روز جهانی یونانی 2021: چرا این روز جشن گرفته می شود؟ تاریخچه و اهمیت

[ad_1]

روز جهانی یونانی 2021: چرا این روز جشن گرفته می شود؟  تاریخچه و اهمیت
منبع تصویر: INSTAGRAM / OMAAN_ART_FANTASY

روز جهانی یونانی 2021: چرا این روز جشن گرفته می شود؟ تاریخچه و اهمیت

روز جهانی یونانی هر سال در 11 فوریه برگزار می شود. این جشن در سالگرد تولد حکیم اجمل خان ، محقق بزرگ و مصلح اجتماعی یونانی جشن گرفته می شود. وی مربی آموزش پزشکی اونانی و بنیانگذار تحقیقات علمی در سیستم پزشکی اونانی بود. این روز برای گسترش آگاهی در مورد ارائه مراقبت های بهداشتی از طریق سیستم دارویی Unani مشخص شده است. این یک فلسفه پیشگیرانه و درمانی است که سالهاست در هند استفاده می شود. امروزه کشور ما یکی از کشورهای پیشرو در زمینه طب داروی Unani است که توسط اعراب و پارسیان در هند وارد کشور شده است.

روز جهانی یونانی 2021: تاریخ و اهمیت

سیستم پزشکی اونانی از یونان نشات گرفته است ، اما شکل امروزی آن توسط اعراب نجات یافت. امروزه ، این روش به دلیل تلاش های حکیم اجمل خان ، که در توسعه پایدار سیستم پزشکی Unani در کشور و سراسر جهان نقش داشت ، رایج شده است. او عالمی بزرگ ، مصلح اجتماعی ، مبارز برجسته آزادی و نبوغ بود.

اولین روز Unani در انستیتوی تحقیقات مرکزی پزشکی Unani (CRIUM) ، حیدرآباد در سال 2017 جشن گرفته شد. در طی آن مراسم ، این مراسم شامل مراسم توزیع جوایز CCRUM (شورای مرکزی تحقیقات در پزشکی Unani) و یک سمینار ملی دو روزه در مورد بیماری های پوستی بود. و زیبایی شناسی در پزشکی اونانی در آن زمان.

همچنین بخوانید: روز جهانی یونانی 2021: حکیم اجمل خان کیست؟

منظور از Unani چیست؟

داروی یونانی با نام های Unani Tibb ، داروی عربی یا داروی اسلامی نیز شناخته می شود. این یک فلسفه شفابخشی است که از طب یونان باستان گرفته می شود. در زبان عربی ، اونانی به معنای “یونانی” است. این چهار عنصر اصلی – آتش ، آب ، هوا و زمین را متناظر با چهار هومور می داند – به ترتیب بلغم ، صفرا سیاه ، خون و صفرا زرد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>