کلسترول ، فشار خون بالا ، دیابت در هند در حال افزایش است ، هشدار می دهد گزارش

[ad_1]

کلسترول ، فشار خون بالا ، دیابت در هند در حال افزایش است ، گزارش هشدار می دهد
منبع تصویر: FILE IMAGE

کلسترول ، فشار خون بالا ، دیابت در هند در حال افزایش است ، هشدار می دهد گزارش

در حالی که به نظر می رسد مصرف الکل و مشکلات تیروئید در بین سرخپوستان طی سال گذشته کاهش یافته است ، یک گزارش جدید بهداشتی جزئیات مربوط به افزایش سطح فشار خون ، کلسترول و دیابت را توضیح داده است ، با وجود تناسب اندام و سلامتی در کل کشور در یک دوره مورد علاقه در سراسر کشور قرار دارد. -19 قفل کردن.

طبق نمره ارزیابی ریسک سلامت (HRA) ، از هر 2 هندی 1 نفر در گروه “ریسک بالا” یا “مرز” است. این یک پیشرفت عظیم 12 درصدی نسبت به ارقام سال گذشته است که 62 درصد هندی ها در گروه “ناسالم” قرار گرفتند.

طبق آخرین گزارش GOQii India Fit Report 2021 ، اکثریت افراد با انجام تعدیلات کمی در سبک زندگی خود می توانند سالم شوند. کاهش زمان رفت و آمد و قفل شدن احتمالاً باعث می شود که هندی ها بیشتر روی سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن خود تمرکز کنند. از نظر جنسیتی ، مردان در مقایسه با زنان سالم ترند. از منظر سنی ، نسل جوان در مقایسه با نسل قدیمی ناسالم است.

فشار خون

حدود 15 درصد از کاربران BP بالایی را در سال 2020 در مقایسه با 13.4 درصد در سال 2019 گزارش کرده اند. طبق این گزارش ، این رقم طی 4 سال گذشته به طور پیوسته افزایش یافته است. حدود 35 درصد کاربران نیز گزارش کرده اند که این بیماری در خانواده وجود دارد که رقم قابل توجهی است. موارد فشار خون در بزرگسالان مسن فقط سه برابر بزرگسالان است. بنابراین می توان به راحتی گفت که افراد بالای 45 سال بیشتر در معرض ابتلا به فشار خون هستند.

دیابت

تجزیه و تحلیل انجام شده توسط یک اکوسیستم دیجیتالی کامل برای مراقبت و مدیریت دیابت نشان داد که میانگین سطح قند ناشتای قبل از همه گیری در ژانویه تا اواسط فوریه 138 میلی گرم در دسی لیتر بود در حالی که در مارس تا اواسط آوریل به 165 میلی گرم در دسی لیتر افزایش یافت . یک سوم ادعا می کند این بیماری در خانواده وجود دارد. درصد مبتلایان به دیابت سه برابر شد ، از بزرگسالان تا افراد مسن.

کلسترول

حدود 13 درصد کاربران کلسترول بالا را گزارش کردند ، رقمی که طی دو سال گذشته ثابت مانده است. از طرف دیگر ، تنها 4 درصد گفته اند که دارای مشکلات قلبی هستند که از 8.6 درصد در سال 2019 کاهش عمده ای دارد.

الکل

آمار مربوط به نوشیدن تقریباً در تمام گروه های سنی و در اکثر شهرها کاهش یافته است. دلایل بسیاری را می توان برای همین حساب کرد. برای شروع ، بزرگترین دلیل می تواند شروع قفل در سراسر کشور به دلیل همه گیری Covid-19 باشد. مسافرت محدود بود و همه مکانهای اصلی که معمولاً مردم قبلاً مانند قهوه خانه ها ، رستوران ها ، بارها و غیره می نوشیدند خاموش بودند. همه اینها به طور تجمعی نوشیدن مردم را کاهش می دهد زیرا تنها گزینه ای که برای آنها باقی مانده است نوشیدن در خانه است که برای بسیاری از افراد گزینه عملی نبود. برخی راحت این کار را کردند ، در حالی که اکثریت در میان اعضای خانواده خود از نوشیدن راحت نبودند و از این رو تعداد آنها امسال کاهش یافت.

در مقایسه با داده های سال گذشته ، کاهش قابل توجهی در تعداد افراد بیمار در هر رده سنی در سال جاری وجود دارد. این می تواند به دلیل افزایش آگاهی در مردم در مورد سطح ایمنی از طریق شیوه زندگی سالم و انتخاب مواد غذایی تغذیه ای باشد. افت سطح آلودگی در سراسر کشور نیز می تواند دلیل این امر باشد.

این گزارش همچنین نشان داد که سطح استرس در طول سال بالا است. نتیجه بررسی افزایش شاخص استرس را از 4.98 در اواسط سال به 5.11 در پایان سال نشان می دهد. در حال حاضر 45 درصد با افسردگی درگیر هستند.

همانطور که توسط این بررسی مشخص شده است ، از نظر شهر ، سورات ، جیپور و پاتنا به ترتیب 3 شهر سالم هند هستند ، در حالی که لکهنو ، کلکته و چنای ناسالم ترین شهرها هستند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>