نورما کمالی در 75 سالگی از همیشه قویتر است

[ad_1]

نورما کمالی جایگاه دائمی در تاریخ مد کسب کرده است. پیرمرد 75 ساله کت افسانه ای کیسه خواب را خلق کرد. او شلوار جین را برای استودیوی 54 طراحی کرده است. آن ظاهر معروف فارا فاوست با موهای غول پیکر و لباس شنای قرمز است؟ این کت و شلوار Norma Kamali است. کمالی به معنای واقعی کلمه در یک موزه است – طراحی های او در Met و Smithsonian نگهداری می شود.

طراحان مشهور دیگر ممکن است دهه هشتم خود را با واکس زدن درباره روزهای خوب گذشته ، تماشای جوایز موفقیت های زندگی خود را ببینند. نه کمالی. او جوایز را می پذیرد ، اما همچنین یک خط سیال جنسیتی ایجاد کرده است. او به استخدام مدل های متنوع ، از جمله مدل های قدیمی با موهای نقره ای طبیعی ، افتخار می کند. او مرکز پایداری است. کارهای اولیه کمالی در حال حاضر کلاسیک به حساب می آیند ، اما او همچنان مطرح است – JLo و Lizzo هر دو در ماه های اخیر در Norma Kamali دیده شده اند.

کمالی با همان گواهی 75 ساله دیگر می گوید: “ایده دموکراتیک و فراگیر به این معنی است که لباس های من باید در دسترس زنان در هر سنی باشد ، که هستند و در دسترس همه جنسیت ها باشد.” قدیمی ها برای بحث در مورد بلیط پارکینگ استفاده می کنند. او می گوید: “لباس باید برای همه باشد.” “این باید همه احساس خوبی داشته باشند.”

کمالی به دلیل جوان بودن بسیار مورد ستایش قرار می گیرد. او می تواند پایش را روی سرش بگذارد ، و در کتاب جدیدش ، من شکست ناپذیر هستم، او درباره رژیم و مراقبت از پوست سخنان زیادی دارد. اما او کاملاً واضح است که راز احساس جوان بودن این است: به ارزشهای خود پایبند باشید اما به پیشرفت ادامه دهید. وی می گوید: “از همان اوایل فهمیدم كه هدف من قبل از هر چیز داشتن زندگی خلاقانه و خدمت به زنان است.” زرق و برق. “در 70 سالگی من بیشتر از هر زمان دیگری به هدفم مرتبط می شوم.”

کارهای کمالی همیشه در مورد توانمند سازی زنان بوده است ، مدتها قبل از اینکه به یک واژه جذاب شرکت تبدیل شود. برای گلمور با انجام ستون Work ، او اسرار هشت دهه زندگی را به پایین و لباس پوشیدن برای موفقیت ریخت.

چگونه یاد گرفتم مرزبندی کنم

خوب ، من 75 سال دارم ، بنابراین من سالهای زیادی بیش از شما داشته ام تا بفهمم چه چیزی مفید است و چه چیزی مفید نیست! من اینگونه متولد نشده ام. برای کشف برخی از این موارد زمان زیادی لازم بود و من هنوز هم چیزها را کشف می کنم. در واقع پاسخ این است: این یک روند است. تا زمانی که آگاهانه به راه حل ها و بهبود و انتقال زندگی و ذهن و روح خود متعهد باشید ، این سرعت با سرعتی که قرار است برای شما اتفاق بیفتد رخ می دهد. من هنوز سعی می کنم زندگی را رقم بزنم. اما من احتمالاً بیشتر از شما کارهای حل شده دارم ، فقط به این دلیل که من بزرگتر از شما هستم و فرصت کردم اشتباهات و اصلاحات بیشتری انجام دهم.

بعد از یک روز خوب چگونه با خودم رفتار می کنم

من واقعاً چنین رفتاری با خودم ندارم. این بخشی از برنامه روزمره من نیست. اگر واقعاً روز خوبی داشته باشم ، اندورفین ها و سروتونین در حال کار هستند و این باعث می شود که به چیزهای جدیدتری فکر کنم ، زیرا احساس اطمینان می کنم ، احساس خوبی نسبت به خودم دارم. بنابراین من احساس می کنم مانند ایده ای که داشتم و مطمئن نبودم که ممکن است موضوعی باشد که دنبال آن خواهم شد.

