4 طراح AAPI درباره افسانه “اقلیت مدل” و نحوه نمایش آن در مد

[ad_1]

ملزومات عالی کویانا. 3.1 خیاطی مجسمه سازی فیلیپ لیم. جواهرات خمیری SVNR. تاپ های گل زنجیره ای گل Dauphinette. طراحان از انجمن جزایر اقیانوس آرام آمریکایی آسیایی (AAPI) ملیله ای غنی و تصویری از فرهنگ ها ، ارزش ها و سنت ها را به فضای مد می آورند. و هنوز این صنعت که میزبان طراحان و مدل هایی از سراسر جهان است ، مدتهاست که خلاقیت آنها را در قالب یک روایت واحد قرار داده است. البته ، این فقط مختص صنعت مد نیست – هالیوود به دلیل داشتن یک تجربه منحصر به فرد آسیایی مشهور است.

اما جامعه AAPI یکپارچه نیست ، و مفهوم محدود کننده ای که همه آمریکایی های آسیایی را در یک گروه قرار می دهد ، به توکلی که مارک ها به آن اعتماد می کنند برای جلب نظر مخاطبان گسترده تر دامن می زند. فیلیپ لیم می گوید: “اصطلاح AAPI نشان دهنده تعداد زیادی از قومیت ها ، زبان ها و موقعیت اقتصادی-اجتماعی مختلف است.” زرق و برق، توضیح نیاز مردم برای تشخیص اینکه آمریکایی های آسیایی و آسیایی ساکن آسیا تجارب مختلفی دارند.

علیرغم نژادپرستی سیستمی که طراحان آمریکایی آسیایی در آمریکا متحمل شده اند ، صنعت مد هنوز هم می تواند نقش مهمی در بالا بردن تنوع و از بین بردن تعمیم های مضر در مورد جامعه داشته باشد – و خلاقان جامعه AAPI اکنون در مورد کلیشه ها ، تجاوزهای خرد صحبت می کنند ، و نژادپرستی هایی که آنها تجربه کرده اند.

افزایش 150 درصدی جنایات نفرت ضد آسیایی اندوه بسیاری را به جامعه تحمیل کرده است ، به ویژه پیرامون افسانه “اقلیت مدل” که به نادرستی تصور می کند همه آسیایی آمریکایی ها موفق ، محترم و ساکت هستند. اینگونه نیست و تفکر کاهش دهنده آسیب پذیرترین افراد را از احساس دیده شدن و شنیدن باز می دارد. این واقعیت را در نظر بگیرید که در سراسر ایالات متحده ، 1.7 میلیون آمریکایی آسیایی فاقد شناسنامه هستند ، از هر چهار نفر یک نفر زیر خط فقر در شهر نیویورک زندگی می کند. بنابراین جای تعجب نیست که بیشتر جرایم متنفر کمتر از گزارش های کمتری روبرو می شوند. در بیانیه ای از شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی اقیانوس آرام آسیا آمده است که Stop AAPI Hate ، ائتلافی که برای جلوگیری از تبعیض و خشونت علیه مردم AAPI در طی COVID-19 ایجاد شده است ، تقریباً 1500 گزارش از نژادپرستی ، سخنان نفرت ، تبعیض و حملات فیزیکی علیه آسیایی ها و آمریکایی های آسیایی فقط تا بهار سال 2020.

برای اصلاح ایده های گسترده در مورد تجربه آسیای آمریکایی ، باید کارهای بیشتری انجام شود ، اما طراحانی مانند فیلیپ لیم ، کریستینا تونگ ، شیلپا شاه ، اولیویا چنگ ، ​​به روش خودشان تلاش می کنند – از طریق ابتکارات جمع آوری کمک مالی ، گفتگوها ، مربیگری – برای اطمینان از اینکه جامعه و ضربه ای که در آن زندگی کرده اند ، قابل مشاهده نیستند.

هنگامی که ماه تاریخ AAPI را نزدیک می کنیم ، با این چهار خلاق آشنا شدیم تا درباره چگونگی شکل گیری میراث فرهنگی در اخلاق طراحی فعلی آنها اطلاعات بیشتری کسب کنیم – و اینکه افزایش جنایات نفرت در سطح شخصی ، خلاقیت یا تجارت برای آنها چه معنی دارد. داستان های آنها را در زیر بخوانید.

فیلیپ لیم ، بنیانگذار 3.1 فیلیپ لیم

فیلیپ لیم ، والدین چینی اش به “مهاجرت” کالیفرنیای جنوبی در جریان نسل کشی کامبوج ، می گوید زرق و برق “در همه خانه های آسیا ، ما در مورد اهمیت حفظ احترام و ارزش به ما یاد می دهیم زیرا این یک بخش اساسی از فرهنگ ما است. در حالی که به ما احترام به بزرگترها ، خانواده و مردم یاد داده شده است ، ما همچنین به احترام دارایی ها و مواد نیز به ما یاد گرفته شده است. ”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>