شاهزاده فیلیپ و ملکه الیزابت: داستان عشق آنها در 30 عکس

[ad_1]

در 20 نوامبر 1997 ، شب 50 سالگی ازدواج ، ملکه الیزابت در مقابل تونی بلر و ده ها مهمان برجسته در خانه ضیافت لندن سخنرانی کرد. مانند سخنرانی های او تقریباً کوتاه و مختصر بود. و بیشتر آن کاملاً خوب بود: او از نخست وزیر به دلیل میزبانی در جشن های آن شب و همچنین کل کشور برای حمایت از زوجین در زمان سلطنت خود تشکر کرد.

اما ، در پایان سخنانش ، او با عاطفی عمیق و غیر مشخص در مورد همسرش ، پرنس فیلیپ صحبت کرد: “او کسی است که به راحتی تعارف نمی کند اما خیلی ساده قدرت من بوده است و همه اینها را حفظ می کند سالها ، “او گفت. “من و همه خانواده اش و این کشور و بسیاری دیگر از کشورها بدهی بزرگتری نسبت به آنچه که ادعا می کند ، داریم ، وگرنه ما هرگز خواهیم فهمید.” بیست و چهار سال بعد ، خانواده سلطنتی اعلام کرد که شاهزاده فیلیپ در سن 99 سالگی در صبح 9 آوریل در قلعه ویندزور درگذشت.

رابطه ملکه الیزابت و پرنس فیلیپ رابطه ای عاشقانه ، احترام آمیز و تحسین طولانی مدت بود. آنها برای اولین بار در کالج دریایی سلطنتی بریتانیا در سال 1938 ملاقات کردند ، جایی که یک کادت 18 ساله فیلیپ هنگام بازدید از محوطه به یک شاهزاده خانم الیزابت 13 ساله انگلیس معرفی شد. گفته می شود از آن زمان ، سلطنت جوان “هرگز از آن لحظه به فکر شخص دیگری نرفته است.” این دو در طول سالهای جنگ شروع به تبادل نامه کردند. پس از بازگشت از تئاتر اقیانوس آرام در سال 1946 ، رابطه وی با ملکه الیزابت شکوفا شد. فرض بر این است که او ژوئن را به دلیل بالمورال پیشنهاد داد. “اینکه در جنگ در امان مانده و پیروزی دیده ام ، به من فرصتی داده شده است که استراحت کنم و خودم را دوباره تنظیم کنم ، کاملاً و بدون هیچگونه شرطی عاشق شوم ، همه مشکلات شخصی و حتی جهانیان را کوچک و کوچک جلوه می دهد ، ”او در نامه ای از آن سال نوشت.

علی رغم لقب باشکوه وی ، در اصل مقاومت در مورد ازدواج از طرف ولیعهد وجود داشت. بسیاری تصور می کردند فیلیپ بسیار براق ، بیش از حد ناخوشایند ، بیش از حد آلمانی ، یونانی ، بیش از حد … غیر انگلیسی برای ازدواج با شاهزاده خانم الیزابت وقت است. اما الیزابت اصرار داشت. در ژوئیه 1947 اعلامیه رسمی با نام خانوادگی جدید Anglicized فیلیپ: Mountbatten اعلام شد. ماه ها بعد ، او از حق خود بر تختهای یونان و دانمارک صرف نظر کرد.

در ماه نوامبر ، آنها در مقابل 2000 نفر در ابی وست مینستر ازدواج کردند. “جورج ششم” ، پدر الیزابت ، به یک مهمان گفت: “من تعجب می کنم که آیا فیلیپ می داند چه کاری را شروع می کند؟” روزی لیلیبت ملکه خواهد شد و او همسر خواهد بود. این بسیار دشوارتر از پادشاهی است ، اما من فکر کنم او مرد شغلی است. “

بدون شک شاهزاده فیلیپ فکر می کرد قبل از ملکه شدن همسرش و او ، همسر ، وقت بیشتری دارد. این زوج جوان چند سال در مالت ، جایی که فیلیپ مستقر بود ، زندگی کردند. آنها دو فرزند به نام های چارلز و آن داشتند. اما پس از آن پادشاه جورج بیمار شد ، سپس بیمار شد و در سال 1952 درگذشت. فیلیپ این خبر را به همسرش داد که تنها 5 سال پس از ازدواج آنها اکنون مشهورترین افراد جهان هستند. در تاجگذاری ملکه در سال 1953 ، او در برابر او زانو زد و سوگند یاد کرد که “مرد دروغگو از زندگی و اندام” او باشد.

این برای فیلیپ آسانتر از انجام بود. حساب های دهه پنجاه و شصت فیلیپ را مردی می داند که با ادعای امور و عصبانیت سر و کار دارد. او از مکان ، نقش و زندگی خود مطمئن نبود. اما ، سرانجام او راه خود را یافت ، و میراث خود را ساخت و در حالی که قاطعانه از همسرش حمایت می کرد. معلوم شد که کینگ جورج حق با او بود: او در واقع مردی برای کارش بود.

در زیر ، ما از زندگی ملکه الیزابت و پرنس فیلیپ در تصاویر ، از عروسی ابی وست مینستر ، گرفته تا آخر هفته های ایده آل آنها در بالمورال ، تا آخرین تولد دوک در ویندزور ، بازدید می کنیم.

این داستان در اصل در ظاهر شد Vogue.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>