مولی باز ، ستاره آشپزی اینستاگرام ، می خواهد نحوه استفاده از نمک را به شما بیاموزد

[ad_1]

هدیه رفتن به میزبان شما چیست؟

معمولاً فقط یک بطری شراب. اما این روزها اگر خیلی احساس آمادگی کنم ، یک کیک نان درست می کنم. من هر روز یک کیک چای یا یک کیک نان درست می کنم. من عاشق این نیستم که وقت زیادی را برای پخت و پز صرف کنم ، و کیک های قرص نان معمولاً فقط بهم ریخته و هم می زنند. آنها بسیار خوشمزه تر از آن هستند که باید به آنها داده شود که چقدر باید برای آنها تلاش کنید. من به تازگی دستورهای زیادی برای تهیه کیک نان خوشمزه تهیه کرده ام که به نوعی در جیب عقب من است. من یک کیک ماست Earl Grey دارم که خیلی خوب است. در کتاب من فقط دو دستور العمل برای کیک های قرصی منتشر کردم – یکی برای کره قهوه ای و نان موز لبنه ، و دیگری برای کیک گریپ فروت و روغن زیتون ، و هر دو به نظر می رسد خیره کننده است اما اجرای آنها بسیار آسان است.

غذایی که بیشتر اوقات در طی همه گیری می پختید چیست؟

کلیشه ای است اما لوبیا! حداقل در ابتدا من همیشه عاشق لوبیا بوده ام و همیشه لوبیا را از ابتدا درست می کردم ، اما در ابتدا تکرار می شد. و من هم نوعی ساختن تورتیلا خودم را داشتم.

چه ابزاری در آشپزخانه شما بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد؟

میکروپلن ابزاری است که من همیشه از آن استفاده می کنم و ابزاری است که در این کتاب با آن روبرو خواهید شد ، زیرا من با بسیاری از پوست لیمو غذا می پزم و با سیر رنده شده زیادی می پزم و این عالی است ابزاری برای آن چیزها.

تصویر محصول

میان وعده مورد علاقه شما چیست؟

عصرها ما در خانه خود مقدار زیادی پاپ کورن درست می کنیم. در کتاب من یک دستورالعمل وجود دارد به نام راه درست ساخت پاپ کورن زیرا من احساس می کنم بسیاری از مردم این کار را به روش غلط انجام می دهند و در واقع یک تکنیک در رابطه با پاپ کورن وجود دارد که احتمالاً خیلی ها به آن فکر نمی کنند! ما مقدار زیادی پاپ کورن با مخمر غذایی و فلفل حلب یا فلفل سیاه روی آن می خوریم. این یک میان وعده است که ما آن را شلاق می زنیم.

حساب های غذایی مورد علاقه شما در اینستاگرام چیست؟

بتی لیو! حساب اینستاگرام او بسیار خوشمزه و الهام بخش است. او تازه با كتابی به نام بیرون آمد شانگهای من که از کودکی و از خانواده اش دستورالعمل چینی دارد. و شخص دیگری که باید دنبال کند It’s Holly است. او فقط بلندپروازترین آشپز خانگی است که من تاکنون دیده ام. او پروژه را بر روی پروژه حل می کند ، و در آشپزخانه بسیار کنجکاو است و تماشای آشپزی او در وسایل کار بسیار خوشحال کننده است. این دو حساب – هر زمان که در داستانهای من ظاهر می شوند ، بلافاصله آنها را تماشا می کنم.

احمقانه ترین چیزی که می پزید یا می خورید چیست؟

احمقانه ترین چیزی که می خورم ، تا جایی که هیچ مهارتی در کار نباشد ، جمع کردن است. بنابراین مانند بوقلمون ، پنیر ، و من یک چاقو را درست در ظرف خردل قرار می دهم ، آن را درست روی بوقلمون ، بدون نان یا هر چیز سلاط می کنم ، و یک ترشی شوید را داخل آن پر می کنم.

آیا شما نظر غذایی غیر محبوب دارید؟

من عاشق شکلات نیستم. میدانم. فقط برای من طعم بدی دارد. من تجربه بد یا چیز دیگری نداشتم ، من فقط بدون جوانه های چشایی که بقیه دارند متولد شدم و می دانم که از دست می دهم. من به این فکر کرده ام که برای آن هیپنوتیزم شوم.

جنی سینگر نویسنده ستادی برای زرق و برق تو می توانی دنبالش کن در توییتر.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>