن بارداری پیچیده است

[ad_1]

یک ماه پس از سقط جنین ، برای ملاقات بعدی به مطب متخصص زنان و زایمان برگشتم. او نگاهی به رحم و دهانه رحم من انداخت تا مطمئن شود که طبیعی به نظر می رسند و ما درمورد اینکه آیا من و شریک زندگی ام می خواهیم دوباره تلاش کنیم ، بحث کردیم. توصیه او این بود که قبل از اقدام به بارداری سه چرخه صبر کنید – اگر تصمیم گرفتیم – و در غیر این صورت وضعیت عاطفی من را بررسی کرد.

هنگامی که اولین قاعدگی را پس از از دست دادن بارداری گرفتم ، دوازده احساسات را همزمان احساس کردم. خون: رنگ آن ، معنای آن. سیل غم. حداقل این که بدن شما در حال کار است. به یاد آوردن خون که نشان دهنده آغاز پایان بود. یک یادآوری واضح که من دیگر باردار نیستم. امیدوارم بارداری های آینده ادامه داشته باشد. ندانستن. بدون کنترل.

قاعدگی می تواند برای زنان در سراسر جهان دارای معانی مختلف باشد و برای ما که سقط جنین کرده ایم ، اولین دوره پس از از دست دادن قاعدگی می تواند خاطرات غیر قابل تصوری ایجاد کند. . . و شاید حتی کمی امید. این امید من را به همان فضا پرتاب کرد – عمل جسمی باردار شدن مجدد به طور بالقوه ، قدرت ذهنی که باید با یک بارداری پس از از دست دادن همراه شود و آسیب عاطفی بزرگی که چنین چیزی برای ذهن بیمار من ایجاد می کند. هنوز از ترومایی که تازه تجربه کرده بودم احساس می کردم ، اما در جایی عمیق اعتماد کردم که این اتفاق دیگر تکرار نخواهد شد. فقط نمی توانست و بنابراین ، ما ادامه دادیم.

همانطور که من عناصر مختلف زندگی را پس از از دست دادن شانه زده ام ، من تحت تأثیر روش هایی قرار می گیرم که از طریق آن از دست دادن می تواند حتی روابط بسیار شخصی و غالباً پیچیده ما با بدن را از بین ببرد. بارداری می تواند لحظه ای ارتباط صمیمانه ای با آنها برقرار کند و بعد احساس کنیم که لحظه دیگر غریبه های واقعی هستیم. یا بدتر از آن ، بدن را که به ما اختصاص داده شده ، تحقیر یا رد کنیم ، بدن که باید در آن زندگی کنیم.

با توجه به احساسات خیانت که اغلب به ذهن افرادی که از دست دادن بارداری را تجربه کرده اند حمله می کند ، ممکن است مستعد ارزیابی مجدد دقیقاً احساسات نسبت به بدن خود ، احساس در بدن ، لمس آنها و از نظر انتقادی ، چگونه باشیم. دوست داریم آنها را لمس کنند. ما خود را با جفتی حس می کنیم که ماهیت آن بسیار نگران کننده است: آمیختگی مرگ و آرزو.

حتی اگر یک زن پس از از دست دادن بارداری احساس کندی کند ، اما او همچنان به عنوان یک موجود جنسی وجود دارد – اما چگونه این دو را متعادل می کنید؟ بارداری و هر آنچه در اطراف آن است از قبل قدرت تغییر جنسیت را دارد – معنای آن ، هدف آن ، عملکرد آن ، احساس آن. گاهی اوقات ، هنگامی که زوجین اقدام به باردار شدن می کنند ، خلق و خو تغییر می کند ، به خصوص اگر راهی آسان برای باردار شدن نباشد (اما این امر می تواند در صورت اتفاق سریع باردار شدن نیز اتفاق بیفتد). و از آنجا که بازگشت به رابطه جنسی پس از از دست دادن بارداری احتمال بارداری مجدد را نیز به همراه دارد ، ممکن است امید و درد در مکانی در هم آمیخته شود که قبلاً با این تصورات پیچیده نبوده است.

من با بسیاری از زنان در این باره صحبت کرده ام ، زیرا همانطور که مشاهده می کنید لایه لایه و کاملاً پیچیده است. برای برخی از افراد ، رابطه جنسی یک نقطه پیوند یا راهی برای تجربه لذت را متوقف می کند و شروع به تبدیل شدن به ریشه یا حتی ناخوشایند می کند. این اتفاق برای یکی از اعضای جامعه اینستاگرام من ، Yael افتاد که وقتی از من داستان خواستم در مورد این موضوع به من پیام بده “من واقعاً دوست نداشتم رابطه جنسی برقرار کنم. ما فقط این کار را کردیم تا باردار شویم. من قبلاً رابطه جنسی را خیلی دوست داشتم – ما زندگی جنسی بسیار خوبی داشتیم. اما وقتی بعد از از دست دادن می خواستیم باردار شویم ، این فقط یک وظیفه شد. من دیگر حتی از نظر جسمی هم لذت نبردم. فکر می کنم ترس من مانع شد. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>