رقاصان باله با داشتن نوزادان بیشتر از همه گیری همه گیر استفاده می کنند

[ad_1]

ملیسا وردزیا همیشه می دانست که یک کودک می خواهد ، اما به عنوان یک رقاص با Ballet Hispanico ، او همچنین می دانست که باردار شدن به معنای مرخصی قابل توجهی از زندگی حرفه ای است که کاملا به بدن او بستگی دارد. به تعویق انداختن کار آسان بود – بعد از تور بعدی ، او با خود گفت ، یا وقتی که نقش آرزویی را پیدا کرد.

سپس در مارس 2020 ، هنگامی که شهر نیویورک وارد محاصره COVID-19 شد ، باله هیسپانیکو تمام عملیات حضوری را متوقف کرد. وردزیا و همسرش – لیوان وردسیا رقصنده باله هیسپانیکو – به همراه بقیه رقصندگان این شرکت از کار اخراج شدند. این یک بحران کامل بود – با یک روند صعودی غیر منتظره. برنامه های آنها کاملاً باز بود.

ملیسا وردزیا به یاد می آورد: “اگرچه از نظر مالی آنقدرها هم بهینه نبود ، اما وقت داشتیم.” “یک روز گفتم ،” لیوان ، شاید این زمان باشد. ” نه ماه پسرش لیام متولد شد ، یک ماه زودتر از حد انتظار.

وردزیا می گوید: “امروزه من این امتیاز را دارم که یک مادر خانه نشین باشم و به تقاضا پرستار کنم.” “اگر با شرکت بودیم ، دوشنبه تا جمعه ، بعضی اوقات شنبه ، 10 صبح تا 6 بعد از ظهر می رقصیم و تور می کشیم ، و طاقت فرسا است.” COVID-19 به وردزیا اجازه داده است تا مادری باشد که آرزو داشت باشد – چیزی که حرفه باله او تاکنون متوقف کرده بود.

در خارج از دنیای باله ، همه گیری در حال شکل گیری است که به معنای افت شدید تولد در ایالات متحده و سایر کشورها است. اما در جهان رقص ، یک رونق کودک ناشی از COVID در جریان است. در ماه ژانویه ، مگان فیرچیلد ، رقصنده باله شهر نیویورک فاش کرد که او دوقلو باردار است. در همان هفته ، لورن پست تئاتر باله آمریکایی اعلام کرد که او در انتظار فرزند دوم خود است و ترزا رایشلن از NYCB اخبار تولد اولین فرزند خود را به اشتراک گذاشت. باله شمال غربی اقیانوس آرام طی چند ماه دو رقصنده به دنیا آورد – لیا تاجر و لورا تیسراند. تئاتر رقص اینگرید سیلوا از هارلم در ماه نوامبر صاحب یک فرزند دختر شد و لورن فدلی ویت از باله میامی در ژوئن صاحب یک فرزند دختر شد. زمان بندی بیانگر این است که بسیاری از رقصندگان به یک نتیجه رسیده اند. آنها قبلاً وقت شغلی ارزشمند خود را به COVID-19 از دست می دادند. چرا اکنون نوزادی به دنیا نیاورید و از اختلال عمده دیگری در حرفه خود جلوگیری کنید؟

حرفه ای در باله فقط به اندازه بدن رقصنده طول می کشد. اگر آنها خوش شانس باشند ، رقصندگان می توانند 30 سالگی خود را اجرا کنند – یا در موارد نادر 40 سالگی. وقتی هر فصلی به حساب می آید ، تعطیلات برای باردار شدن ، زایمان و بهبودی دلهره آور است. چالش بچه دار شدن رقاصان حرفه ای موضوع عکاس لوسی گری است اعمال متعادل کننده، کتابی که در آن او سه مادر رقصنده در باله سانفرانسیسکو و تحولات آنها به عنوان هنرمند پس از زایمان را ثبت کرده است. در سال 2015 ، چه زمانی اعمال متعادل کننده منتشر شد ، گری به The Cut گفت: “بسیاری از بالرین ها از بچه دار شدن می ترسند و کارگردانان آن را تشویق نمی کنند … اگر اتفاقی برای بدن آنها بیفتد ، آنها می توانند شغل خود را از دست بدهند. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>