زنان سیاه پوست سزاوار راهی عادلانه برای مادر شدن هستند. این زنان در حال هموار کردن راه هستند

[ad_1]

زنان سیاه پوست در ایالات متحده هستند سه تا پنج برابر بیشتر در اثر بارداری یا مسائل پس از زایمان نسبت به زنان سفیدپوست بمیرید – یک بحران مرگ و میر مادران که نمی توان آن را نادیده گرفت. که در زرق و برقs سریال Black Mothernal Health، ما این داستان ها – و راه حل ها را به اشتراک می گذاریم.


یک هفته بعد از تولد 32 سالگی گرگرفتگی شروع شد. در عرض 2.5 ثانیه بدن من از شهر نیویورک در پاییز به یک تابستان تایلند رفت ، خواه این نیمه شب باشد ، اواسط صبح ، ظهر ، استراحت نیمه کار. عرق ها بی امان بود.

دو هفته ، یک قرار ملاقات با پزشک و بیش از صد جستجوی بعدی در گوگل ، پزشک من نامی را برای این جهنم ناگهانی گذاشت: اوایل یائسگی زودرس. اندکی پس از آن ، هماهنگ کننده امور مالی در کلینیک باروری دانشگاه نیویورک به من اجازه داد تا چیزی را وارد کنم. اگر می خواستم تخمهای خوبی را که برای به دنیا آوردن شانس بچه دار شدن در ذهنم مانده بازیابی کنم ، هزینه آن برای من – پول نقد در جلو – خیلی بیشتر از آنچه که باید بدهم.

داستان حقوق باروری من شامل دسترسی محدود به کنترل بارداری یا سقط جنین نیست. این شامل تنها دو سال بعد از 30 سالگی گفته می شود که مسیر من برای مادر شدن می تواند برای همیشه خنثی شود ، و من ، روزنامه نگار با بیمه کارفرمایان ، در آن زمان فقط برای تأمین هزینه های ماهانه خود درآمد کسب می کنم ، توانایی پرداخت هیچ کاری را ندارم آی تی.

اشکهایی که از این واقعیت گریه کردم فقط چند قطره در دریای اشکهای ریخته شده زنان است. و زنان سیاه پوست ، من در میان آنها ، می فهمم که چارچوب فعلی عدالت باروری باید به روش های مختلفی که ساختارهای سیستمی از دستیابی زنان رنگین پوستی به آزادی باروری جلوگیری می کند ، بپردازد.

جویا کرار-پری ، دکتر ، رئیس شرکت ملی حقوق صاحبان حقوق تولد ، می گوید: “آسیب هایی که از طریق برتری طلبی سفیدپوستان ایجاد شد ، آسیب هایی که از طریق پدر سالاری ایجاد شد – آنها از کاخ سفید ناشی شده اند.” “بنابراین ما می گوییم اگر این آسیب ها را از کاخ سفید ایجاد کرده اید ، باید آنها را از کاخ سفید لغو کنید.”

Crear-Perry یکی از چندین زن سیاه پوستی است که برای ایجاد یک دفتر بهداشت جنسی و باروری و بهزیستی (OSRHW) در کاخ سفید تلاش می کند تا تحت شورای سیاست داخلی مورد بررسی قرار گیرد.

همانطور که وی هفته گذشته در یک تماس تصویری به من گفت ، دولت فدرال صدها سال است که “بوم شناسی عملیاتی شده ، اعتقاد دارد که یک نژاد از یک نژاد با ارزش تر است” را عملیاتی کرده است. و بنابراین هدف او از این دفتر این است که با از بین بردن موانعی که اکنون به دلیل نژاد و کلاس وجود دارد ، زنان مانند من راهی برای مادر شدن و بهزیستی جنسی داشته باشند.

او تنها نیست بیش از 150 سازمان برای فشار به OSRHW به امضا رسیده اند. آنها شامل موسساتی هستند که کارهای اصلی آنها روی طیف وسیعی از موضوعات شیردهی سیاه تا سقط جنین متمرکز است. به طور مشترک ، آنها از دولت بایدن می خواهند که به طور خلاصه دسترسی زنان را تضمین کند.

“موضوع عدالت باروری بسیار مهم است ، زیرا آنچه ما در مورد آن صحبت می کنیم این است که می خواهیم در هر جایی بر اساس برآورده شدن توانایی پرداخت خود ، یا اگر آنها به اندازه کافی خوش شانس هستند که می توانند در یک بیمه گر کار کنند ، برابری را ایجاد کنند. مونیکا آر. مک لمور ، Ph.D ، دانشیار دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، می گوید. “این یک بحث بزرگتر است که دو قطبی سازی را انجام می دهد و آن را به یک بحث بزرگتر در مورد آنچه که مردم در طول زندگی باروری خود به آن نیاز دارند و لیاقت آن را دارند ، ارتقا می دهد و به آنها امکان می دهد که خود را بهینه کنند.”

مک لمور در کنار هم با Crear-Perry همکاری کرده است تا اهمیت عدالت را در گفتگوی وسیع تری از سیاست جنسیتی و حقوق تولید مثل برجسته کند. برای این زنان سیاه پوست ، این موضوع حول حاشیه ، ترس از صحبت در مورد بی عدالتی نژادی و گفتن کامل است که پایان دادن به نژادپرستی شامل پرداختن به راه هایی است که زنان BIPOC در کارهای مادرانه خود محدود می کنند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>