سایه Covid-19 در جشن های کریسمس در سراسر کشور

[ad_1]

کریسمس
منبع تصویر: PTI

کریسمس

در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا ، این کشور آماده است تا کریسمس را جشن بگیرد ، البته با ورود محدود به کلیساها ، پخش مستقیم خدمات و بدون برگزاری مراسم مقدس نیمه شب. در دهلی ، جشن ها در کلیسای جامع قلب مقدس به دلیل همه گیر بودن بسیار کم خواهد بود. پدر استنلی کوژیچیرا ، سخنگوی اسقف اعظم دهلی ، به IANS گفت: “مشارکت مردم در خدمات دسته جمعی امسال 95 درصد محدود شده است.”

پدر كوژيچيرا در ادامه گفت كه هر توده در سال جاري فقط 100 نفر پذيرفته خواهد شد. سال گذشته ، حدود دو نفر از مردم این کلیسا بازدید کرده بودند. “امسال ، ما مشارکت را محدود می کنیم و اجازه نمی دهیم کسی وارد دانشگاه شود.”

در شب کریسمس ، مراسم تشییع در ساعت 6 و 20 برگزار می شود ، در حالی که در روز کریسمس ، چهار توده صبح برگزار می شود. وی افزود ، توده ها به صورت زنده از یوتیوب و فیس بوک پخش می شوند.

ماهاراشترا ، که بیشترین تعداد ویروس کرونا را به خود اختصاص داده و همچنین یک قانون منع رفت و آمد در شب را نیز کنترل کرده است ، امسال نیز جشن کریسمس آرام برگزار می کند.

“ما با پلیس و وزارت امور داخله بمبئی در مورد اجازه دادن به 200 نفر برای مراسم كریسمس بحث و گفتگو كردیم ، اما دستورات فقط 50 نفر را مجاز كرده است. در صورت امکان ، كلیساهای جداگانه می توانند زمان توده های نیمه شب را متزلزل كنند ، یا آن را در تعداد بیشتری از مکان ها برگزار كنند یا این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. “

اسقف اعظم از مردم خواست تحت هیچ شرایطی هنجارهای Covid در استفاده از ماسک ، ضد عفونی ، فاصله فیزیکی و نظافت را نقض نکنند. وی گفت: “من از همه مردم تقاضا می كنم كه كریسمس را با رعایت دقیق پروتكلهای Covid-19 دولت ایالتی جشن بگیرند.”

کلیسای Bethel AG در بنگالورو با یک روش جدید جشن ، به نام عبادت روی چرخ ، یک سرویس دسته جمعی بدون تماس و درایو ، در آن فداکاران ماشین های خود را در یک ملک سه جریب پارک می کنند. و در داخل وسایل نقلیه خود عبادت کنند. کلیسا چندین صفحه نمایش و بلندگو را در محل درایو نصب خواهد کرد.

دانی کوروویلا ، جانشین کشیش گفت: “مردم با اتومبیل می آیند و عبادت می کنند. پرستشگران ماسک می پوشند و فاصله اجتماعی خود را حفظ می کنند. در 24 دسامبر هیچ سرویس نیمه شب در آنجا وجود نخواهد داشت.

یک کلیسای دیگر در بنگالورو – کلیسای St Marks – همچنین گفت که هیچ مراسم نیمه شب برگزار نمی شود. “ما مراسم تشییع را در ساعت 19 بعد از ظهر روز پنجشنبه برگزار خواهیم کرد. در روز جمعه ، آن را در ساعت 9 صبح و 11 صبح برگزار می کنیم. ما فقط 200 یا 250 را انتظار داریم. مردم. خدمات آنلاین در آنجا خواهد بود “، افسر اداری آرون کومار گفت.

وی افزود ، “امسال ما یک جشن کاملاً ملایم را شاهد خواهیم بود. قطعاً ، کل جهان استرس زیادی را تجربه می کنند ، ما همچنین احساس می کنیم که جشن ها باید بسیار کم اهمیت باشند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>