بعد از یک روز بد چگونه با خودم رفتار می کنم

یا سعی می کنم ماساژ یا طب سوزنی بزنم یا مدیاتاسیون بیشتری انجام دهم و تمرین کنم ، تمرین کنم ، تمرین کنم. اگر مجبور باشم به یکی از آن موارد یا همه موارد بالا می روم! این ابراز عشق به خود نسبت به من است ، و تعادل بخشی از منفی ، درد ، غم از دست دادن را متعادل می کند. ما این کار را به اندازه کافی انجام نمی دهیم – فقط با چیزی که قصد دارد شما را آرام کند ، توقف کرده و چرخه اضطراب را بشکنید ، کمی استراحت کنید. تمرین فقط می تواند به معنای بالا رفتن و پایین آمدن از یک پله چند بار باشد ، فقط برای رفتن به اندورفین ها ، رفتن سروتونین ، داروهای سالم.

زمانی که من آن را در محل کار خرد کردم

من موفقیت های زیادی کسب کرده ام. من انواع مختلفی از موفقیت را داشته ام. و برخی از موارد واضحی که همه از آنها می دانند احتمالاً به خوبی برخی از مواردی که هیچ کس از آنها نمی دانسته احساس خوبی ندارند ، مثل اینکه من الگویی بسیار دشوار و دشوار ساخته ام و آن را به طرز فوق العاده حرفه ای انجام می دهم . این جایزه عزت نفس است. جوایز بسیار مفیدی هستند ، به خصوص برای یک طراح جوان ، پاداش می تواند اعتماد به نفس را به همراه داشته باشد – شاید شما مطمئن نیستید که می توانید اجاره خانه را پرداخت کنید ، اما متوجه شدید که باید با این کار ادامه دهید. اما زندگی بالا و پایین می رود ، بالا و پایین می رود. وقتی اوضاع واقعاً خوب پیش می رود ، وقت آن است که آماده باش شدید و آماده شوید تا یک فشار جدی به پایین وارد نکنید. شما باید بفهمید که چگونه یک سطح را حفظ کنید. برای پیش بینی خوب و بد و فراز و نشیب ها به فکر و پردازش زیادی نیاز است.

روال صبح من

من روال را دوست دارم. آنها بسیار زمین گیر هستند ، خصوصاً برای کسی مثل من که شخصیتی دارد که با تغییر و ایجاد اختلال رشد می کند. صبح و شب هر روز هر آشوبی که ایجاد می کنم لنگر می اندازد. صبح وقتم را می گیرم. خیلی زود بیدار می شوم ، گاهی اوقات ساعت 4:30 یا 5. من ساعت 6:30 مشغول به کار هستم ، اما وقت دارم که مراقبه کنم ، وقت دارم که کند باشم. من تختخوابم را مرتب می کنم ، به سگم غذا می دهم ، چای می گذارم – من کارها را به روشی روشمند انجام می دهم. من هر روز صبح مدیتیشن فعال انجام می دهم که از طریق COVID برای من بسیار مفید است. یک مراقبه فعال در صبح خون شما را به جریان می اندازد ، ذهن شما را به سمت حرکت می اندازد ، اما با سرعت خوبی. شما از صفر به ترافیک نمی روید. این به شما کمک می کند تا به روز تبدیل شوید.

چگونه با ناامیدی کنار بیایم

این فرآیند همزمان با بالغ شدن است. اولین باری که ناامید شدید ، بسیار عمیق است زیرا شما برای اولین بار در بزرگسالی می فهمید – مادر و بابا قرار نیست به شما کمک کنند ، و زندگی واقعی عوضی است. اما همانطور که بیشتر از این تجربیات خود را می آموزید: وقتی زمین خوردید ، سریع بلند شوید. بله ، گریه کن بله ، احساس ضعف کنید! اما اجازه ندهید که آن روزها ادامه داشته باشد زیرا اکنون وارد یک منطقه تاریک شده اید و بیرون آمدن از آن واقعاً سخت است. مراقبه برای داشتن نگرش مثبت هنگام صبح که از خواب بیدار می شوید ، صرف نظر از اینکه روز قبل وحشتناک باشد ، بسیار مفید است. اگر می توانید نگرش مثبتی داشته باشید ، آنقدر ترس ندارید. شما هنوز می ترسید ، اما امید وجود دارد. هر انسانی که می تواند امیدوار باشد فرصتی برای زنده شدن دارد.

