Holi 2021: رنگ های طبیعی و ارگانیک برای نوشیدنی های خنک ، انرژی دهنده ، فواید جشن این جشنواره

[ad_1]

Holi 2021: رنگ های طبیعی و ارگانیک برای نوشیدنی های خنک ، انرژی دهنده ، فواید جشن این جشن
منبع تصویر: INSTAGRAM / ANU. بنگالی

Holi 2021: رنگ های طبیعی و ارگانیک برای نوشیدنی های خنک ، انرژی دهنده ، فواید جشن این جشنواره

جشنواره ای که در سراسر هند با شادی برگزار می شود هولی یک روز رنگ است ، جایی که افراد در هر سنی و نژادی سرگرم می شوند و یکدیگر را با رنگ و آب رنگی خنک می کنند. جشنواره هولی بر اساس یکی از افسانه های معروف کشتن شیطان شیطان هولیکا ساخته شده است. یکی دیگر از افسانه های معروف افسانه ای است که لرد کریشنا از مادر یاشودا در مورد منصف تر بودن رادا در مقایسه با مادرش شکایت کرده است. مادر یاشودا پیشنهاد می کند که کریشنا باید رادا را ، به رنگ دلخواه خود ، رنگ کند. گفته می شود کریشنای شیطنت پس از آن ، رنگ محبوب خود را به رنگ دیگری درآورده است. سنتی که به موجب آن ما از آن پیروی کرده ایم.

هولی که با رنگ سفید مرتبط است ، نمادی از پایان یک مرحله و آغاز فردایی جدید است. همانطور که هولی به ما نزدیک می شود ، بازگشت رنگ ها را روی درختان ، در غروب خورشید ، از ورود بهار ، پایان زمستان جشن می گیریم. هولی تأکید می کند که باید از شر زمستان های پرتحرک ، شب های طولانی و خشکی پوست و موهای کم رنگ خلاص شوید. جالب اینجاست که آداب و رسوم سنتی هولی به عنوان یک روش درمانی مناسب برای جوان سازی بدن وارد عمل می شود.

رنگها و ذهن

همانطور که همه ما می دانیم رنگها برای یک بدن سالم حیاتی هستند. در حالی که غرق در رنگ های پر جنب و جوش هولی هستیم ، ذهن و بدن ما مزایای بیشماری را تجربه می کنند. رنگ های روشن مانند قرمز باعث تحریک ضربان قلب و تنفس می شوند. رنگ هایی مانند زرد و آبی فقط اثر آرام بخشی بر حواس ما ایجاد نمی کنند بلکه با احساس شادی و خوشبختی ما را احاطه می کنند.

مزایای هولیکا ضحان

هولی ، مانند بسیاری از جشنواره های دیگر ، در آستانه زمستان ها و بهار قرار می گیرد. این فصل همچنین ما را در معرض تعدادی از باکتری ها و آلودگی هوای اطراف قرار می دهد. دوره جهش زمستان و بهار باعث رشد باکتری ها در جو و همچنین بدن می شود. از این رو ، سوزاندن هولیکا ، یک روز قبل از هولی ، جایی که بسیاری از آنها یک آتش سوزی نشان می دهد که سوزاندن شر است ، از سنت راه رفتن پیروی می کند اطراف آتش از محیط ما خوشبو می شود و بدن را از باکتری پاک می کند.

رنگ های طبیعی و ارگانیک

به طور سنتی رنگ های هولی با مواد مفید طبیعی مانند گل های گل گیاه ، برگ حنا ، کسار ، چوب صندل و غیره ایجاد می شدند. این رنگ های طبیعی نه تنها برای پوست ، مو و چشم شما مفید نیستند بلکه حتی پوست مرده را نیز تمیز و تمیز می کنند. از موادی از این دست در آیورودا برای جوان سازی بدن و درخشش سالم به آن استفاده می شود. رنگ قرمز باعث تحریک عملکرد قلب و تنفس می شود. رنگ زرد بر روی اندام ها به ویژه روده و آرام اثر آرام بخشی و آرام بخشی بر روی بدن و حواس ما دارد.

نوشیدنی های خنک و انرژی زا

از خواب خنک کننده زمستان بیدار شوید ، بدن ما بیش از یک دوش آب سرد نیاز دارد. نوشیدنی های معروف هولی مانند Thandai و Kaanji به عنوان خنک کننده های عالی عمل می کنند و منبع عالی ضد اکسیدان هستند. تاندا ، از طعم شیر شیرین ، دارای خواص بادام ، دانه هندوانه ، دانه رازیانه و گلبرگ گل سرخ است. در حالی که Kaanji ، یک نوشیدنی سنتی هند شمالی تخمیر شده و دارای مواد مغذی و فیبر غنی است.

جشنواره هولی همچنین باعث سلامتی در مناطق جنوبی هند می شود. صبح روز پس از سوزاندن هولیکا ، مردم خاکستر (ویبهوتی) را بر پیشانی خود قرار دادند. در کنار آن ، آنها Chandan (رب چوب صندل) را با برگها و گلهای درخت انبه مخلوط کرده و مصرف می کنند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>