چگونه می توان با رطوبت دیوارهای خود در هنگام استفاده از مونسون کنار آمد

[ad_1]

تصویر نماینده
منبع تصویر: FREEPIK

تصویر نماینده

بسیاری از مردم معتقدند که رطوبت در دیوارها به دلیل نقص دیوار ، کفپوش یا سقف در خانه همسایگان ما است. با این حال ، حتی یک سرویس بهداشتی با کاشی کاری ضعیف نیز می تواند باعث ایجاد لکه های مرطوب بر روی دیوارهای خارجی شود و اتاق خواب و معابر شما را بد جلوه دهد. Parikshat Hemrajani ، یکی از بنیانگذاران Hipcouch ، یک شرکت طراحی داخلی می گوید: “رطوبت منجر به لایه برداری رنگ ، قالب ، قارچ ، نشت و چسباندن خانه می شود. در صورت عدم توجه به آن ، رطوبت می تواند به دیوارها و ساختار خانه آسیب جدی برساند. ، بنابراین توصیه می شود به محض مشاهده رطوبت روی دیوارها سریعاً اقدام کنید. “

همراجانی در ادامه مواردی را که می توان برای مراقبت از رطوبت دیوارها در هنگام مونسون انجام داد:

به دنبال دیوارهای ترک خورده باشید

ترک دیوارها می تواند به دلیل تغییرات آب و هوایی ظاهر شده و به ساختار خانه شما آسیب برساند. آنها معمولاً از نزدیک درها و پنجره های پنجره شروع می شوند و باعث می شوند رطوبت به درون ساختار نفوذ کند و باعث رطوبت شود. برای پر کردن چنین ترکهایی باید از بتونه با کیفیت خوب استفاده شود. پس از پر شدن چنین شکاف ها و شکاف ها ، دیوارها دوباره رنگ آمیزی می شوند. در حالت ایده آل ، این روند باید قبل از فصل موسمی انجام شود زیرا به دیوارهای شما زمان زیادی برای خشک شدن می دهد.

تهویه هوا

رطوبت زیاد در یک اتاق می تواند به دلیل عدم تهویه هوا باشد. اطمینان حاصل کنید که هوای تازه کافی به داخل اتاق ها وارد و خارج می شود. با این کار سطح رطوبت کنترل و رطوبت کم است. همچنین رطوبت به دلیل محبوس شدن بخار داخل خانه ایجاد می شود. بیشتر بخارها به دلیل آب گرم در آشپزخانه یا حمام تولید می شوند. بنابراین ، فن های خروجی را نصب کنید که تهویه مناسب هوا را تضمین می کند. اگر در همه اتاق ها پنجره دارید ، بعضی اوقات در طول روز حداقل آنها را باز نگه دارید تا هوا آزادانه جریان یابد.

از کت ضد آب استفاده کنید

پوشش ضد آب ماده ای است که برای فضای داخلی و همچنین خارجی استفاده می شود – دیوارها ، سقف ها و کف قبل از اینکه رنگ ، گچ یا کاشی کاری انجام شود. این به عنوان یک مانع برای نفوذ آب در داخل عمل می کند و همچنین باعث کاهش سرعت رطوبت می شود ، بنابراین از رطوبت جلوگیری می کند. همچنین ، نشت آب معمولاً بین اتصالات دو نوع ماده مختلف مانند کاشی و سطح گچ کاری شده رخ می دهد. در بعضی مواقع ، می تواند شکاف هایی بین کاشی ها وجود داشته باشد و به آرامی رطوبت در این بین جمع می شود که باعث نشت می شود. چنین مناطقی باید با استفاده از ترکیبات ضد آب تقویت شود. باز هم ، این بیشتر یک اقدام پیشگیرانه است که معمولاً باید هنگام بازسازی یا انجام کارهای داخلی انجام شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که این کار را قبل از اجرای موسمی انجام داده اید ، زیرا خشک شدن کامل این درزگیرها ممکن است زمان زیادی را صرف کند.

رفع دیوارهای مجاور حمام

جنبه دیگر این است که اطمینان حاصل کنید از کفپوش و دیوارهای داخلی حمام ضد آب نیستید. با این کار خروج یا پایین آمدن از تراوش متوقف می شود تا همسایگان شما که در کف زیر شما زندگی می کنند مشکلی ایجاد کنند.

انتخاب کاشی + رنگ دافع آب

هر زمان که شما رنگ آمیزی دیوارها را انتخاب می کنید ، رنگ های تخصصی را انتخاب کنید که با سیلیکون اصلاح شده و قابلیت دفع آب زیادی دارند. همچنین ، تهیه چنین کاشی های دیواری گزینه خوبی است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>