7 کار کوچکی که می توانید برای محافظت از خود در برابر انواع COVID-19 انجام دهید

[ad_1]

با توجه به اینکه چندین نسخه جدید COVID-19 در حال حاضر در دسترس است ، کارشناسان می گویند ارزش این را دارد که بسیار محتاط باشید. وقت آن است که دو برابر شویم و واقعاً متعهد شویم اقدامات احتیاطی را انجام دهیم که می دانیم می تواند از خود و دیگران در برابر ویروس کرونا محافظت کند.

جهش یک ویروس امری طبیعی است و در بسیاری از موارد ، جهش ها لزوماً بر نحوه آلوده شدن ما یا شدت علائم آن تأثیر نمی گذارد. اما چند جهش در نسخه های جدید COVID-19 وجود دارد که متخصصان را نگران کرده است. این جهش ها ممکن است باعث آلودگی بیشتر این گونه ها شود ، به این معنی که ویروس باعث می شود افراد واقعاً آلوده شوند.

اما خود ویروس هنوز همان است. هنوز به همان روش گسترش می یابد ، این بدان معناست که ابزارهای بهداشت عمومی که قبلاً داشته ایم همچنان مفید خواهند بود – مهمتر از هر زمان دیگری است که ما واقعاً به استفاده از آنها پایبند باشیم. در زیر برخی از روش های کوچک اما مهم وجود دارد که می توانید از خود و دیگران در برابر ویروس کرونا محافظت کنید ، از جمله انواع جدید.

1. به درستی ماسک مناسب بزنید.

ماسک های صورت همچنان راهی مهم برای محافظت از خود در برابر COVID-19 و جلوگیری از شیوع ویروس هستند. ماسک یک مانع فیزیکی است که می تواند شما را از استنشاق قطرات تنفسی دیگران جلوگیری کرده و از انتشار خود جلوگیری کند.

ماسک های م effectiveثر برای این منظور ماسک های تنفسی N95 و KN95 هستند ، اما مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) هنوز هم توصیه می کند که این موارد برای متخصصان مراقبت های بهداشتی ذخیره شود. ماسک های بعدی موثر ، ماسک های جراحی سه لایه و به دنبال آن ماسک های پارچه ای دو و سه لایه هستند.

گزینه دیگر استفاده همزمان از دو ماسک است که در واقع برخی از متخصصان مراقبت های بهداشتی این کار را انجام می دهند زیرا به محافظت و افزایش عمر N95 های آنها کمک می کند. در حال حاضر ، بدانید که پوشیدن صحیح ماسکی که مناسب شما باشد (یعنی کاملاً مناسب صورت باشد اما هنوز هم راحت باشد) بسیار مهم است ، و ماسک پارچه ای با لایه های بیشتر محافظت بیشتری خواهد داشت.

2. در صورت امکان واکسن بزنید.

سازمان غذا و دارو (FDA) اکنون به دو واکسن COVID-19 اجازه اضطراری داده است: یکی توسط Pfizer و BioNTech و دیگری توسط Moderna ساخته شده است. هر دوی آنها به فناوری mRNA متکی هستند تا پاسخی از سیستم ایمنی بدن را در بدن ایجاد کنند که به شما در محافظت در برابر COVID-19 کمک می کند. و اکنون داده هایی داریم که نشان می دهد هر دو واکسن هنوز هم در برابر ویروس کرونا ویروس جدید انگلستان م beثر هستند.

اگرچه روند واکسن در ایالات متحده تاکنون کند بوده است ، اما اکنون شاهد 1 میلیون واکسیناسیون در روز هستیم. و راشل والنسکی ، MD ، MPH ، مدیر جدید CDC ، اخیراً گفت که احتمالاً واکسیناسیون تا پایان ماه مارس به مراتب گسترده تر خواهد بود.

3. تهویه خوب را در اولویت قرار دهید.

در بعضی موارد ، COVID-19 همچنین می تواند از طریق انتقال هوا منتقل شود ، به این معنی که ذرات کوچکتر حاوی ویروس ممکن است در هوا بمانند یا مسافت بیشتری از شش فوت را طی کنند. انتقال از طریق هوا به احتمال زیاد زمانی اتفاق می افتد که افراد حداقل در مدت 15 دقیقه در داخل خانه و بدون ماسک با یکدیگر تعامل داشته باشند.

اما داشتن تهویه مناسب احتمال وقوع قطرات و انتقال هوا را کاهش می دهد. جریان هوا اساساً قطره هایی را حمل می کند که ممکن است حاوی ویروس کرونا باشد ، به جای اینکه به مردم اجازه دهد آنها را استشمام کنند یا در چشم ، بینی یا دهان کسی سقوط کنند. CDC می گوید شما می توانید با باز كردن پنجره ها (و در صورت ایمن بودن درها) ، بیرون بودن یا استفاده از فن ها یا سیستم های فیلتراسیون هوا در داخل خانه ، وضعیت جریان هوا را بهبود بخشید.

4. مرتباً دستان خود را بشویید.

قطرات تنفسی و ذرات آئروسل شده که COVID-19 را پخش می کنند همچنین می توانند بر روی زمین ، محصولات موجود در فروشگاه های مواد غذایی ، دکمه های درب یا دکمه های آسانسور قرار گیرند. اگر کسی یکی از آن موارد را لمس کند و سپس چشم ، بینی یا دهان او را لمس کند ، ممکن است آلوده شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>