نقد و بررسی فیلم Zola: این چیزی بیش از یک آخر هفته وحشی است که به اشتباه رفته است

[ad_1]

همانطور که ضرب المثل دیجیتالی نسبتاً جدیدی می گوید: «هر روز توییتر یک شخصیت اصلی دارد. آرزو کنید که آنها نباشید. ” و گرچه این توصیه کاملی برای سکوهایی است که در آن یک توییت ناآگاهانه باعث می شود غریبه ها با عصبانیت در موارد ذکر شده شما ظاهر شوند ، اما بعضی اوقات شخصیت اصلی بودن امتیازات خود را دارد. حداقل این در مورد Aziah “Zola” Wells صدق می کند ، که موضوع ویروسی سال 2015 او تبدیل به بزرگترین حماسه استریپ در دهه گذشته شد – بسیار عالی ، اکنون یک فیلم است. زولا فیلم ، اکنون در سینماها.

هنگامی که ولز آن موضوع معروف 148 توییتی را در اکتبر 2015 نوشت – درست قبل از اینکه بخواهیم موضوعات را به صورت یکپارچه در سیستم عامل ایجاد کنیم – او عمدتاً سعی داشت آخر هفته ای سرگرم کننده ، اگرچه خطرناک و تقریباً باورنکردنی باشد. زولا این فیلم داستان زندگینامه ای زولا (با بازی تیلور پیج) ، پیشخدمت و رقصنده عجیب و غریب است که یک روز پس از ملاقات با یک دوست جدید به نام استفانی (رایلی کیو) ، که یک نوار استریپ است ، یک سفر جاده ای را به تامپا ، فلوریدا آغاز می کند. در طول آخر هفته ، استفانی و زولا با چالش های وحشیانه ای روبرو می شوند ، علت های زیادی دلال محکم سابق ، ایکس (کلمن دومینگو) است. کاملاً روشن می شود ، خیلی سریع این سفری نیست که زولا در آن ثبت نام کرده است.

همانطور که در موضوع اصلی وجود دارد ، زولا این فیلم آزادی ، پیچیدگی ها و محدودیت های صنعت کار جنسی ، ارتباط رسانه های اجتماعی و شکنندگی را که می تواند با دوستان سریع ساخته همراه باشد ، به تصویر می کشد. افتتاح با یک خط نمادین از موضوع اصلی توییتر – “شما می خواهید داستانی را بشنوید که چرا من و این عوضی اینجا افتاده ایم؟” – ولز تصویر فیلم از تجربه خود را غیرعادی می داند.

با مجوز از مجموعه اورت

“من با دقت کمی متعجب شدم. به نوعی احساس می شد که دوباره به آنجا برمی گردم. ”ولز می گوید زرق و برق. “و احساسات زیادی از من وجود داشت زیرا ، می دانید ، این چیزی بود که واقعاً اتفاق افتاد.”

اما او همچنین فکر می کند این فیلم برای خودش موجودی مستقل است. او می گوید تماشای آن به او کمک کرده تا با احساساتی که از این تجربه دارد کنار بیاید.

“بله ، این برای من اتفاق افتاد. ولز می گوید: “اما حالا این یک قطعه هنری جداگانه است ، درست است؟” و حالا می توانم آن را تماشا کنم و کاملاً سرگرم شوم. این من نیستم. این تیلور است. من فکر می کنم این به من کمک می کند تا کاملاً پردازش و بهبودی پیدا کنم. “

کارگردان Janicza Bravo در سال 2017 وارد پروژه شد و نمایشنامه نویس Jeremy O. Harris را به خدمت گرفت تا فیلمنامه را با او کامل کند. او می گوید وقتی این موضوع را در سال 2015 خواند ، دانست که این داستانی است که می خواهد تعریف کند. روحیه ، لحن و زیبایی فیلم از شکوه و عظمت برخوردار است و شخصیت ها کاریکاتورهای عمدی هستند: زولا ، یک شخصیت غیر جدی ، باهوش خیابانی اما بیش از حد اعتماد به نفس. استفانی ، غیرقابل اعتماد و در سیاه چهره غیر تخریب شده. و X ، از نظر عمل و خواست بی پروا. آنها به طور همزمان همان چیزی هستند که شما تصور می کردید و آنهایی که احتمالاً تصور نمی کنید.

در مقابل این استفاده از صدا (یا عدم استفاده) صدا از براوو است – “ding” توییتر ، انعطاف اغراق آمیز صدای پیج و سکوت که شما را مجبور به حساب کردن با اعمال به تصویر کشیده می کند. Bravo انتظارات شما را به طرز ماهرانه ای مرتب می کند زولا؛ آنچه فکر می کنید صرفاً مسخره ، روشن و خنده دار باشد در واقع بسیار قدرتمندتر است.

براوو می گوید: “این کمی آب نبات است و کمی هم سواری است.” اما همچنین ، بسیار استرس زا و واقعاً ضربه زننده است. اینجا یک پیام است ، و سیاست وجود دارد ، و شما می خندید. و شما از خود می پرسید ، “حال من خوب است؟ و آیا من با مردم رفتار خوبی دارم؟ ” و شما احتمالاً این کار را نمی کنید و این خوب است. اما با دانستن این نکته در مورد خود ، از این مسئله دور شوید و سعی کنید کارهای بهتری انجام دهید. “

با این همه چیز بسته بندی شده در این فیلم ، زولا احتمالاً شما را کمی گیج ، اگر ناتمام نماند ، ترک خواهد کرد که آیا چیزی را از دست داده اید؟ و این درخشش آن است: اکنون ، شما باید بارها و بارها آن را تماشا کنید تا اطمینان حاصل کنید که داستان کاملی از چگونگی دقیقاً ریزش زولا و آن عوضی را در دست دارید.

کووی بیاکولو نویسنده و روزنامه نگار است. او را در توییتر دنبال کنید koviebiakolo.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>