من آب برنج را روی موهایم می گذارم

[ad_1]

برنج یک ماده اصلی آشپزخانه است که تقریباً در هر انبار پیدا می شود – طبخ آن آسان است و با اکثر ظروف جفت می شود. آب برنج – به معنای واقعی کلمه آب باقی مانده از برنج پخته شده شما – همچنین هنگام نیاز به حجم و درخشش اضافی ، یک ماسک عالی برای مو ایجاد می کند.

قرن هاست که از آب برنج برای خشک شدن و شکنندگی مو استفاده می شود. محققان دریافتند که زنان ژاپنی ساکن دوره هیان (794 تا 1185) – که به داشتن قفل های ضخیم و به طول کف مشهور هستند – آب باقی مانده از شستشوی دانه را می گیرند و از طریق موهای خود شانه می کنند ، که وز شدن مو را به حداقل می رساند و از شکستگی محافظت می کند . امروز ، زنان یائو ، که در منطقه گوانگشی چین زندگی می کنند ، شهرت خود را برای موهای براق و بلند که به طور معمول در مخلوط آب برنج غوطه ور می شود ، حفظ کرده و ظاهر و سلامتی خود را حفظ می کنند.

به زبان ساده ، آب برنج یکی از ساده ترین (و قدیمی ترین) روش ها برای تقویت درخشش ، بدن و طول مو است. و فقط به دو ماده موادی که قبلاً دارید نیاز دارد.

من کنجکاو شدم که چگونه آب روی فرهای من تأثیر بگذارد و در مقابل آسیب های ناشی از گرما در حین دمیدن من محافظت کند ، کیسه برنج را که در کابینت من نشسته بود ، بیرون کشیدم ، دو بار آن را آبکشی کردم ، سپس روی برنج آب ریختم و گذاشتم تا در ظرف خیس بخورد حدود 10 دقیقه بعد از سفید شدن آب سفید و شیری ، برنج را صاف کردم و آب را در ظرف شیشه ای ریختم که یک شب کنار گذاشتم. (شما می خواهید اجازه دهید آب برای مدتی بماند تا بتواند به تخمیر خود ادامه دهد ، که بر اساس این مطالعه در سال 2019 سطح آنتی اکسیدان موجود را افزایش می دهد.)

صبح ، بطری ام را گرفتم و آن را زیر دوش با خودم بردم. بعد از شستشو و مطبوع سازی مثل حالت عادی ، آب برنج را روی موهایم ریختم و مطمئن شدم که از ریشه تا نوک آن را شانه می کنم. بعد از چند دقیقه گذاشتنش ، آن را آبکشی کردم.

حتی در حین شستشو ، می توانستم نرم و لطیف موهایم را احساس کنم – نه چسبناک ، بلکه یک پوشش قابل توجه روی تارها دارد – و احساس ضخامت بیشتری داشت. پس از خشک شدن ، من کنجکاو شدم که آیا با شروع گرما ، مانع محافظتی می ماند یا خیر.

منفجر شدن موهای من معمولاً 15 دقیقه طول می کشد و اگر حواسم پرت نشود این اتفاق می افتد. من نه تنها متوجه شدم که وقت کمتری را می توانم برس موهای خشک کن خود را روی موهایم بگذرانم ، بلکه به کشیدگی کمتری نیز پی بردم. پس از آن ، موهای من هنوز نرم و پر از بدن بود. سپس دو اتوی مسطح خود را انجام دادم تا ظاهری زیبا و براق داشته باشم و به جای اینکه موهایم سنگین شود (که اگر محصول زیاد باشد یا اسپری محافظتی که استفاده می کنم کمی ضخیم باشد ، این اتفاق می افتد). سبک ، پرش و براق بود.

اینکه بگوییم تحت تأثیر قرار گرفتم کم است. با توجه به اینکه ماسک به راحتی ساخته شده و به سرعت متوجه نتایج شدم ، قطعاً قصد دارم آب برنج را در برنامه مراقبت از مو خود وارد کنم ، به خصوص در روزهایی که می خواهم از آسیب شدید گرما جلوگیری کنم.

میشلا اوره دستیار زیبایی در زرق و برق او را در اینستاگرام دنبال کنید michellaor.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>