راه اندازی Virgin Galactic: عصر جهانگردی فضایی اینجاست – ما با دو زن اول سرنشین صحبت کردیم

[ad_1]

سیریشا باندلا در اواسط سالوت بود که پس از پرتاب Virgin Galactic در روز یکشنبه ، شصت و ششمین زن تاریخ بود که در فضا پرواز می کند. باندلا ، یک مهندس 34 ساله هوانوردی ، که اکنون دومین زن در تاریخ است که می سازد ، می گوید: “وقتی شنیدم” به فضا خوش آمدید “خودم را به پنجره ای رساندم و به بیرون نگاه کردم و خیلی غافلگیر شدم. پرواز فضایی تجاری

فقط 40 دقیقه قبل ، او سوار هواپیمای فضایی Virgin Galactic VSS Unity می شد که با کمک یک جت جنگنده فانتزی “مادرش” به ارتفاع 50،000 فوت صعود می کرد ، در یک قوس زیبا معروف به “گاما” بچرخانید ، “به 3 ماخ (که سه برابر سرعت صدا است) موشک زد و وارد فضای زیر مداری شد. در اینجا ، او و همكارانش برای چند دقیقه تحول بدون وزن شناور شدند.

“کشتی ما معکوس می شود و کاملاً متوقف می شود و در آن قله سکون ، بی زمانی ، آرامشی وجود دارد که روح شما را از بین می برد. این فقط نفس شما را می گیرد ، “می گوید بث موزه ، مربی اصلی فضانورد ویرجین کهکشانی (و 63 امین زنی که در فضا پرواز می کند ، اولین مسافری است که در پرواز آزمایشی ویرجین کهکشانی در سال 2019 پرواز کرد). “من مجبور شدم به مردم یادآوری کنم که سرعت خود را کم کنند و از پنجره بیرون نگاه کنند زیرا مردم بسیار بی سرگرم می شدند.”

این کشتی با یک چرخش برگشتی خوب ، با سرعت بیش از دو برابر صدا به زمین برگشت و قبل از اینکه با خیال راحت روی باند پرواز اسپیسپورت آمریکا برود ، انگار یک هواپیمای مسافربری تجاری است که از لس آنجلس فرود می آید و مأموریتی فرازمینی نیست.

رسمی است: عصر جهانگردی فضایی اینجاست.

دیوید لینمن / گتی ایماژ

روز یکشنبه ، 11 ژوئیه ، باندلا ، موسی و چهار خدمه دیگر از پرتاب کشتی فضایی Unity توسط Virgin Galactic ، با اولین پرواز کاملا خدمه شرکت تاریخ ساز شدند. Virgin Galactic ریچارد برانسون (همراه با Blue Origin جف بزوس و SpaceX الون ماسک) بخشی از دوره جدیدی از عصر فضا با هدف تجاری سازی پرواز فضایی است – برای افرادی که توانایی تهیه آن را ندارند. با شروع از سال 2022 ، می توانید بلیط هواپیمای Virgin Galactic را تهیه کنید که در نهایت شش مسافر و دو خلبان را به فضای زیر بدن منتقل می کند.

سرانجام ، امید این است که پروازهای این چنینی به دموکراتیک سازی پروازهای فضایی کمک کند ، که پیش از این آخر هفته ، فقط 562 نفر در تاریخ فرصت تجربه آن را داشته اند. (اگرچه اگر می خواهید به زودی به آنجا بروید ، شاید بخواهید پس انداز کنید – بلیط پرواز Virgin Galactic 250،000 دلار است.)

در این لحظه نژاد بشر نخواهد بود ، جایی که سفر به فضا به اندازه کافی ایمن شده باشد ، به طوری که شما می توانید بلیط واقعی بخرید و آن را بدون کمک های زنان بی باک برای دیدن آن ببینید. این نسلی از “دختران موشک” بودند که پروژه را آغاز کردند و در نهایت به آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا تبدیل شد. این گروهی از زنان سیاه پوست درخشان بودند – که سرانجام داستانهای آنها روایت شد چهره های پنهان– که به عنوان “رایانه های انسانی” در قرار دادن اولین انسان روی ماه نقش اساسی داشت. این پگی ویتسون بود که در سال 2017 رکورد بیشترین زمان زندگی در فضا (665 روز) را در آمریکا ثبت کرد. باندلا و موزس آخرین زنانی هستند که به عنوان فضانوردان تجاری تاریخچه فضا را ثبت کرده اند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>