نقد و بررسی Minari: شما باید این نگاه را یک تجربه مهاجرتی ببینید که به طرز حیرت انگیزی جهانی است

[ad_1]

آنچه در مورد سفر پدرم به ایالات متحده می دانم این است: هنگامی که شش ساله بود قبل از سوار شدن با قطار به شهر نیویورک ، با یک قایق از هنگ کنگ به سانفرانسیسکو سفر کرد ، جایی که او و پدربزرگ و مادربزرگ من در یک آپارتمان تنگ با یک وضعیت بد اقامت گزیدند نمای بزرگراه لانگ آیلند در کوئینز.

تمام جزئیات دیگر MIA هستند ، مانند اینکه صحبت از کانتونی به انگلیسی رفتن چگونه بود ، یا اینکه چگونه او به یک شهروند طبیعی تبدیل شد ، یا اینکه به عنوان یک کودک چینی در فلاشینگ در دهه 1960 رشد کرد ، چگونه بود. او فردی نیست که نوستالژیک شود و همه نشان های جهان این مسئله را از او دور نمی کنند. (سعیم را کردم.)

بنابراین وقتی تماشا کردم تهدید کننده، اکنون در سینماها و در اتاق نمایش A24 در حال پخش ، احساس کردم که کمی از آنچه ممکن است برای او و من باشد ، نگاه می کنم ناینائی و آره وقتی آنها به شهر نیویورک رسیدند. این فیلم خانواده ای را که اصالتاً اهل کره جنوبی هستند – یعقوب ، همسرش ، مونیکا و فرزندانشان ، دیوید و آن – دنبال می کند ، زیرا آنها با راه اندازی مزرعه ای در آرکانزاس (از نظر فنی رویای یعقوب است) آرزوی آمریکایی خود را دنبال می کنند ، که عمدتا از نگاه دیوید مشاهده می شود.

ما همه چالش های تجربه مهاجران را می بینیم ، اما آنچه جرقه ای در این ماجرا ایجاد می کند ، ورود مادر مونیکا ، سونجا است. دیوید برای اولین بار است که با او ملاقات می کند و به زودی او را صدا می کند که مادربزرگ “واقعی” نیست – او کوکی نمی پزد ، قسم می خورد ، لباس زیر مردانه می پوشد.

این یک تصویر نقطه ای از قطع ارتباط بین مهاجران نسل اول و نسل دوم ، یا مهاجران و متولدین کشور جدید است. من ناینائی در زندگی خود هرگز به خمیر شیرینی دست نزده است. او وونتون را می پزد و فقط دستمال سفره را جمع می کند و دستمال های کمی استفاده شده را از میز شام جمع می کند تا در وعده بعدی به شما بدهد. او یک بار پاهای قورباغه را با کم فروغ سفارش داد و آنها را از بالای میز رقصید. من ، که در نواحی نیویورک و مادربزرگ ایتالیایی-آمریکایی در کنار مادر بزرگ شده ام ، کاملاً آگاه شدم که این چیزهای مادربزرگ آمریکایی شما نیست.

حسن نیت ارائه می دهد مجموعه اورت

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>