روز جهانی گنجشک 2021: پناهگاه گنجشک ها در کانپور از آنها محافظت می کند و به آنها غذا می دهد

[ad_1]

روز جهانی گنجشک
منبع تصویر: FACEBOOK / ANI

روز جهانی گنجشک 2021

هر ساله در 20 مارس ، روز جهانی گنجشک در سراسر جهان با هدف افزایش آگاهی و محافظت از پرنده جشن گرفته می شود. روز جهانی گنجشک ابتکاری است که توسط انجمن طبیعت برای همیشه لطفا برای هند همراه با بنیاد اقدام Eco-Sys فرانسه آغاز شده است. قبلا گنجشک ها به راحتی مشاهده می شدند اما اکنون به دلیل افزایش آلودگی صوتی ، پرنده در آستانه انقراض است. این انجمن توسط محمد دلاور ، متخصص حفاظت از محیط زیست ، تأسیس شد. اکنون ، یک پناهگاه برای گنجشک ها در کانپور از آنها در برابر پرندگان درنده محافظت می کند و به آنها غذا می دهد.

طبق ANI ، خانه پناهگاهی به نام “Gauraiya Bachao Abhiyan” در سال 2014 آغاز به کار کرد.

گوراو باجپای می گوید: “سازه های جدید مسکونی به دلیل نبود مکان مناسب برای تخمگذاری مناسب گنجشک ها نبودند. از طریق کارزار خود ، ما به آنها پناهگاه و غذا ایمن ارائه می دهیم. در طول 7 سال ، جمعیت 70،000-80،000 نفر افزایش یافته است.” بنیانگذار خانه پناهگاه.

روز جهانی گنجشک 2021: موضوع

موضوع امسال “روز جهانی گنجشک” “من گنجشک ها را دوست دارم” است و امیدوار است که افراد بیشتری رابطه بین مردم و گنجشک ها را جشن بگیرند و باعث شوند آنها پیوند مشترک خود را به یاد بیاورند زیرا مردم در هماهنگی با این کمی زندگی می کنند پرندگان به مدت 10 هزار سال. هدف اصلی موضوع امسال مشخص کردن چگونگی تفاوت های شگفت انگیز شهروندان از اقشار مختلف و ابراز عشق به گنجشک ها است.

در 20 مارس 2010 ، اولین روز جهانی گنجشک مشاهده شد و از آن زمان ، هر ساله در سراسر جهان جشن گرفته می شود. چندین سال طول کشید تا محمد دیلاور آگاهی مردم را در مورد اهمیت حفاظت از گنجشک خانه افزایش داد. برای کسانی که رد نشده اند ، تایم به عنوان یکی از “قهرمانان محیط زیست” در سال 2008 از محمد دیلاور نام برده شد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>