مراقبت های بعد از اپیلاسیون: 10 کاری که هرگز نباید بعد از موم بیکینی انجام دهید

[ad_1]

اگر ترجیح می دهید یک موم بیکینی تهیه کنید ، احتمالاً تاکنون تصوری از آنچه انتظار دارید در طول فرآیند انجام شود ، دارید. خدا را شکر در زمانی زندگی می کنیم که می توانیم داستان های ترسناک اپیلاسیون را با دوستان خود عوض کنیم ، بنابراین همه ما می دانیم که درگیر چه چیزهایی هستیم. اما چه اتفاقی می افتد بعد از آن؟ در حالی که اکثر ما نحوه آماده سازی را می دانیم ، اما هیچ کس در مورد چگونگی تسکین درد طولانی یا افزایش عمر خط بیکینی تازه موم شده شما صحبت نمی کند. ما برای گرفتن بهترین نکات مراقبت از پس از اپیلاسیون و اینکه دو روز اول بعد از قرار ملاقات شما چه کاری نباید انجام دهیم ، به متخصصان مراجعه کردیم.

1. از آفتاب دور بمانید.

48 ساعت اول پس از اپیلاسیون ، پوست ظریف و حساس شما در آنجا حتی بیشتر آسیب پذیر است. بنابراین در حالی که ممکن است در لحظه خروج از سالن آرزو داشته باشید که بیکینی خود را بریزید ، به خاطر داشته باشید که پوست حساس بیشتر در معرض اشعه UV قرار دارد. مارتا گروچوفسکا متخصص زیبایی از Haven Spa در نیویورک می گوید: “این می تواند منجر به آسیب دائمی در برابر آفتاب و / یا hyperpigmentation شود.”

2. از شنا خودداری کنید.

این نوع با موارد فوق همگام است ، اما برای استخرهای سرپوشیده نیز وجود دارد – و به ویژه آب های بزرگی (مانند اقیانوس ، دریاچه یا رودخانه) که می تواند حاوی باکتری باشد. كالی پاپانتونیو ، متخصص پوست ، در شهر نیویورك می گوید: “برای چند روز از آب عمومی مانند استخرها خودداری كنید.”

3. مراقب باشید که بیش از حد لایه برداری نکنید.

Grochowska می گوید: “اپیلاسیون ، بالاترین لایه پوست مرده را به همراه مو از بین می برد ، بنابراین هر نوع مالش اضافی می تواند منجر به آسیب پوست شود.” با این حال ، پس از چند روز اول ، مهم است که سلول های مرده پوست را با یک اسکراب سبک یا سرم لایه بردار از بین ببرید تا از موهای رشد نکرده جلوگیری کنید. (ما اسکراب خز ابریشم را دوست داریم.)

4- از سونا و یوگای گرم خودداری کنید.

Noemi Grupenmager ، بنیانگذار و مدیر عامل مرکز Uni K Wax ، هشدار می دهد: “بخار منافذ پوست شما را باز می کند ، که به شما کمک می کند تا موها از بین بروند.” وی می گوید: از آنجا که می تواند باعث خرد شدن زودرس شود ، “این ممکن است باعث شود شما فکر کنید سرویس واکس به درستی انجام نشده است”. به علاوه ، باکتری ها در مکان های گرم و مرطوب رشد می کنند و شما می خواهید موم تازه خود را تا حد ممکن تمیز نگه دارید. به همین دلایل ارزش آن را دارد که از یوگای گرم نیز استراحت کنید.

5. قبل از گرفتن برنز ، کمی صبر کنید.

گروچوفسکا می گوید: “مواد شیمیایی ممکن است پوست شما را تحریک کند.” دلیل دیگر برای برنامه ریزی مجدد؟ “رنگ بین مناطق واکس زده شده و پاک نشده ناهموار به نظر می رسد.”

6. با مراقبت از پوست خود انتخاب کنید.

چند روز اول پس از واکس بیکینی خود را با محصولات ملایم و بدون عطر بدن بچسبانید. گروچوفسکا می گوید: “از هرگونه لوسیون ، صابون یا سایر وسایل بهداشتی با رایحه یا رنگ مصنوعی خودداری کنید.” “این مواد برای پوست تازه اپیلاسیون شده بسیار تحریک کننده هستند.” در عوض ، با چیزی مانند شستشوی بدن بدون عطر Aveeno Skin Relief Fragrance-Free که مخصوص پوست های تحریک شده تهیه شده است ، بشویید.

7. به جای حمام دوش بگیرید.

دکتر پاپانتونیو می گوید: “بهتر است یک هفته بعد دوش بگیرید.” “آب جاری از دوش تمیزتر از نشستن در آب حمام است.” چرا؟ دوباره دلیل شماره 2 را مشاهده کنید. این شما را مستعد ابتلا به عفونت می کند.

8. با عرض پوزش ، هیچ وقت سکسی نیست.

این یک قانون کاملاً استاندارد است که اکثر واکس ها به شما هشدار می دهند ، اما فراموش کردن آن آسان است. هر نوع عملی در آنجا – به ویژه رابطه جنسی – می تواند منجر به ناراحتی شود. گروچوفسکا می گوید: “این می تواند باعث ایجاد زخم بیش از حد ناشی از اصطکاک روی پوست بسیار ظریف شود.” در نظر بگیرید که دو روز اول را به زمان رسمی نوازش تبدیل کنید.

9. لباس های گشاد را انتخاب کنید.

دکتر باید بخاطر داشته باشید که یک چیز باید بخاطر داشته باشید: هر چیزی که تنگ باشد می تواند لکه های خام را مالش دهد و باعث تحریک شود. شما می خواهید چند روز به ساق های شلوار خود استراحت دهید و با ماکسیدرس ، شلوارهای روان و پارچه های نخی قابل تنفس بچسبانید.

10. از تمرینات شدید خودداری کنید.

یک دلیل دیگر برای استراحت دادن به شلوار استرچ (و بدن): “فعالیت هایی مانند دویدن ، ایروبیک یا دوچرخه سواری می تواند در مناطق تحت درمان اصطکاک ایجاد کند ،” و تعریق نیز می تواند تحریک کننده باشد. ” به عبارت دیگر ، این را بهانه ای قرار دهید تا چند روز به کاناپه ضربه بزنید. شما سزاوار استراحت هستید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>