من برای پنهان کردن واقعیتی که بچه ها را نمی خواستم ، غذاهای چینی پس از زایمان را پختم

[ad_1]

من دستور میخچه مادربزرگم را طبخ کردم و نسخه او با زنجبیل اضافی بسته بندی شده است ، که به عنوان یک ماده گرم کننده ، برای مادران جدید ایده آل است. زنجبیل در صورت تازه بودن کاملاً تند است ، اما با پخته شدن شیرین تر می شود. به همین ترتیب ، وقتی خواهر شوهرم را با دستورالعمل های قدیمی یوئزی تغذیه می کردم ، و از طریق نیابت از خواهرزاده ام مراقبت می کردم ، میل به پرورش او بیشتر شد.

هفته اول yuezi بر روی سم زدایی متمرکز است. پس از تولد ، چینی ها معتقدند که باید به لوچیا (خونریزی پس از زایمان) و دفع سموم همراه با موادی مانند جگر ، قارچ گوش چوبی و ریشه شیرین بیان بو داده کمک کرد.

اولین غذایی که برای yuezi درست کردم سوپ شنگ هوآ بود ، معجونی گیاهی شامل پائو جیانگ ، کارتاموس تینتکوریوس ، گلپر چینی ، سمنو پرسیکا ، ریشه لاوژ و ریشه شیرین بیان بو داده. دستور العمل ساده است اما نیاز به توجه دارد: ابتدا گیاهان را در سه فنجان آب به مدت 30 دقیقه خیس کنید و بجوشانید تا به یک فنجان مایع کاهش یابد. این کار را با دسته دوم گیاهان تکرار کنید. در آخر ، دو فنجان مایع را با هم مخلوط کنید تا سرو شود.

عطر و طعم قوی گیاهی نیز به طرز عجیبی شیرین و در عین حال تلخ است. خواهر شوهرم هر روز صبح با احتیاط آن را خفه می کرد. ما در حالی که صبح ابرهای بخار گرم و ادویه دار را پوشانده بودیم ، پیوند خوردیم. رایحه تند زنجبیل باعث ایجاد تمرکز می شود و باعث می شود از احساس ناخودآگاه ناامنی نسبت به جایگاه خود در خانواده آگاه شوم ، احساساتی که حتی نمی دانستم که دارم.

مرغ سیلکی ، که در سوپ گیاهی مرغ سیاه استفاده می شود.

موضع من نسبت به بارداری واضح نیست ، من از ایده شیردهی ، علائم کشیدگی ، ایده داشتن پاهایتان در رکاب در حالی که تیمی از پزشکان و پرستاران به شدت به مناطق پایین شما خیره می شوند ، وحشت دارم. و بچه دار شدن مثل فیلم ها نیست. وقتی خواهرزاده ام به دنیا آمد ، به خواهر شوهرم بچه ای تازه شسته شده و کروبی که به خوبی در پتو پیچیده شده بود ، داده نشد. در عوض ، اندکی پس از خارج شدن از رحم او ، خواهرزاده ام به طور غیررسمی بر روی سینه او جمع شد ، بدون پتو ، خون آلود و از لجن می چکید.

زایمان لعنتی بر بدن آسیب زا است. منطقی است که هفته دو yuezi همه چیز در مورد “گرم کردن” و ترمیم بدن است.

هفته سه با سوپ گیاهی مرغ سیاه آغاز شد ، اعتقاد بر این است که هورمون های مادر جدید را تنظیم می کند و به عملکرد کلیه و کبد کمک می کند. ظاهر مرغ سیاه با نام مستعار مرغ سیلکی می تواند آزار دهنده باشد ، از پوست تا استخوان سیاه است.

تهیه سوپ آسان است ، یکی از مواد اصلی فقط زمان است. پس از سفید کردن مرغ ، زنجبیل ، ریشه گلپر ، گوجی بری ، خرما قرمز ، ریشه گل مایل به شیر ، ریشه گیاه ، شراب برنج ، روغن کنجد و آب اضافه کنید. فقط بگذارید 45 دقیقه بجوشد و سوپ خوب آماده شود.

همانطور که مواد گرم کننده را خرد می کردم ، ساتوت می کردم و م braرده می کردم ، قلبم پر از محبت خواهرزاده ام می شد. همانطور که به یاد می آوردم همه او مثل کوفته و جدی روی صورت برادرم که او را به سمت من نگه داشت ، یادم افتاد ، تقریباً گریه کردم.

دفعه بعدی که غذا را رها کردم ، برای خواهرزاده ام یک خط تولید درست کردم و او را در آغوشم گرفتم. در واقع چیزی در مورد بوی جدید کودک وجود دارد. این عطر معصومیت و امید است.

غذای مورد علاقه من برای تهیه گئونگ چو بود – پای خوک ها و خورشت زنجبیل. این یکی از معروف ترین غذاهای یوئزی است و اعتقاد بر این است که باعث افزایش شیر می شود و من آن را در هفته چهارم یوئزی سرو کردم. هنگامی که پای خوک ها از بقال می رسد ، آنها سخت محکم هستند ، شما نمی توانید تصور کنید که آنها به یک چیز ذوب کننده نرم و غیر متحرک تبدیل شوند. اما با گذشت زمان ، پای خوک های فرومایه به یک شاهکار آبدار تبدیل می شود و به راحتی از استخوان می لغزد. برادرم اظهار داشت که این بهترین انتخاب گیونگ است که او چشیده است.

به نقل از اظهارات سرآشپز مشهور اریک ریپرت در مصاحبه ای در سال 2017 ، “وقتی غذا با عشق تهیه می شود ، افرادی که آن را می خورند احساس می کنند … شما می توانید عشق موجود در غذا را احساس کنید.”

همانطور که ماه خود را در قرنطینه غوطه ور در این پروژه عجیب گذراندم ، فهمیدم که دوست داشتن خواهرزاده ام تصمیمات زندگی من را اشتباه نمی گیرد. هرچه بیشتر خرد ، ساطور و بریان می کردم ، احساس گرم شدن علاقه های خود نسبت به خواهرزاده ام بیشتر می شد و احساس گناه این که دختر کامل نیستم آرام آرام از بین می رود.

Yuezi قرار است مادر جدید را گرم کند اما قلب یخی این آشپز را نیز ذوب کرد.

کایلا یو روزنامه نگار ساکن لس آنجلس است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>