قهرمان المپیک شلی-آن فریزر-پرایس فقط سریعترین زن زنده شد

[ad_1]

تبریک می گویم ، شلی-آن فریزر-پرایس!

دونده جامائیکا فقط عنوان بزرگی را لغو کرد: سریعترین زنان در جهان. طبق گزارش NBC Sports ، 5 بار ژانویه دارنده دو مدال طلای المپیک در 33 سال سریعترین دویدن را طی 33 سال طی کرد. این امر همچنین او را به دومین زن سریع تاریخ تبدیل می کند.

فریزر-پرایس ، که همچنین عنوان جهانی 2019 را از آن خود کرد ، در یک دیدار در کینگستون 10.63 ثانیه 100 متر را ثبت کرد. طبق این نشریه ، این چهارمین بهترین زمان در تاریخ است. وی گفت: “من برای کلمات ضرر می کنم زیرا 10.6 یک رویا ، یک هدف بوده است.”

توقف بزرگ بعدی برای دونده؟ بازی های المپیک 2021 توکیو ، جایی که او امیدوار است بتواند اولین زن تاریخ باشد که سه بار یک مسابقه دو و میدانی المپیک را کسب کرده است. در صورت موفقیت ، شلی-آن فریزر پرایس همچنین پیرترین زنی خواهد بود که در 34 سالگی عنوان قهرمانی دوومیدانی المپیک را کسب کرده است.

شاید از خود بپرسید که اگر چهارمین بهترین زمان را داشته باشد ، فریزر-پرایس چگونه عنوان دومین زن سریع را در اختیار دارد. خوب ، این بدان دلیل است که سه مورد اول متعلق به یک زن هستند: فلورانس گریفیت جوینر ، سریع ترین زن در تمام دوران ها.

جوینر ، که اغلب او را Flo-Jo می نامیدند ، یک ستاره پیست آمریکایی است که در سال 1988 رکورد جهانی را برای هر دو خط 100 و 200 متر ثبت کرد. او در سال 1998 درگذشت ، اما همچنان الهام بخش اصلی بسیاری از زنان است ، از جمله گوسفند معتبر دیگری: سرنا ویلیامز.

گتی
تونی دافی / گتی ایماژ

اسطوره تنیس در اوپن استرالیا 2021 با پوشیدن نسخه ای از لباس های گربه ای یک پا امضا شده از دونده در زمان مسابقه در 7 فوریه ، به Flo-Jo احترام گذاشت. “من از Flo-Jo الهام گرفتم ، که یک ورزشکار پیست فوق العاده بود ، یک ورزشکار شگفت انگیز وقتی بزرگ شدم ، “ویلیامز در یک گفت مصاحبه بعد از بازی. “تماشای مد او که همیشه همیشه در حال تغییر است ، لباس های او همیشه شگفت انگیز بود. امسال به این فکر افتادیم ، “چه کاری می توانیم انجام دهیم تا سرنا ویلیامز را در زمین حفظ کنیم؟” تیم نایک در واقع به این طراحی الهام گرفته از Flo-Jo فکر کرده اند. من مثل این بودم ، “خدای من ، این خیلی درخشان است.”

در تاریخ 3 ژوئن ، اعلام شد که تیفانی هدیش ، جوینر را در یک زندگی نامه جدید به تصویر می کشد. هدیش در بیانیه ای گفت: هالیوود ریپورتر. “هدف من از این فیلم اطمینان از این است که نسل های جوان می دانند” she-ro “Flo-Jo ، سریع ترین زن جهان تا به امروز ، وجود دارد.”


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>