نمایش های تلویزیونی به نوجوانان کمک می کند تا از قلدری ، افسردگی استفاده کنند: مطالعه

[ad_1]

قلدری ، افسردگی
منبع تصویر: TWITTER / @ THEFILMUPDATES

نمایش های تلویزیونی به نوجوانان کمک می کند تا از قلدری ، افسردگی استفاده کنند: مطالعه

آیا نمایش های تلویزیونی مانند ’13 دلیل چرا ‘می تواند به نوجوانان کمک کند تا از قلدری ، افکار خودکشی ، افسردگی و سایر مسائل بهداشت روانی استفاده کنند؟ بله ، محققان می گویند ، اما فقط وقتی این مسائل با همدلی به تصویر کشیده شود. این مطالعه نشان می دهد که این نوع داستانهای چالش برانگیز و واقع گرایانه جوانان را به گفتگو و یادگیری بیشتر درباره بهداشت روان الهام می دهد

یلدا اولز ، محقق از دانشگاه کالیفرنیا – لس آنجلس ، گفت: “تحقیقات ما نشان داد هنگامی که نوجوانان تلویزیون را نشان می دهند که مسائل مربوط به سلامت روان را نشان می دهد ، آنها در واقع با همسالان ، والدین و شرکای خود در مورد آن صحبت می کنند.”

برای این مطالعه ، که در مجله تحقیقات اینترنت پزشکی منتشر می شود ، این مرکز مطالعات مختلفی را انجام داده است که مجموعه بحث برانگیز نتفلیکس “13 دلیل چرا” را بررسی کرده است.

این یک درام نوجوان است که برای اولین بار در سال 2017 پخش شد و به دلیل به تصویر کشیدن تصاویر خودکشی ، تجاوز جنسی ، خشونت خانگی ، قلدری ، بی خانمانی و تیراندازی در مدرسه مورد تحسین و محکومیت جهانی قرار گرفت.

این تیم می خواست یاد بگیرد که چگونه این برنامه بر سلامت روانی نوجوانانی که آن را مشاهده می کنند تأثیر می گذارد.

در مطالعه ای که روی 157 کودک 13 تا 17 ساله از سراسر کشور انجام شد ، 68 نفر فصل 3 “13 دلیل چرا” را تماشا کردند ، در حالی که بقیه تماشا نکردند.

همه شرکت کنندگان در ابتدای مطالعه درباره بهداشت روانی ، افسردگی ، قلدری ، حمله جنسی و موضوعات مرتبط با آن یک نظر سنجی را به پایان رساندند و در پایان س thatال دیگری پرسید که آیا آنها در مورد این مسائل اطلاعاتی را جستجو کرده اند یا خیر.

تقریباً تمام نوجوانان – 62 از 68 – كه این برنامه را تماشا كردند ، گزارش كردند كه به دنبال اطلاعاتی در مورد موضوعات بهداشت روان در رابطه با آنچه می دیدند ، بوده اند.

اکثریت قریب به اتفاق آنها همچنین در مورد موضوعاتی که با دیگران مطرح کرده بود بحث کردند – به ویژه خودکشی ، بهداشت روانی و قلدری.

این گزارش توصیه می کند ، مانند تهیه کنندگان “13 دلیل چرا” ، استودیوها منابع دقیق و معتبری را با اطلاعات دقیق برای همراهی نمایش های تلویزیونی و فیلم های طراحی شده برای نوجوانان که به سلامت روان و مسائل مربوطه می پردازند ، ایجاد و فراهم کنند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>