شغل رویایی من از کودکی

می خواستم نقاش شوم. میکل آنژ برای من همه چیز بود. اگر در نوجوانی اتاق من را می دیدید ، دیوارها با هر چیزی از میکل آنژ پوشانده شده بود. من در سنین جوانی در حال مطالعه آناتومی بودم و فقط فکر کردم که شکل انسان بسیار خارق العاده است – حرکت بین ماهیچه ها و استخوان ها ، و پوست روی استخوان ها ، حرکات و دست ها و عبارات صورت – که بسیار جذاب برای من مادرم توجه من را جلب کرد که فکر نمی کند قرار است اجاره خانه را بپردازد و اینکه خودش را در بزرگسالی در حال پرداخت اجاره من نمی داند. من پیام را دریافت کردم خوشبختانه بورس تحصیلی و کمک هزینه نقاشی دریافت کردم. نقاشی من به من کمک کرد تا از دانشگاه عبور کنم و در نهایت رشته تصویرگری مد را در FIT شرکت کردم.

اولین کار واقعی من

من از مد متنفر بودم [in the early 60s] چون بود مردان دیوانه مد – خیلی شبیه شخصیت من بود. کرست ، کمربند پارچه ای ، کمربند ، جوراب ساق بلند ، کلاه متناسب ، کفش – من آن را متناسب نمی کردم. بعداً از آن قدردانی کردم ، اما در آن زمان برای من خیلی سختگیرانه بود. و بنابراین اولین مصاحبه شغلی من در صنعت مد ویرانگر بود. این یکی مملو از عینیت بود. به یاد دارم که با گریه از اداره خارج شدم و تصمیم گرفتم که در نیویورک تایمز بگردم که در آنجا می توانی شغل پیدا کنی ، و در دفتر یک شرکت هواپیمایی روزنه ای برای کار وجود داشت. من نمی دانم چگونه شغل را پیدا کردم زیرا امروز هم با دو انگشت تایپ می کنم ، اما آن را پیدا کردم و می توانستم هر آخر هفته رفت و برگشت به لندن را با 29 دلار سفر کنم. این لندن در آغاز بسیار بسیار بسیار بسیار مهمی بود که انقلاب نامیده می شود. این تاثیری در تفکر من داشت. من 100٪ به مد ، موسیقی و هنر و فیلم ها ربط داشتم. به عنوان یک کودک بومر ، در کنار مردمم بودم! تمام کاری که اکنون انجام می دهم در نتیجه بذری است که در آن زمان کاشته شده است.

موضع من در مورد کمال گرایی

من کمال گرا هستم و به آن افتخار می کنم. برای مدت زمان طولانی ، کمال گرا بودن انتقاد بود. اما من به تلاش برای رسیدن به تعالی اعتقاد دارم. انجام آن بسیار دشوار است اما هرچه تلاش کنید تا به آنجا بروید ، می توانید به آن نزدیکتر شوید. به ندرت می توانید به آن برسید ، اما به شما می آموزد که توانایی انجام چه کاری را دارید. هر چیزی که دستیابی به آن آسان نیست ارزش داشتن آن را دارد زیرا برای بدست آوردن آن باید به مناسبت آن بلند شوید. ما هرگز کامل نخواهیم شد ، این بخشی است که شما نیز باید در ذهن خود داشته باشید. اگر کامل نباشید ، انسان هستید. اما کمال باید بخشی از مکالمه باشد.

آنچه مردم از شغل من نمی فهمند

این یک کار رویایی است زیرا یک کار خلاقانه است و اگر فردی خلاق باشید بسیار برآورده کننده است. هر زمان مجموعه ای را ایجاد می کنید ، این امر بسیار اعتیاد آور است زیرا می خواهید مجموعه بعدی را انجام دهید. چیزی که اکثر مردم متوجه آن نیستند – تعهد بسیار زیاد است. این یک تعهد عظیم در زمان ، در انرژی شخصی است ، و همه جانبه است.

