Sugaring vs Waxing: تفاوت های اساسی برای کمک به شما در انتخاب روش

[ad_1]

برای علاقه مندان به موهای زائد ، رزرو سرویس مناسب اکنون با گرم شدن مزاج ها نکته برتر است. احتمالاً شما در حال پیمایش به این سو و آن سو بوده اید تا سرانجام به بحث بزرگ پایان دهید – قند در مقابل اپیلاسیون ، کدام یک بهترین است؟

شکر و اپیلاسیون دو مورد از محبوب ترین گزینه ها برای از بین بردن موهای زائد است زیرا هر دو باعث می شوند تا هفته ها ابریشمی منهای سوختگی تیغ داشته باشید. با این حال ، این دو روش بسیار متفاوتی برای از بین بردن موها دارند ، که برخی از آنها ممکن است برای انواع پوست خاص و همچنین بافتهای درشت مناسب تر باشد. هنگام تصمیم گیری بین شکر و اپیلاسیون باید بدانید که گزینه ای که انتخاب می کنید پوست صاف کره ای بدون تحریک طولانی مدت یا بدتر از آن بثورات پوستی دارد.

از شکستن اصول اولیه – چه چیزی قند زدن است؟ – با توجه به اینکه کدام روش برای منطقه ای که می خواهید درمان کنید موثرترین است ، در اینجا همه چیزهایی است که باید قبل از تصمیم گیری برای قند یا موم بدانید.

شکر چیست؟

سیسی هوانگ ، بنیانگذار استودیوی ناخن و شکر در بروکلین ، می گوید: “شکر یک روش طبیعی و ضد آلرژی برای از بین بردن مو است.” [ph7] زیبایی “خمیر به طور مستقیم در دمای بدن روی پوست قرار می گیرد ، که خطر سوختگی را به حداقل می رساند.” برخلاف بسیاری از فرمول های موم ، خمیر شکر از سه ماده ای تشکیل شده است که احتمالاً در آشپزخانه خود ذخیره کرده اید – لیمو ، آب و شکر. هوانگ اضافه می کند ، این مواد همچنین اتفاقاً لایه بردارهای خوبی برای پوست هستند ، پس از جلسه پوست را نرم و صاف می کند.

تفاوت دیگر بین شکر و موم این است که خمیر شکر مستقیماً در برابر رشد مو استفاده می شود و در جهت رشد تلنگر می شود. داریا نارتوف ، بنیانگذار Sugaring NYC ، می گوید: “دلیل این امر بسیار مهم این است که خم شدن مو و خارج کردن آن بر خلاف الگوی رشد آن منجر به شکستگی زیادی می شود و همین امر باعث ایجاد موهای روییده می شود.” “به این روش فکر کنید ، اگر می خواهید ابروهای خود را موچین کنید ، موها را در جهت رشد بیرون می کشید و آنها را از راه دیگر بیرون نمی کشید ، زیرا این باعث آسیب بیشتر و شکستگی می شود.”

اپیلاسیون چیست؟

از بیکینی های تمیز گرفته تا برزیلی های همه چیزهایی که باید بروید ، اپیلاسیون هنوز هم برای بسیاری از افراد که به دنبال موهای زائد موقت و صاف هستند تا هفته ها ادامه دارد. اما آیا همه موم ها یکسان هستند؟ آریانا اسمیت ، بنیانگذار The Wax Lounge ، می گوید: “موم سخت و موم نرم وجود دارد.” برای پاک کردن موم نرم ، نوار لازم است ، اما موم سخت این کار را نمی کند. من شخصاً ترجیح می دهم از موم سفت استفاده کنم زیرا روی پوست حساسیت بیشتری دارد و باعث تحریک کمتری می شود. موم نرم ، به نظر من ، برای نواحی صورت مانند ابرو بهتر عمل می کند. “

در حالی که گزینه های مختلفی برای واکس های سخت و نرم در بازار وجود دارد ، در حال حاضر بسیاری از سالن های موم تک و چند منظوره استفاده می کنند که می تواند در همه جا استفاده شود. مدیر آموزشی مرکز واکس اروپا جینا پتاک می گوید: “مرکز واکس اروپا از موم راحت بدون نوار سخت و منحصر به فرد توسعه یافته استفاده می کند.” “این موم ترکیبی اختصاصی از موم و سایر مواد تهیه شده از اروپا است که به شما کمک می کند تا راحت ترین تجربه اپیلاسیون را دریافت کنید.” مانند شکر ، موها از روی ریشه برداشته می شوند ، و با گذشت زمان نازک تر و پراکنده می شوند هرچه بازدید شما ثابت تر باشد.

شکر در مقابل اپیلاسیون

نوع پوست

اگر پوست بسیار حساسی دارید ، نوعی که با کوچکترین لمس قرمز می شود ، قند بهترین گزینه شماست. هوانگ می گوید: “نه تنها شکر یک روش ملایم تر و کاملاً طبیعی برای از بین بردن مو است.”

نارتوف می افزاید: از آنجا که خود خمیر به سلولهای زنده پوست متصل نیست ، فقط سلولهای مرده ای است که با لطف از بین می برد ، قند زدن برای کشیدن مو در مناطقی که به سختی قابل دسترسی هستند برای چند بار عبور بسیار مناسب است. “بدترین کاری که انجام خواهد داد این است که پوست را آبرسانی کرده و به سلامت و زیبایی برساند ، در مقایسه با اپیلاسیون که حداکثر 3 تلاش در همان قسمت دارد زیرا باعث از بین بردن برخی از لایه های بالای پوست می شود.”

اثربخشی

پتک می گوید: “از آنجا که مو از ریشه برداشته می شود ، با اپیلاسیون مداوم هر 3-4 هفته ، مو در نهایت نرم و ظریف رشد می کند.” “برخی از مهمانان ترجیح می دهند زودتر برای مناطقی مانند لب ، ابرو یا زیر بغل خود وارد شوند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>