کتی پارک هونگ و شانل میلر در مورد ساختن هنر از غم و اندوه: گفتگو

[ad_1]

در کتاب او احساسات جزئی: یک حساب آمریکایی آسیایی، شاعر کتی پارک هنگ درباره لذت آنچه انگلیسی “بد” می نامد توضیح می دهد. قصیده او جشن فجور ، قرض گرفته ، “کوتاه ، خاردار و شکسته” است. همچنین تأیید است – اینکه انگلیسی زبان محدودی است ، که نمی تواند طیف کاملی از احساساتی را که افرادی که با آن صحبت می کنند یا مجبور به گفتن آن هستند احساس کند.

سکوت در زبان – فضای بین آنچه اتفاق افتاده و کلمات ناکافی برای توصیف آن – وسواسی است که هونگ با شانل میلر مشترک است. میلر یک هنرمند ، نویسنده و نویسنده است نام من را بدانید، پرفروش ترین خاطرات منتشر شده در سال 2019. این کتاب جزئیات حمله جنسی وی و پرونده قضایی متعاقب آن را به خود جلب کرده است ، که بعد از بیانیه تأثیر قربانی که میلر هنگام صدور حکم ضاربش خواند ، مورد توجه ملی قرار گرفت.

تصویر محصول

“احساسات جزئی” توسط کتی پارک هنگ

تصویر محصول

“نام من را بشناس” توسط شانل میلر

هونگ و میلر هم در کار خود با تنش ها و زیبایی های ذاتی همپوشانی هویت ها – زن ، آسیایی ، هنرمند ، بازمانده – دست و پنجه نرم می کنند. و به همین ترتیب همانطور که هونگ برای انتشار شومیز آماده می شود احساسات جزئی و در میان یک جهش ملی در جنایات نفرت علیه جوامع آمریکایی آسیایی ، زرق و برق این دو زن را به گفتگوی گسترده ای درباره صدا ، بیان خلاق و نوشتن به عنوان اقدامی سرکش دعوت کرد. سپس ، کمتر از 72 ساعت قبل از تحصن برنامه ریزی شده آنها ، یک تیرانداز در یک حمله نژادپرستانه هشت نفر ، از جمله شش زن آسیایی را کشت. قتل عام آتلانتا نه تنها خشم و اعتراض گسترده ، بلکه باعث انفجار ملی غم و اندوه در میان آمریکایی های آسیایی و متحدانش شد.

در چنین شرایطی بود که سرانجام هنگ و میلر (بیش از بزرگنمایی) با یکدیگر دیدار کردند تا البته در مورد شکستگی قلب خود صحبت کنند ، اما همچنین در مورد قدرت ، اعتماد به نفس و اهمیت گفتن داستان های ما با کلمات خودمان.


شانل میلر: بنابراین خواندم احساسات جزئی درست هنگام ضربه COVID. من خیلی فکر کردم که از آن زمان در مورد نحوه حسابداری از آمریکای آسیایی از شما س andال شده و این حساب چیست. شما در مورد چگونگی فرآیند ، رویارویی مداوم با شرایط آسیای آمریکایی صحبت کرده اید. شما همه این صحنه ها و چهره های تأثیرگذار را دارید که در کتاب متمایز هستند و به نظر غیر مرتبط می رسند ، اما در مجموع بسیار منسجم و درخشان هستند. شما کودکی در کره شهر دارید ، اما در صحنه نیز شرمساری بی نظیر ریچارد پرایور را دارید. شما ترزا هاك کیونگ چا ، شاعر را دارید. شما او را پس از پاک کردن بی رحمانه اش بازگردانید.

سوالی که الان دارم در مورد آن روند است. در حال حاضر ، با خواندن اخبار ، این میدان مین از خاطرات را تجربه کرده ام – یک رگبار دائمی از خاطرات دوباره ظاهر شده که مدتی نیست نشسته ام به آن فکر کنم. خاطرات نفرت از خود ، خاموش کردن ، س -ال از خود. من در حال بمباران شدن با تمام این صحنه هایی هستم که من نمی فهمم چگونه می توانم آنها را وصل کنم. من یک سند Word دارم که عنوان آن “آسیایی” است و من فقط در آن می ریزم.

وقتی تصمیم گرفتید این کتاب را انجام دهید و این داستان ها را تعریف کنید ، اولین پیش نویس های شما چگونه بود؟ آیا شما از تأثیر برخی چهره ها در زندگی خود و یا اهمیت خاطراتی خاص که نمی دانید اینقدر محوری است متعجب شده اید؟ من فقط می خواهم راهنمایی در مورد چگونگی شروع به مستند سازی در حالی که اخبار را از طریق لنز شخصی درک می کنیم ، بشنوم.

کتی پارک هونگ: وای خدای من ، خیلی خوشحالم که همه اینها را مطرح کردی. پاسخ این است که من نمی دانم. من به نوعی لگد می کشیدم و فریاد می کشیدم تا موضوع آمریکایی آسیایی برود. این همیشه یکی از علایق اصلی من بوده است ، اما من هرگز مستقیماً به آن نمی پرداختم. در یک زمان خاص فهمیدم که مجبورم من می خواستم با نژاد کنار بیایم ، اما مدام از رویارویی با هویت آمریکایی آسیایی خود منحرف می شدم. این کتاب قرار بود درباره نژاد ، شعر و نژادپرستی نهادی در هنر باشد. اما وقتی مدام می نوشتم ، فکر می کردم یک شکاف بزرگ وجود دارد – وقتی صحبت از آمریکایی های آسیایی آمریکایی می شود ، یک حفره بزرگ و بزرگی از شهاب در این گفتمان وجود دارد. باید می پریدم داخل و می دیدم چه چیزی پیدا می کنم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>