بهترین مشاوره پولی که تاکنون گرفته ام

واقعاً دانستن در مورد تجارت و اقتصاد بسیار مهم است. من تصمیم گرفتم که تنها مالک شرکت خود باشم ، این بدان معناست که در طول زندگی حرفه ای خود سرمایه خود را دوباره در شرکت خود سرمایه گذاری کردم. از نظر من این به معنای آزادی تصمیم گیری بود و لازم نیست که توسط کمیته طراحی شود یا از تاجران تصویب شود که شاید جنبه تجاری آن را درک کنند اما نه اصل خلاقیت و جوهر آنچه مردم در آن لحظه به آن نیاز دارند. تصمیم گرفتم سعی کنم هر دو را انجام دهم.

هدیه رفتن به میزبان

روغن زیتون. من محصولات را با روغن زیتون درست می کنم ، روغن زیتون می فروشم ، یک روغن زیتون دارم که فقط برای شرکت من مخلوط ویژه ای است. روغن زیتون هدیه ای است که همه می توانند از آن لذت ببرند و محصولی است که قرن ها بخشی از تاریخ جهانی ما بوده است. من عاشق آن هستم ، بنابراین دوست دارم آن را به اشتراک بگذارم.

چگونه راه خود را پیدا کردم

در اوایل کارم ، لحظه ای فکر کردم که “من چه کار می کنم؟ مردم در حال یافتن درمان سرطان هستند و من نگران یک اینچ طول سجاف هستم. آیا کاری که من انجام می دهم ارزش دارد؟ ” من بسیار جدی بودم که در مورد انتخاب شغلی خودم چقدر تعارض دارم. و بعد تصمیم گرفتم که واقعاً توجه کنم ، و فهمیدم که لباس – نه فقط لباس من بلکه لباس هر طراح – واقعاً روی بسیاری از تجربیات زندگی تأثیر می گذارد. هنگامی که با شخصی که قصد ازدواج دارید ملاقات می کنید ، یا هنگامی که یک موقعیت خاص ، عروسی یا هر آنچه که در آن هستید را تجربه می کنید ، آنچه پوشیده اید بخشی از تجربه حسی است. شروع کردم به فکر کردن [about my work] چگونه با موسیقی ارتباط برقرار می کنم – موسیقی لحظه ای از زمان لهجه ها را نشان می دهد. هر لحظه ای که برای من معنی دار بود ، صدا بخشی از آن بود.

موارد ضروری روز کاری من

صبح چای سبز می خورم و سپس در طول روز زنجبیل و لیمو می خورم. من خودم آنها را درست می کنم ، و اگر می خواهم مسافرت بروم یا قادر به انجام آن در خانه نیستم ، تعداد زیادی از آن بطری های کوچک سم زدایی لیمو زنجبیل وجود دارد ، و آنها را می خرم و در محل کار خود در یخچال نگهداری می کنم نصف بطری را داخل یک فنجان آب داغ بریزید. من هر روز از فنجان استارباکس قابل استفاده مجدد خود استفاده می کنم. من همه افراد شرکت را خریداری کردم تا بتوانیم جلوی پرتاب لیوان های کاغذی را بگیریم.

تصویر ممکن است حاوی: نوشیدنی ، نوشابه ، نوشیدنی و لیوان باشد

جام سرد استارباکس گراند

من برای هر چیز دیگری از iPad استفاده می کنم ، اما یک دفترچه یادداشت کوچک برای طراحی همه چیز دارم. من سعی کردم روی کامپیوترم طرح بکشم اما فقط کاغذهای زیر دستم را دوست دارم. من سبک سفر می کنم زیرا وقتی در محل کارم هستم در اتاق نمونه ، اتاق فروش ، اتاق استودیو هستم – ما پنج طبقه داریم. من کتابهای مولسکین را دوست دارم – یک نوع مولکین معمولی برای من یک هفته دوام خواهد آورد. من آنها را برای مدت زمان مشخصی ثبت کرده ام و اگر به دنبال یادداشت یا طرح هستم و بعد از پایان یک فصل آنها را دور بریزم ، می توانم به آنها مراجعه کنم. من از قلم های نمدی زیاد استفاده می کنم ، سایه های آنها پر می شود و اینها معمولاً انواع سریع طرح هستند ، بنابراین من می توانم با یک قلم ضخیم تر ، موارد زیادی را بپوشانم.

نوت بوک

نوت بوک کلاسیک Moleskine

جنی سینگر نویسنده ستاد Glamour است. تو می توانی دنبالش کن در توییتر.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>